кърмене и шоколад

  • 1 540
  • 21
Може ли някой да ми обясни каква е вредата за бебето ако майката хапва шоколад? Под шоколад разбирам парче торта, 100грама Милка, 2 вафли или 3-4 бонбона да речем(не всичко в комбинация разбира се Simple Smile )Полза вероятно няма, освен че мама се чуства спокойна Simple Smile. Да поясня не пия кафе(никога не съм пила), почти не пия газирано сега, да не кажа хич и това ми остава единствения вреден навик май. Чувала съм, че не  трябва но незнам защо ТОЧНО Sad
Благодаря на всички които вземат отношение относно моето терзание...
Виж целия пост
# 1
Аз избягвах шоколада само първите 2-3 месеца, заради ужасните колики които имаше синчето. След това вече започнах спокойно да си хапвам. Ям много сладко, без шоколад не мога Embarassed Та за вреда не знам, но щом това ти е едниствения вреден навик, хапвай си в умерени количества Wink
Виж целия пост
# 2
Ако детето прояви свръхчуствителност към шоколада, тогава е разумно майката за го ограничава и най-добре - да го избягва. Но за дете на възрастта на твоето - 4 м., вероятността да реагира с колики на парче шоколад, е много малка. Аз бих хапвала, ако ми се иска - и шоколод, и парче торта, вафла, шоколадов бонбон... (в разумни граници).

Това е от онези ограничения, които само могат да направят живота на една кърмеща майка черен, без всъщност да са напълно необходими. Но когато кърменето е не задача, поставена пред жената за два месеца, а начин на живот, който понякога продължава две години, всички подобни забрани се редуцират или напълно отпадат. Защото иначе се съмнявам, че на една нормална жена ще й е по силите да кара само на кълнове и студено пресован зехтин, докато детето достигне естествената си възраст за отбиване. Все пак и кърмачката е хора - и кафе, и малка бира, и каквото й душа сака...какво толкова.
Виж целия пост
# 3
Може ли някой да ми обясни каква е вредата за бебето ако майката хапва шоколад? Под шоколад разбирам парче торта, 100грама Милка, 2 вафли или 3-4 бонбона да речем(не всичко в комбинация разбира се Simple Smile )Полза вероятно няма, освен че мама се чуства спокойна Simple Smile. Да поясня не пия кафе(никога не съм пила), почти не пия газирано сега, да не кажа хич и това ми остава единствения вреден навик май. Чувала съм, че не  трябва но незнам защо ТОЧНО Sad
Благодаря на всички които вземат отношение относно моето терзание...
Никога не съм се ограничавала - а аз определено обичам много сладко - и не е имала проблем. Но все пак когато се е случвало 1-2 пъти Гери да не е ходила по голяма работа за ден - два съм спирала, да не би аз да съм пирчината за запичането Peace
Виж целия пост
# 4
Ако на бебчо му няма нищо след като си хапнала шоколад, тогава няма проблем и за мама да се поглези. Аз веднъж бях прекалила с шоколада (2 шоколада  Embarassed) и бебо се изрина  Embarassed.
Виж целия пост
# 5
на мен ми обясниха че от шоколада и от кофеин съдържащите продукти бебчо става много нервен..за това го избягвам...докато бях бременна хубавичко си наваксах и сега не ми тежи въздържанието

пия по мъничко кафе - час или два преди кърмене, а ако много закъсам за шоколад - педиарката ми позволи да хапвам но само бял

Виж целия пост
# 6
ами бял черен няма проблем всякакъв ям, най обичам истински горчив натурален, ама няма, все са ми сладки...
мерси момичета!
извода май е да се избягва вечер, а количествата умерени и всичко е ок Simple Smile
Виж целия пост
# 7
А пък аз хапвам вечер, след като съм го приспала и няма да кърмя поне 8 часа. Обаче кафето ми е голяяям проблем, пия по две на ден, иначе не мога  Embarassed Засега не е ставал нервен, а сме едва на 2 месеца. Много ли съм съгрешила  Sick?
Виж целия пост
# 8
Една от причините да се избягва шоколад е предразположеност към алергии, защото шоколадът /съдържащото се в него какао, мляко, ядки и т.н./ е алерген. Ако обаче няма реакция към него /през майчиното мляко естествено/ може да си хапваш, разбира се в умерени количества. По същата причина се избягват цитруси, прясно мляко, мед, и други.
Виж целия пост
# 9
Те момичетата преди мен са го казали-ако няма алергични реакции от страна на бебо-може. И кафенце пийвам, и биричка всяка вечер Embarassed, без сладичко не мога, само от цигарите се отказах
Виж целия пост
# 10
маzета 4ета 4ета и си викам абе аz ли съм най лошата майка?

шоколад ям всеки ден,пия прясно мляко поне по 2 чаши,ям портокали и всякакви такива и детето няма колики а когато се ограничавах се скусваше да реве според мен трябва да се експериментира zащото zа всеки е раzли4но
Виж целия пост
# 11
Явно и аз съм в отбора на "лошите мами" EmbarassedУж гледам да ограничавам сладкото и прочее алергени , но пусто като ми се прияде....
Виж целия пост
# 12
Благодаря за хубавата тема и аз се вълнувах по въпроса.През бременноста изобщо не ми се ядеше сладко, но сега откачам на тази тема Crazy Гледам да се ограничавам, но както рзбирам след месец ще  си позволявам по спокойно.
Виж целия пост
# 13
маzета 4ета 4ета и си викам абе аz ли съм най лошата майка?

шоколад ям всеки ден,пия прясно мляко поне по 2 чаши,ям портокали и всякакви такива и детето няма колики а когато се ограничавах се скусваше да реве според мен трябва да се експериментира zащото zа всеки е раzли4но
Хе, хе, защо да си най-лошата майка? Със сигурност си щастлива майка. Точно това е правилния подход- пробваш и ако няма проблем -  eat
Виж целия пост
# 14
Аз съм шоколадоманиачка Mr. Green и не мога без това - да чукам на дърво моя ВикО е добре и без алергии, а като го кърмих, още повече ми се дояждаше и си хапвах...за това спокойно Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия