ПОМОщ С ОТРИЦАТЕЛЕН РЕЗУС ФАКТОР СЪМ

  • 3 041
  • 17
  БРЕМЕННА САМ (32 СЕДМИЦА) , И КРЪВНАТА МИ ГРУПА Е 0 ОТРИЦАТЕЛНА. ДО МОМЕНТА СА МИ ПРАВЕНИ 1 ПЪТ ИЗСЛЕДВАНИЯ НА КРЪВ И УРИНА (ТРЕТИЯ МЕСЕЦ). ВИДЯ ГЕНЕКОЛОГА. чЕ СЪМ RH - И КАЗА чЕ щЕ ИЗСЛЕДВАТ КРЪВТА НА БЕБЕТО И АКО Е С ПОЛОЖИТЕЛЕН ФАКТОР щЕ МИ БИЯТ ИНЖЕКЦИЯ. ПРОПУСНАХ ДА КАЖА . чЕ ТАТКОТО Е С RH+.
 ОТ МОЯ ПОЗНАТА РАЗБРАХ, чЕ Е ТРЯБВАЛО ДА МИ ПРАВЯТ ТЕСТОВЕ ЗА АНТИТЕЛА. МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА. ТОВА МИ Е ПЪРВА БРЕМЕННОСТ И НЕЗНАМ КАКВИ МОЖЕ ДА СА ПОСЛЕДСТВИЯТА ЗА БЕБЕТО. АКО НЯКОЙ ЗНАЕ МОЛЯ ДА МИ КАЖЕ.
Виж целия пост
# 1
Не сам много запозната но до колкото сам чувала е че при първа бременост няма проблем а чак при 3 или 4 А сега най малко трябва да се притисняваш довери се на лекарите и всичко ще бъде ок .Скоро ще гушкаш най прекрасния бебок на света
Виж целия пост
# 2
здрасти desinik
не се тревожи толкова за това
 за първа бременност не е притеснително
моята снаха също е с отрицателен и питахме специално за това
нищо и няма на малката габи жива здрава без проблеми
не се тревожи за нищо те лекарите ще си те следят довери им се те си знаят работата
може да ти бият инджесия след раждането но само ако се съмняват в нещо което не е задължително както казах по горе
споко всичко ще е на ред с бебо Peace
Виж целия пост
# 3
трябвало е 3 пъти да ти направят.като родиш ще изследват бебето и ако е с rh+ ще ти инжектират  д гамаглобулин.май така се казваше.но на всяка цена веднага си направи изследване за антитела,че ако имаш бременността трябва да се наблюдава многа внимателно,също и бебето.но щом ти е първа бременност и нямаш аборти,вероятността за анти тела е много малка.не се притеснявай излишно.аз също минах по твоя път,но бебка се роди ab- и не се изолираха антитела.с всяка следваща бременност вероятността за анти тела се увеличава,но в днешно време медицината е добре развита и няма опасност.
Виж целия пост
# 4
Aко ти е първа бременост и нямаш никакви аборти преди това, нямаш нужда от изследване за антитела. Чак за втората бременост ще си правиш такива, ако бебето е с различен резус фактор от твоя. Леко бременеене.
Виж целия пост
# 5
Не е късно и сега да си пуснеш изследване за антитела. На мен ми правиха 3 такива изследвания, като последното беше в 36-та седмица. По принцип рискът при първа бременност за rh конфликт наистина е по-малък, но все пак не е напълно изключен. Поискай си направление от гинеколога, изследването се поема от ЗК. Ако имате rh несъвместимост бебето е възможно да искара по-тежка жълтеница, по-трудно да се адаптира, а в най-краен случай му се прави кръвопреливане, но пак ти казвам, това е много малко вероятно при първа бременност. Ако бебето се роди с положителен rh ти трябва да си купиш ваксина, ако не се лъжа анти Д гама глобулин, която се поставя до 72 часа след раждането с цел да попречи при следващата бременност да се появи rh конфликт. Не разбирам само защо гинекологът ти не ти е обяснил тези неща и защо не ти е пуснал такова изследване. Леко раждане и не го мисли много.
Виж целия пост
# 6
Aко ти е първа бременост и нямаш никакви аборти преди това, нямаш нужда от изследване за антитела. Чак за втората бременост ще си правиш такива, ако бебето е с различен резус фактор от твоя. Леко бременеене.
Прави се изследване и при първа бременност, просто рискът при първа бременност е по-нисък. Друг е въпроса, че някои доктори си пестят талоните.
Виж целия пост
# 7
Много ви благодаря мили настоящи и бъдещи маичици! Наистина се поуспокоих,но още в понеделник ще отида при гинеколога и ще настоявам за изследване.
Виж целия пост
# 8
desinik не мога да ти изпратя ЛС,освободи си малко пощата,за ти изпратя съобщенито.
Виж целия пост
# 9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27256.msg528902#msg528902
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27309.msg528990#msg528990

Анти Д гама глобулин се поставя след като се установи,че майката е подходяща за профилактика.Това е профилактика за последващата бременост и ако не се инжектира има опасност от спонтанен аборт,малоформации и т.н. при следващата бременност.За първата такава,ако няма предшестващ аборт,риск няма нито за майката нито за детето.
В линковете,които съм дала има доста инфо.
Успех и леко раждане!   bouquet
Виж целия пост
# 10
Извинявай че се намесвам в темата,но имам едно въпросче свързано с отрицателния резус фактор.Аз съм ваксинирана,но моя приятелка /също с отр. резус фактор и детенце с положителен/ която също роди миналата година не си плати  и не и сложиха инжекция.Сега иска да си има второ детенце и се притеснява от последствията.
Та въпроса ми е дали може да си постави Анти Д сега или е безсмислено.
Виж целия пост
# 11
Извинявай че се намесвам в темата,но имам едно въпросче свързано с отрицателния резус фактор.Аз съм ваксинирана,но моя приятелка /също с отр. резус фактор и детенце с положителен/ която също роди миналата година не си плати  и не и сложиха инжекция.Сега иска да си има второ детенце и се притеснява от последствията.
Та въпроса ми е дали може да си постави Анти Д сега или е безсмислено.


Безсмислено е . Моят случай е точно такъв ! ooooh! С разликата ,че аз исках ,бях готова да платя,но ме убеждаваха ,че не било нужно,защото в кръвта на бебето не били открити  антитела! Rolling Eyes Остава и да се моли (Както и аз впрочем!) второто бебе да е с отрицателен резус фактор! Дано! baby_neutral
Виж целия пост
# 12
Анти Д гамаглобулина НЕ СЕ КУПУВА!!! Полага се безплатно за нуждаещите се майки. Твърдя го със 100% сигурност, проверявахме специално заради една колежка, на която бяха поискали около 80 лева за подобна инжекция. Мисля, че фигурира в пътеката на здравната каса за раждането. Така че - не се съгласявайте да плащате, настоявайте, че ви се полага!

И още нещо - аз съм също с отрицателен резус фактор, първата ми бременност завърши с аборт по желание в Майчин дом и ми сложиха инжекцията - по тяхна инициатива, безплатно, за да нямам проблеми при следваща бременност. Вярно, беше отдавна - 1993 г.
Виж целия пост
# 13
Анти Д гамаглобулина НЕ СЕ КУПУВА!!! Полага се безплатно за нуждаещите се майки. Твърдя го със 100% сигурност, проверявахме специално заради една колежка, на която бяха поискали около 80 лева за подобна инжекция. Мисля, че фигурира в пътеката на здравната каса за раждането. Така че - не се съгласявайте да плащате, настоявайте, че ви се полага!
newsm10  Точно така е!Отстоявайте си правата и това,което ви се полага.Преди два месеца една приятелка ражда и трябваше да й се постави имуноглобулина,естествено от болницата й казаха,че нямат и трябва да си купи.Наложи се тя да звъни в РЗОК и след разговор с един от шефовете лекарите са ходили специално да й купуват и са й я поставили безплатно. Така,че щом за едни може,значи и за други може!!!
Ако все пак ви накарат да си я купите,можете да подадете жалба в РЗОК,те ще глобят болницата, а при три такива жалби прекратяват договара йм с ЗК. Ако пък искате да си върнете парите,трябва да се съдите с болницата,което е една троооомава и продължителна процедура.

.... в кръвта на бебето не били открити  антитела! :
Точно за това се правят изследванията на бебето,ако действително не са открити антитела в неговата кръв,тогава няма как да са останали такива в теб и да унищожат твоите.Тогава се казва,че родилката НЕ е подходяща за профилактика.Спокойно не се притеснявайте толкова. Ако все пак не са ви поставили инжекцията,когато и ако е трябвало, просто го кажете на гинеколога си и ще ви наблюдават по внимателно.
Виж целия пост
# 14
Аз съм с Rh-  и имам две прекрасни момчета.Едното на 4г. а другото на 4м. И през двете бременности стриктно ми следяха антителата,което означаваше три пъти(в начало то ,в 6м и в 8м.).С първата бременност бях доста притеснена,но единствения проблем беше малко по тежката жълтеница на бебето,което се роди с Rh+.A с втората до последно не можах да си намеря ампулата "Анти Д" и в крайна сметка не си я бих а трябваше,защото бебето  беше пак с Rh+ и при него имаше малък проблем правиха му кръвопреливане на 7 мия ден след раждането,но сега всичко е беше наред.В "Шейново,защото там раждах акушерката ми каза,че ампулата варира от 150-300лв. и е задължително да си я бия.Аз обаче си знам правата а пък не ми беше за сефте и й казах,че пари няма да им дам.Това както и да е ,когато няма предишни аборти и иследванията за антитела са в норма няма от какво да се плашиш.Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия