след 3 чаши вино кърмата ми намаля zанчително имали връzка???

  • 508
  • 7
zдравеите майчета,

преди около 5 дена бяхме на гости с преспиване в приятели съответно с шекерчето,понеже той спинка вече по zяла нощ ( от кум 8,9 до към 5,6) реших да пиина и аz малко вино но малко малко 3 чаши и после кърмата ми намаля zначително zащо така и имали връzка според вас???аz сум от мамите които само zедят и така от 3тия ден след раждането,и мляко си имах бая по към 130,150 мл на всяко хранене а сега едвам по 60,80 и почнах да давам адаптирано zа да мога да събирам zа следващото мое мляко.....
Виж целия пост
# 1
Според мен връзка няма, особено след като вече са минали пет дни. Друг е въпросът, че този алкохол после отива в кърмата и не е полезно за бебето. Намаляването на количеството може да се дължи на това, че не бебето, а помпата е на гърдата.  Зная за много редки случаи, в които майката продължава да кърми по този начин повече от месец-два.
Виж целия пост
# 2
За да увеличиш количеството, е нужно да изцеждаш по-често, а не да чакаш да се напълни.
Пълни се тогава, когато има стимулация, а тя идва от ..изцеждането. Виното в случая не е виновно за намалялата кърма.
Виж целия пост
# 3
zedq vuzmojno nai 4esto i ot tiq zedeniq polu4avam za edno hapvane
ob6to vzeto uspqvam da reduvam izcedena i adaptirano....a da se zedq nespiram to mai samo tva pravq po zql den!!!!

kolkoto za deteto na gurdata i zedeneto ne sum suglasna 4e s zedeneto namalqva kurmata!kakto kazah zedq se ot na4aloto i dosega nee imalo problem i me sumnqva eitaka otvednuj da spre 6toto  se zedq newsm78
Виж целия пост
# 4
 И аз изцеждам-ве4е цял месец,защото бебечо е малко бясче и не суче кротко ами рита,подскача ,пищи...От биберона няма такъв филм-изсмуква без гък.И при мен е нужно да минат 5-6 часа за да събера 130мл кърма.Ако изцейдам по-често,едва събирам 60-80мл.Увеличава се при здраво хапване и пиене на мнооого течности,обаче се явява проблема с пълнеенето на мама...Така че ,прибегнаях до дохранване с Ад.Мляко,когато изцеденото не стига...Ад.мляко освен това ни оправи запека...
Виж целия пост
# 5
 Алкохола -виното може малко да те е дехидратирало и затова кърмата да е била по-малко,скоро след пийването.Ако намаленото к-во продължава,едва ли виното е причината...Може и разсейването за малко от беб4о,с приятели да има отношение?!
Виж целия пост
# 6
Аморитка, когато естественият стимулатор на млекопроизводството го няма, млякото намалява, няма как. А веднъж включиш ли и формула, трудно можеш после да преминеш само на кърма, в твоя случай пък още по-трудно. Така постепенно ще преминеш само на формула.
Разбира се, има и много други причини за намаляване на кърмата: стрес, непълноценно хранене, липса на течности, безсъние, умора и т.н. , но при теб май няма такива неща.
Виж целия пост
# 7
Здравей от мен,

и аз се цедя, защото бебето ми е много слабо  ,болно и няма сила да суче.
Не мисля , че виното е оказало влияние на количеството кърма. По-скоро млякото намалява ,когато бебето не суче ,мама не се е наспала и не се храни достатъчно. Докато кърмиш или както е при нас си цедиш няма да отслабнеш с диети. Самото кърмене сваля килограмите ,но не изведнъж.
Успех при това не леко начинание. newsm51
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия