За детската кухня

  • 953
  • 24
Въпроса ми е до всички, които ползват услугите на ДМК. Как е във вашите градове? Носите празни буркани, които се стерилизират там и вземате пълни или си давате да ви пълнят пред вас ваши съдове? При нас ще сменят тактиката и ще дават пълни с/у празни. Уверяват ни, че са се сдобили със стерилизатор...изпълнявали нова наредба на ХЕИ...ако някой от вас я знае може ли да я посочи Thinking...на МЗ ли е ?
Гложди ме недоверие Crossing Arms...ами ако се случи нещо с тоз стерилизатор...тук често спират водата...вобще честно казано не им вярвам ама хич Crossing Arms...
И понеже ни убеждаваха, че така се процедира във всички градове, реших да ви попитам дали е така наистина и това предпочитания начин за взимане на храната ли е според вас?
Виж целия пост
# 1
Ние сме на принципа даваш празни, взимаш пълни и до колкото педито ми обясни, били имали някакъв много мощен стерилизатор, от който често бурканчетата се пукат /та по този повод ни събират по 20бр. предварително + 3 бр. оборотни/
Виж целия пост
# 2
Във Варна си носиш бурканчетата, пълнят ги пред теб и си ги вземаш. Това да носиш празни срещу пълни ми се струва глупаво и не знам какви са съображенията да го правят. 
Виж целия пост
# 3
Във Варна си носиш бурканчетата, пълнят ги пред теб и си ги вземаш. Това да носиш празни срещу пълни ми се струва глупаво и не знам какви са съображенията да го правят. 

 Peace
Виж целия пост
# 4
В Стара Загора даваш празни срещу пълни. И аз не знам какви са съображенията за това, но определено става по-бързо, не знам какво ще е ако трябва да чакаме да ги пълнят на място, че колкото народ сме. Мен това ме устройва. А относно хигиената, мисля, че винаги има повод да се замисли човек, не само това.
Виж целия пост
# 5
Във Варна си носиш бурканчетата, пълнят ги пред теб и си ги вземаш. Това да носиш празни срещу пълни ми се струва глупаво и не знам какви са съображенията да го правят. 

ами ще ти обясна какъв е принципа- имат една кухня за два три квартала, в които има и други кухни но само за улеснение на майките да не се трупат на една кухня всички, та в тази да е наречем кухня майка се готви и сипва в бурканите и се разнася по другите кухни с цел да не се разнасят цели тенджери или там в каквито съдове готвят, а така разнасят само касетки с готови затворени буркани
надявам се да си ме разбрала че май малко объркано го написах
Виж целия пост
# 6
Въпроса ми е до всички, които ползват услугите на ДМК. Как е във вашите градове? Носите празни буркани, които се стерилизират там и вземате пълни или си давате да ви пълнят пред вас ваши съдове? При нас ще сменят тактиката и ще дават пълни с/у празни. Уверяват ни, че са се сдобили със стерилизатор...изпълнявали нова наредба на ХЕИ...ако някой от вас я знае може ли да я посочи Thinking...на МЗ ли е ?
Гложди ме недоверие Crossing Arms...ами ако се случи нещо с тоз стерилизатор...тук често спират водата...вобще честно казано не им вярвам ама хич Crossing Arms...
И понеже ни убеждаваха, че така се процедира във всички градове, реших да ви попитам дали е така наистина и това предпочитания начин за взимане на храната ли е според вас?

Ами щом си толкова недоверчива, защо изобщо ще се записвате на кухня?

Аз взимах храна преди 4-5 м. и тогава носех празни бурканчета, и взимах пълни.(От Русе съм)
Виж целия пост
# 7
В Пловдив носим 3 бурканчета, които пълнят на место  Grinning
Виж целия пост
# 8
Мдаа, така е в Пловдив - засега, но с новите истории по НАССР системите - ще видим.
Виж целия пост
# 9
Давам празни, взимам пълни. Три години не сме имали проблем Peace
Виж целия пост
# 10
При нас в Правец, аз си нося бурканчетата и си пълнят моите ...  Peace
Виж целия пост
# 11
Във Варна си носиш бурканчетата, пълнят ги пред теб и си ги вземаш. Това да носиш празни срещу пълни ми се струва глупаво и не знам какви са съображенията да го правят. 

ами ще ти обясна какъв е принципа- имат една кухня за два три квартала, в които има и други кухни но само за улеснение на майките да не се трупат на една кухня всички, та в тази да е наречем кухня майка се готви и сипва в бурканите и се разнася по другите кухни с цел да не се разнасят цели тенджери или там в каквито съдове готвят, а така разнасят само касетки с готови затворени буркани
надявам се да си ме разбрала че май малко объркано го написах
   Логично обяснение:-)
   Както вече написаха пловдивчанки, носим си бурканчетата, не мисля, че е бавно.. Но, с готови, предполагам, че ще става бързо. Друг е въпросът, че бая зор ще видя  за да намеря 20 бурканчета, от 400 мл. Предполагам, че  се има пред вид , малките, например от АМ-АМ.
 Не зная дали нашата кухня е "майка". Май не е.  / Кухнята в  яслата, която е зад  ТЕТ  - а/ 
Виж целия пост
# 12
носим празни, взимаме пълни. И не мисля, че е нехигиенично, а е доста практично. Като си носиш буркана  го оглеждат много внимателно и ако има храна- ти го връщат- след това буркана минава през стерилизатор - ти не можеш да докараш това в къщи, оствен ако нямаш някаква машинария- предимството е, че като дойдат майките не се редят на безкрайни опашки- примерно като продават купоните за месеца опашката се вие до съседната улица- ако е така всеки ден -ще се гръмна!! А и това е все едно да ходиш със собствена чиния на ресторант- там риска е доста по-голям, отколкото в детската кухня
Виж целия пост
# 13
При нас в Правец, аз си нося бурканчетата и си пълнят моите ...  Peace

И при нас  е така. А другият вариант, колкото и да е практичен, някак си не го възприемам. Не стига, че не съм сигурна в хигиената на готвачките и при обработката на хранта, ами и за бурканите да мисля. Так поне знам, че аз съм си ги почистила и измила и съм спокойна. За какво ми е да ги стерилизирам?!
Виж целия пост
# 14
В Пловдив носим 3 бурканчета, които пълнят на место  Grinning

Да. Предпочитам да почакам, но да ми напълнят храната пред мен в моите буркани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия