Яйца от пъдпъдъци - знаете ли дали са подходящи?

  • 17 514
  • 11
Използвате ли такива птичи продукти в семейното и детското меню. Дайте повече инфо и личен опит.
Виж целия пост
# 1
Не. Продават, но никога не съм взимала. Не им знам вкуса, не им знам качествата, малки са и скъпи.  Crazy
Виж целия пост
# 2
Аз давам от много отдавна на Цвети. Тя ги предпочита пред кокошите. до колкото знам обаче, не трябва да се прекалява с тях - едно е равно на цяло кокоше яйце или нещо от сорта...
Виж целия пост
# 3
Не са за предпочитане за малки деца.Те са много калорични и тежка храна.
Виж целия пост
# 4
Давам, да. Много са вкусни, четири пъдпъдъчи яйца се равняват на едно кокоше, незнам защо се твърди обратното Rolling Eyes Иначе - да по-калорични са, но то и вафлите са.....
Виж целия пост
# 5
А как да ги давам? Варени ли? По колко е добре да се варят?
Виж целия пост
# 6
Едно пъдпъдъче=две кокоши
Аз така знам


Хранителната и лечебнопрофилактичната ценност на пъдпъдъчите яйца е много висока. Те са с големината на орех от 12-15 грама, но всеки еквивалент от 4 пъдпъдъчи яйца равни на 1 кокоше е с няколко пъти по-висока хранителна сттойност с огромно благотворно въздействие върху човешкия организъм при сурова употреба. Пъдпъдъчите яйца усилват имунната система, нормализират дейността на стомашно чревната и сърдечносъдова систама, съдействат за изхвърлянето от организма на радионуклеиди и тежки метали.
Виж целия пост
# 7
При падпъдъчите яйца важи ли максимата на детето да се дава белтъка едва след годинка?
Виж целия пост
# 8
Ох, леле мале, аз бях забравила тази тема и определенята, че едно е равно на две (даже доктора тук каза 4  Shocked) кокоши и бях сварила на Криско за проба 8 бройки преди десетина дни (той яйца не яде) и той ги отказа (Слава Богу) и аз ги изядох.  Blush Щях да умра - жлъчна криза, чернодробна криза, болки, болница... нахокаха ме, оцелях  и оттогава да не видя пъдпъдъчи яйца  Crossing Arms

При падпъдъчите яйца важи ли максимата на детето да се дава белтъка едва след годинка?

Важи  Peace
Виж целия пост
# 9
днес купих такива яйца за пръв път и се поразрових за повече инфо и това,което намерих е:
-хранителната има стойност е почти равна на кокошите яйца/само размера е от значение Laughing/;
-варят се колкото и другите яйца;
-на вкус са абсолютно същите;
-някои смятат,че действат като виагра newsm78;
-по-интересен външен вид за децата
Виж целия пост
# 10
Давам на детето и ние вкъщи също хапваме - на вкус са същите като кокошите.
Виж целия пост
# 11
Ние често си вземаме падпъдъци яйца. Иначе незмам за малки деца дали са подходящи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия