Стимулиране рефлекса на потичане с помпа Авент ?

  • 653
  • 4
Майчета помагайте, моля ..
Бебо се отби окончателно и сега се цедя, за да го храня. Проблемът е, че помпата не е толкова добра/ това май всички го знаем/ , не успявам да изцеждам гърдите хубаво и остава мляко в тях. В началото усещам рефлекса на потичане и каналите се отварят за около минута след което отново цедя само по една или две струйки с мъка. Дайте съвет как да си изцеждам гърдите, за да имам достатъчно кърма. Дали  са запушени канали или какво... ?
Виж целия пост
# 1
Ето тук може да видиш как се стимулира рефлекса на потичане с масажи - хубаво е да се правят по няколко пъти в рамките на едно изцеждане, когато видиш, че притокът намалее:
http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html
Не се отказвай от изцеждането, като започне да излиза малко мляко - опитай с горните масажи и топъл влажен компрес,после отново на помпата - най-вероятно ще последва поне още едно слизане на мляко. Често се налага да помпиш няколко минути напразно, преди да слезе поредната порция(и бебето има моменти, в които търпеливо суче на празен ход) - масажите през това време ще помогнат да стане по-бързо.
Виж целия пост
# 2
Ето тук може да видиш как се стимулира рефлекса на потичане с масажи - хубаво е да се правят по няколко пъти в рамките на едно изцеждане, когато видиш, че притокът намалее:
http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html
Не се отказвай от изцеждането, като започне да излиза малко мляко - опитай с горните масажи и топъл влажен компрес,после отново на помпата - най-вероятно ще последва поне още едно слизане на мляко. Често се налага да помпиш няколко минути напразно, преди да слезе поредната порция(и бебето има моменти, в които търпеливо суче на празен ход) - масажите през това време ще помогнат да стане по-бързо.

Peace
А колкото до Авент - "благодарна" съм на тая помпа - иначе щях да лудна с изцеждането. За мен по-добра няма Peace
Виж целия пост
# 3
Здравей,
аз съм забелязала, че като спре притока на кърма и продължа да помпя, млякото пак тръгва, не се отказвай след като спре в първия момент. Помпата ми е електрическа, ако има значение. Продължавам да помпя, като местя помпата надолу-нагоре леко и притискам към себе си. Така след минутка кърмата отново потича, ако спре, пак повтарям същата процедура.Това е като компресия, за което има една хубава стстия в библиотеката, става въпрос за кърмене, но и с помпата е логично да работи Peace Така проследявам 3 слизания на кърмата и изцеждам към 70-80мл от една гърда!
Успех! Hug дано си ме разбрала Crazy и  съм била полезна. Иначе можеш да пробваш и топъл компрес.
Виж целия пост
# 4

А колкото до Авент - "благодарна" съм на тая помпа - иначе щях да лудна с изцеждането. За мен по-добра няма Peace
[/quote]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия