Дайте ми съвет

  • 343
  • 7
Въпроса е в това, че искам да кърмя максимално дълго, но нещо сили не ми стигат напоследък. Сина ми е вече на 1 г и 3 м, обаче колкото по-голям става толкова повече време прекарва сучейки.Особено нощем е нещо ужасно, защото той почти постоянно иска да е с цица в уста  и ако не му я дам не спира да плаче. Мисля си да не би да е гладен и  затова така. Вечер хапва много малко или някаква каша или от нашата манджа или пюренце. Явно кърмата ми не е толкова хранителна и той нощем си е гладен. Замислям се дали да не му давам мляко на Нестле за след 1 годинка. Моля ви помогнете ми. Не искам да го отбивам ама сили вече нямам!
Виж целия пост
# 1
Опитай вечер да му даваш по-голямо кол. храна,за да се засити.А по отношение на нощното кърмене-мисля че е зависим от сукането като процес,който го успокоява,а не от глад.
Виж целия пост
# 2
Аз преди година и 4 месеца , когато Яна беше на вашата възраст имах същите въпроси и притеснения и заради глупости от сорта на нехранителна кърма опитах с АМ , с кисело мляко и други бабешки препоръки и накрая "реших проблема" с даването на плодово пюре и така идиотски отбих   smile3537 cry . Още съжалявам и се обвинявам  smile3511
На Яна тогава й никнеха зъбки , преживяваше все повече неща и имаше нужда от мен , а аз реших , че е гладна  Cry Наскоро четох , че и нервната им система е недостатъчно развита и когато преминават през различните фази на съня се будят . Имай търпение , това е период и той ще отмине , а вие с бебо ще сте направили най-доброто за вас . Успех !
Аз не бих дала по-голямо количество храна или по-тежка   Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
Много ви благодаря, чувствам се вече по-спокойна. Явно е някакъв период през който трябва да преминем и двамата!
Виж целия пост
# 4
Цвети ти е отговорила.
Не опира до нехранителна кърма, а до зъбоникнене. И до период, в който иман нужда да знаят, че майка им е изцяло тяхна. В което няма нищо лошо, защото в дългосрочен план ползите от това са повече от вредите, а и минава сравнително бързо. При дъщеря ми чуствително подобрение имаше на година и 6 - 7 месеца, а скоро след това напълно премахнахме нощните.

Не пречи да му даваш на вечеря твърда храна, така или иначе е на възраст, при която е нормално да има вечеря с преходна или обща храна, а не само кърма. Но ако ти я отказва, не се притеснявай, човекът си има причина да го прави.
Виж целия пост
# 5
Въпроса е в това, че искам да кърмя максимално дълго, но нещо сили не ми стигат напоследък. Сина ми е вече на 1 г и 3 м, обаче колкото по-голям става толкова повече време прекарва сучейки.Особено нощем е нещо ужасно, защото той почти постоянно иска да е с цица в уста  и ако не му я дам не спира да плаче. Мисля си да не би да е гладен и  затова така. Вечер хапва много малко или някаква каша или от нашата манджа или пюренце. Явно кърмата ми не е толкова хранителна и той нощем си е гладен. Замислям се дали да не му давам мляко на Нестле за след 1 годинка. Моля ви помогнете ми. Не искам да го отбивам ама сили вече нямам!

По принцип се води - поне така съм срещала из книгите, че максималната полза , която кърмачето извлича от кърмата е до годинка. Така, че от тая гледна точка ти вече си дала най-доброто на своето детенце Peace И с Гери - макар, че тя е вече почти на 1 г и 8 м - вечер суква, но определено предпочита вече Нестле джуниър Peace
Виж целия пост
# 6
Значи мога да давам и от Нестле Джуниър това няма да го отбие така ли?
Виж целия пост
# 7
Всичко е до организъм и дете ! Моята Яна повече не поиска да засуче , а приспивния ефект на плодовите пюрета след около седмица отмина и после започна пак да се буди по 10-15 пъти на нощ , но вече не търсеше мама , а сокче  Cry
Ти прецени най-добре . За мен даването на АМ  не е по-полезно за детето , а и ми беше изключително сложна работа .... топлиш вода , миеш шишета , бъркаш ....  ooooh! , а да не говорим и за финансовата стана на нещата .... пъти по-лесно ми беше да я гушна и да й дам да цока .... , но тя се отби  cry

По принцип се води - поне така съм срещала из книгите, че максималната полза , която кърмачето извлича от кърмата е до годинка.
Може ли да ми кажеш къде си го чела   ?Peace
СЗО препоръчва кърмене поне до 2 год !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия