Не иска да яде...

  • 804
  • 8
Здравейте, мили дами мами.
Питам за племенницата си. Тя е на 4м и 5 дни. Има фисура на меката част на небцето. Хранят я със специални шишета с АМ и от 4 дни не се храни добре. Хапне малко - около 20-30 мл, след което отказва да яде и започва да плаче. А пък тази вечер напълно отказва шишето и само плаче.
Знаете ли дали има кърмачска стачка при деца на изкуствено хранене? Или някоя от вас имала ли е подобен проблем? Или пък проблемът е сворзан с небцето или нещо друго?
Моля,споделете, всички сме много притеснени. Лекарката не казва нищо определено...
Благодаря ви предварително
 
Виж целия пост
# 1
Здрасти,
Моят син имаше фисура на небцето и беше голям зор с яденето.
Казваш, на 4 месеца?
А досега как се е хранила?
Има специални биберони за деца с такива проблеми, както и специфични начини за хранене.
Погледни на този сайт:
http://www.ala-bg.org/forum
http://www.ala-bg.org
Погледни там, или родителите на бебето да попрочетат.
Нека питат тук, или там.
Тук пусни бележка на nnnnina да се видят с родителите и да даде насоки за храненето, тя е логопед, с насоченост към предречевата рехабилитация.

А, сетих се нещо друго... да й проверят ушенцата, да не би да прави отит и да я боли?
Или да започват зъбките?
Щото щом досега  са яли с тия шишета...????
Виж целия пост
# 2
Елипапа, с какви специални биберони се храни бебето?
по колко е изяждало преди на ден?
Къде точно е фисурата?
Виж целия пост
# 3
Здравейте, Fibrebird, Nnnina. Много ви благодаря за вниманието и времето. Хранят бебето с шишета, които поръчаха от САЩ - Piageon, или нещо такова - забравих марката. Може би вие познавате сестра ми от форума тук, защото тя наистина много се интересува и чете относно фимозата, а и логопед прегледа малката поне 2 пъти, ако се не лъжа. Също ходиха и при специалиста в Пловдив - съжалявам, имена не помня. Но този плач сега е нещо ново...
Та за това и аз се чудя, инкогнито така - дали някоя от вас знае нещо друго, има ли друга причина. Това с ушетата е причина може би...но лекарката не е преглеждала ушите, май.
Виж целия пост
# 4
Май се сещам за кого става дума, според възрастта на бебето.
Писах на лични.
За ушите казвам, защото децата с цепнатина са по-податливи на ушни инфекции.
Там педиатър много няма да помогне, добре е УНГ да провери ушите.
А може и да е просто нещо вирусно, знам ли, както не виждам бебето?
А да са въвеждали нова храна?
Виж целия пост
# 5
Здравейте, мамчета,

Най-сетне успявам да прегледам новите неща във форума.Моята принцеса отказваше да яде.Всъщност май беше настинала или беше вирус - според GP-то настинка, макар че след това и съпруга ми се разболя - и преди всяко хранене започваше един страхотен рев, но не характерния за гладно бебе, а много по-страшен , и една борба за измъкване от биберона, макар че не съм я насилвала.

Вече е на 4 месеца и средно на хранене изпива с Pigeon по 120 мл АМ.Един следобяд започна да киха по-често, а на следващата сутрин се събуди и от носа и потекоха едни сополи, очите и сълзяха, слава богу не вдигаше темрература. По обяд се пооправи, но започна да се дърпа при всяко хранене, а пък плачеше и защото беше гладна.Последните 2 хранения от общо 6 за деня пийваше по 30-40 мл и категорично показваше че  не иска да яде.
Педиатърката каза, че гърлото й е зачервено, или че може да отказва храната, т.нар. стачка, или че може да е от зъбки.Препоръча ни да сменим АМ с Милумил,а също за гърлото витамин С и Панадол, и лайка.
Съжалявам постинга става много голям.Но само да довърша - Сменихме млякото, тя продължи да плаче, но като че ли взе да се пооправя, май гърлото я мъчеше, макар че все още плаче в първите няколко минути от храненето, но не е както доскоро, а лайката взе че й хареса, така че сега вече нещата се нормализират.

Дано да спре да плаче съвсем, надявам се че не е от нещо по-сериозно.
Благодаря ви за съветите, Нинка и Кате, благодаря и на теб, Eличко.

Целувки за Наско и Никола и лека нощ.
Виж целия пост
# 6
Всяко бебе се затруднява с храненето при запушен нос, така че това е било причината, а сигурно и болка в гърлото при преглъщане.
Милумил-а е по-вкусен, а също и по-калорично мляко, аз също го ползвах и съм доволна от него. Не ви ли изписа нещо за нослето?
Най-малкото почиствайте носа с аспираторче и Стеримар.
Виж целия пост
# 7
Аз чак сега виждам темата. Дано детенце вече да се е оправило.
Ако е имало сополки - наистина това бил проблемът. И моят син беше така като по мъничък.
Виж целия пост
# 8
Привет отново.За нослето си ползвахме Стеримар-а.Цялата "стачка" си мислих, че поприключи, от нея обаче остана нещо като неприятна асоциация - преди всяко хранене започва да плаче и да се огъва в ръцете ми, без изобщо да съм я насилвала.

От днес обаче нещата с хапването май отново се повтарят, този път май е заради жегите.Правя млякото долу-горе във времето в което трябва да си хапва.Чакам да заяви някакво желание за хапване, но в момента в който й подам шишето, започва да се дърпа и да плаче.Оставям я, сменявам пам, правим масажи, гимнастика и опитвам отново.Чакам докато огладнее страхотно и тогава въпреки плача започва да хапва и се успокоява и все едно че изобщо не е плакала и не се е дърпала от шишето. Цялата тази одисея продължава някъде към час и 5-10 минути.Накрая беба е сита и спи, а аз съм с главоболие.

Сега на последното хапване изпи само 50 мл, но в тези жеги не знам на кой ли му се яде, да видим как ще е на следващото хранене.

Мами, има ли други бебешори, които също са се дърпали при храненето по този начин?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия