За бебешката главичка

  • 1 497
  • 14
Здравейте,

Забелязах, че по главичката на бебето ми, на темето му се е натрупало нещо като по-тъмен пигмент. Знаели някой с какво мога да го премахна? Чух, че се казвало "бебешка кал". Можеби трябва да използвам гребенче. Какво да бъде? Къпя го всяка вечер със съпун бебе. Трябва ли да му се мие глвата със съпун всеки ден, това не е ли вредно за кожата на главата му? Бебето ми е на три месеца. Мерси на всички предварително.
Виж целия пост
# 1
Има теми за бебешка кал. И да мажеш и решеш, и да чакаш само, може да еднакво успешно.
Сапун всеки ден? То не се цапа или омазнява толкова, че да му сушиш кожичката всеки ден. Мнението на педиатъра, не е ли за много по-рядка употреба?
Виж целия пост
# 2
Ние мием главичката със гелчето за глава и тяло на Бюбхен 2 пъти в седмицата.Все още не са започнали жегите,но ще е по-често когато започне потенето/в горещите майски дни се случваше/.А иначе бебшката кал я свалях като намажа бебка със зехтин и след половин час разресвам с гребенчето,но не става от първия път.Когато е мокра косичката след баня падат още по-лесно.
Виж целия пост
# 3
Има теми за бебешка кал. И да мажеш и решеш, и да чакаш само, може да еднакво успешно.
Сапун всеки ден? То не се цапа или омазнява толкова, че да му сушиш кожичката всеки ден. Мнението на педиатъра, не е ли за много по-рядка употреба?
Peace
Лично аз рядко я махам (бебешката кал).
Сапуни и шампоани не сме ползвали все още!
Виж целия пост
# 4
Аз премахнах бебешката кал с ЛИНОЛА ФЕТ маз. Това е чудно мазило, за различни проблеми с кожата, а този проблем мина за 2 намазвания и разресване след това. Много е ефикасно и за подсичане и т.н. Има го по аптеките (тубичката е около 10 лв.).
А иначе е добре да се премахне, защото започва да се разпространява и към други части на тялото, а може и кожата на главата да се разрани.
Успех!
Виж целия пост
# 5
Аз я махнах със зехтин и след това с гребен и четка. За няколко дни се маха. На Коко му беше много приятно да го реша. А шампон за коса слагам само веднъж седмично по съвет на педито.
Виж целия пост
# 6
Най-добре спри да миеш косата на бебето със сапун всеки ден. Прави го на 4-5 дни. И не се опитвай да махаш "бебчката кал". Възможно е да нараниш кожата по главичката и да докараш на бебето по-големи проблеми. "бебешката кал" се маха от само себе си. И още - нека педиатъра ви види бебето - може пък да не е въпросната "бебешка кал"
Виж целия пост
# 7
      В аптеките има най-различни мазила. Попитай и за кремчето на  Клоран/забравих му името,и то е 9-10 лева.
Виж целия пост
# 8
ами с ресане може да има някакво махане, особено след баня.
само ще си падне с времето
не е вредно, затова, ако не те тормози прекалено - просто изчакай само да мине
Виж целия пост
# 9
Аз я махнах след като намазах със зехтин и после със ситен гребен разресах.Зехтина се оставя да поседи около един час.Ако е малко бебето недей да бързаш,почакай поне да стане на годинка.
Виж целия пост
# 10
на Деничка още не съм й махала бебешката кал, защото има голяма фонтанела...
но на Вальо съм му махала като 10-20 минутки преди баня му намазвам главата с бебешко олио (най-обикновено бебешко олио)... След баня го сресвам със специално гребенче, което има топчета на игличките...
Виж целия пост
# 11
Крусти са това. Аз на Жожо се опитвах да ги махам - мазах го със зехтин, но не мисля, че съм постъпила правилно. С второто (дай Боже един ден) няма да се опитвам да ги махам.
Виж целия пост
# 12
Здравейте,

Забелязах, че по главичката на бебето ми, на темето му се е натрупало нещо като по-тъмен пигмент. Знаели някой с какво мога да го премахна? Чух, че се казвало "бебешка кал". Можеби трябва да използвам гребенче. Какво да бъде? Къпя го всяка вечер със съпун бебе. Трябва ли да му се мие глвата със съпун всеки ден, това не е ли вредно за кожата на главата му? Бебето ми е на три месеца. Мерси на всички предварително.
Може да го мажеш преди къпане със зехтин или олио - бебешко, но аз несъм мазала с нищо, използвах единствено гребен за бебешка кал на Чико и нямахме никакви проблеми Peace
Виж целия пост
# 13
Ако можеш да си позволиш - ползвай гелче за миене на Мустела. Ние се мием с такова от новородени. Един единствен път и с едно сресване махнахме малко крустички. Повече проблеми не сме имало
Виж целия пост
# 14
Намазах главичката след баня с олиото на Джонсън, изчаках 15-20 мин. сресах внимателно с грененче с топчета на зъбците и никога повече не се появиха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия