Имаме шарка!

  • 4 124
  • 20
Кажете ми какво да правим? GP-ито каза:никакво къпане,само с пудра по няколко пъти на ден... Споделете за нещо облекчаващо сърбежа! Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Туй за къпането, според мен е дивотия. ние си го къпахме, по-скоро го обливахме с вода, но не сме спирали къпането  Crossing Arms
Ако има температура, температуросвалящо и витамини (сироп, вит С или друго), защото се изтощава имунната система
Виж целия пост
# 2
Туй за къпането, според мен е дивотия. ние си го къпахме, по-скоро го обливахме с вода, но не сме спирали къпането  Crossing Arms
Ако има температура, температуросвалящо и витамини (сироп, вит С или друго), защото се изтощава имунната система

С къпането пъпките се разнасят и те стават много повече Naughty. Казвам го от личен опит, понеже изкарах шарката миналата година заедно със сина ми ooooh!. Ние се мазахме с ментолов спирт, Фенистил гел и някакво прахче(не се сещам какво беше) Peace. Не му позволявай да се чеше, че остават много грозни белези.  bouquet.
Виж целия пост
# 3
Ashanti,има ли значение в каква последователност се прилагат? За Фенистила нашата лекарка каза само в краен случай?!
Виж целия пост
# 4
Западните лекари препоръчват къпането, нашите го отричат. Според мен не може да навреди.
Виж целия пост
# 5
Това за къпането ама въобще не е вярно..Детето много се облекчава като се къпе с не много топла вода.Може да се слагат и разни неща във водата като трици и хума, в зависимост какво има на бг пазар.
Фенистил може да се пие , даже е препоръчително за да не се чеше и да остават белезите.

Принципно възрастните карат шарката по доста различен начин от малките, надали пъпките са ти били повече понеже си се къпала.
Виж целия пост
# 6
А на ментоловия спирт пише да не се слага на деца под 5 години. Не го и слагах.
Пъпките са си пъпки, ще се разпространят и иначе. Аз като бях болна от варицела бях върло опъпчена, а дете нямаше толкова пъпки, и двамата сме се къпали, няма връзка.
ПП. Мойта педка като я питах за къв да не къпя дете и тя задудна, че щяло да се разпространи зараза в канализацията, ама аз нямам толкова гражданска съвест  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
ПП. Мойта педка като я питах за къв да не къпя дете и тя задудна, че щяло да се разпространи зараза в канализацията, ама аз нямам толкова гражданска съвест  Mr. Green
hahaha hahaha hahaha Направо да не дишаме, или покашляме га сме болни Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Аз къпя с хладка вода и мажа с микстура алба по много пъти на ден - облекчава сърбежа много. Давам и температуропонижаващи.
Виж целия пост
# 9
ПП. Мойта педка като я питах за къв да не къпя дете и тя задудна, че щяло да се разпространи зараза в канализацията, ама аз нямам толкова гражданска съвест  Mr. Green

И какво аджеба ще диря аз в канализацията, за да ме е страх, че си ливнала там заразената вода от Фипо  newsm78 Но наистина на мен ми казаха да не мокря детето, докато е с обрив. А за причина хич и не попитах. Слава Богу, че беше една друга шарка и обривът й мина за ден.
Виж целия пост
# 10
Уф, незнам как канализацията стига до хората. Сигурно стига-нали излиза някъде, незнам, това й беше обяснението, то не ме спря, така че може и да имам вина за все така развихрената епидемия от варицела  Rolling Eyes Embarassed Stop Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Здравейте!
Когато синът ми беше болен от шарка имаше пъпки в устата, в нослето, в очите и въобще беше някакъв ужас. Не се налагаше да мажем много с ментолов спирт, защото му давах фенистил - капки /определено облекчават сърбежа /.  По въпроса за къпането някои лекари според мен са останали със знанията от студентската скамейка. Сега дори се препоръчват хладки бани, защото облекчават сърбежа.
Виж целия пост
# 12
Кажете ми какво да правим? GP-ито каза:никакво къпане,само с пудра по няколко пъти на ден... Споделете за нещо облекчаващо сърбежа! Благодаря ви!

Немога да се сдържа за къпането! Защо педиатрите искат да си изтезаваме децата, къпането го облекчава и всичко минава по-леко ...

Цитат на: nadia
Да , ама днес си отворих американския лекарски справочник на Merck - издание от 1992 -ра ,глава педиатрия .
И , точно обратното - да се слагат мокри компреси  , за да се облекчава сърбежа , за да се предотврати образуването на белези . Може да се прилагат антихистамини и хидроксизин при силен сърбеж ( това съвпада ) . Пациента ТРЯБВА ДА СЕ КЪПЕ ЧЕСТО СЪС САПУН И ВОДА ПОРАДИ ЧЕСТАТА СУПЕРИНФЕКЦИЯ НА ВЕЗИКУЛИТЕ СЪС СТАФИЛОКОКИ ИЛИ СТРЕПТОКОКИ !!! ( буквален превод )  Да се преоблича с чисти дрехи , ръцете да се пазят чисти и с изрязани нокти . Антисепици локално не трябва да се прилагат освен при инфектирани лезии .
Така смятат американците ...те ли са все наопаки , ние ли ....   


Цитат на: Birdie
Много правилно сте прочели и разбрали. Просто Българската педиатрия още е много, много назад-назад някъде около ерата на 50-те години 
Щателното почистване на кожата чрез къпане ( и само чрез къпане) е най-резултатното средство за предпазване от суперинфекция, както и за облекчаване на сърбежа. Спирта върху кожата само дразни и усилва сърбежа. Фирмата "Авеено" продава цял спектър препарати за баня съдържащи трици. Те са много резултатно средство за овладяване на сърбежа. От началото на 2005 има и ваксина срещу варицела с много добри резултати.
"Мерк" е един от най-старите и почитани наръчници по обща медицина. Вярвайте му безрезервно!!

Тук можеш да прочетеш темата, от която извадих цитатите, бързо оздравяване  Hug
Виж целия пост
# 13
Здравейте
в момента и ние от 13 сме под карантина заради варицела
Джипито ни каза изрично да не я къпя.
Наистина ли няма да се разпространят пъпките ако я изкъпя.
Има ли значение ако не е ментолова пудра , а бебешка
Виж целия пост
# 14
Само обливане с вода без козметика. И без това кожичката му е наранена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия