На детето ми излизат доста бенки...

  • 11 896
  • 21
Споделете моля - на вашите деца излизат ли им бенки? На Ани от 7-8 месеца непрекъснато излизат нови и нови бенки. Снощи като я къпах забелязах още една - вратлето и леко щръкната. Всичките са кафяви и си изглеждат много добре. Но все пак това са си някакъв вид туморни образувания и се питеснявам.

Нормално ли е според вас? Тя вече си има доста бенки. На крачетата има поне 5-6, над горната устничка има 1 голяма и една по-малка. По тялото има може би 2-3 бенки и по ръчичките още 2-3... А и тази новата от снощи на вратлето... Абе доста са. Със сигурност не са лунички (спецално тези по лицето), бенки са си!!!

Айде чакам мнения, че днес тази треска ме тресе  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Ал Бънди, мисля че е нормално да има някоя и друга бенчица - аз лично имах като малка и все още имам доста по лицето - малки като лунични, но бенки! Не съм се притеснявала за тях. Но за да си спокойна ти попитай педито  Hug

Виж целия пост
# 2
моята дъщеря има доста бенки,аз също,и баща и и той има доста,не съм се притеснявала,стига да са си нормални,което важи и за възрастни
между другото и на нея след годинка взеха да се появяват
Виж целия пост
# 3
И дребния има една бенка.Появи се преди два месеца.Много се бях притеснила,бях чувала че започвали да се появяват след втората годинка,а той беше и си е все още бебешор.Питах педито и тя ми каза че нямало място за притеснение.За по сигурно питай и вашето педи Hug
Виж целия пост
# 4
На баткото му излизат  Tired На 5г. е.
По тялото, по ръцете и по лицето има бенки - кръгли, кафяви точки. От стоенето на слънце обаче набързо му избиха по лицето две-три... Той е с много бледа кожа и явно не трябва да го пускам в слънчев ден навън без слънцезащитен фактор.
Все пак питай педито за тази бенка, дето е щръкналата  newsm78
Дано всичко е наред  Peace
Виж целия пост
# 5
ами моята щерка има засега само една - на крачето отстрани

бих направила консултация с педиатър
Виж целия пост
# 6
Ох да, ще се консултирам с педиатърката. Ама докато стигна до нея...  ooooh!
Беше ми интересно дали при вас е така...
Ние с таткото сме светли, със светла кожа, аз имам ужасно много бенки (като далматинец съм направо) и таткото също е целия на точки. Може би е наследствено. Обаче при Ани са ужасно много... Специално тази на врата е много гадна, защото виси. Аз даже си помислих че има някакъв боклук и я разчовърках... докато разбера, че е бенка  Embarassed  Embarassed Добре, че нищо не й стана...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
ами щом вие сте така, сигурно е нормално и момиченцето да е така
едва ли е нещо сериозно - просто ген
Виж целия пост
# 8
Е щом и двамата с таткото сте на точки сигурно е наследствено. Георги за сега има 1-2 бенки.
Виж целия пост
# 9
ами щом вие сте така, сигурно е нормално и момиченцето да е така
едва ли е нещо сериозно - просто ген


Дано да не е нещо сериозно, наистина... А снощи и мъжа ми беше видял въпросната бенка на врата, той също се беше опитал да махне "боклука" и като не успя реши, че е кърлеж е щеше дохи в болницата да й го вадят Simple Smile
Виж целия пост
# 10
и на бебка й се появи бемчица на бузката!  Sad
аз имам много по лицето и се надявах като я мажа с кремче с висок фактор на защита да я предпаза, но ген си е ген.  Confused
все пак ще питам докторката ни дали е нормално.
Виж целия пост
# 11
Няма страшно, не се притеснявай. И моя син има много бенки, малки като точици, а пък и смятам, че това дето виси не е бенка, а брадавичка. Станах специалист и аз покрай моите бенки. Този месец си махнах 3.
Виж целия пост
# 12
Може да прозвучи тъпо, ама все пак се уверете , че не е кърлеж /тази стърчащата бенка/

Инъче, моя син няма бенки, ама много му се иска да си има като моята - на челото.
Нормално си е хората да имат бенки - някои повече, други по-малко.
За спокойствие се консултирай с педито.
Виж целия пост
# 13
Нормално е,не се притеснявай!Може също и от слънцето да се появяват,или пък е наследствено.Консултирай се за всеки случай с Дерматолог,за да ти е по-спокойно!
Виж целия пост
# 14
Синът ми също има много бенки, а се роди чистичък, нито петънце, нито бенка.
Има две много големи на дупето и на главичката, но не са релефни по лицето все още няма, но на вратлето има 4-5 мънички, ние с мъжа ми нямаме много. Сигурно са от слънцето, ние го водим от много малък на море.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия