Има ли мами раждали в МД със сълзящи очета?

  • 1 041
  • 11
Аз родих в Майчин дом и бебо от първия ден е със сълзящо оче CryКакви ли капки не слагахме на колко ли доктора не ходихме и нищо!Накрая ни казаха, че е запушено каналче, да дойдем като стоне на 6 месеца, да го продупчат/с пълна упойка/ Shocked

Добре , че ми препоръчаха друга лекарка, която е против, каза-"От къде на къде ще се учат на него и аз като бях млада се чудех кай да продупча, за да се науча Naughty

Това го казвам за мамите с такъв проблем, да внимават!

А исках да попитам, мамите , който са раждали там дали имат същия проблем? Това дали е от болницата ? Аз познавам три майки, които родиха там и всички сме с този проблем! newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз родих в Майчин дом и бебо от първия ден е със сълзящо оче CryКакви ли капки не слагахме на колко ли доктора не ходихме и нищо!Накрая ни казаха, че е запушено каналче, да дойдем като стоне на 6 месеца, да го продупчат/с пълна упойка/ Shocked
Добре , че ми препоръчаха друга лекарка, която е против, каза-"От къде на къде ще се учат на него и аз като бях млада се чудех кай да продупча, за да се науча Naughty
Това го казвам за мамите с такъв проблем, да внимават!
А исках да попитам, мамите , който са раждали там дали имат същия проблем? Това дали е от болницата ? Аз познавам три майки, които родиха там и всички сме с този проблем! newsm78

Да и аз родих там и ние имахме същия проблем, но честно казано се съмнявам да е от болницата. Просто е по-често срещан проблем при бебетата. Педиатъра тогава ни каза, че е запушено каналче и да не се навивам в никакъв случай да го отпушват изкуствено и че до шестия месец ще се оправи от самосебеси. И наистина се оправи сега нямаме никакъв проблем с очичките. Успех  и дано всичко е наред  Peace
Виж целия пост
# 2
Ами да, но при нас не се оправи до 6-ия месец и ги сондираха. Sad

Виж целия пост
# 3
и аз раждах там. при нас течеше секрет от едното око. не е от раждането - появи се на 3-тия ден. по-късно направихме изследване. има стретококова инфекция. още се лекуваме. беше изчезнал. сега пал го има.
Виж целия пост
# 4
И аз раждах там и бебка е със същия проблем на лявото оче. Педиатърката там /между другото тя си е за Черния списък/ "компетентно" ме уведоми, че е от тясно слъзно каналче, което трябва да се види от офталмолог. Мисля си обаче, че е някаква вътреболнична инфекция... Обичайно при такава хигиена като в МД. Всъщност малко ни облекчиха едни капки "Офталмосептонекс", с които обаче не бива да се прекалява. А, и да се почиства секретът от очето с памуче с преварена вода, т.е да не се оставя на очето...
Виж целия пост
# 5
И аз раждах там и бебка е със същия проблем на лявото оче. Педиатърката там /между другото тя си е за Черния списък/ "компетентно" ме уведоми, че е от тясно слъзно каналче, което трябва да се види от офталмолог. Мисля си обаче, че е някаква вътреболнична инфекция... Обичайно при такава хигиена като в МД. Всъщност малко ни облекчиха едни капки "Офталмосептонекс", с които обаче не бива да се прекалява. А, и да се почиства секретът от очето с памуче с преварена вода, т.е да не се оставя на очето...
Брей, странно как там се раждат все бебета с тесни каналчета #2gunfire
Виж целия пост
# 6
аз раждах там миналата година октомври и подобен проблем не сме имали
Виж целия пост
# 7
zdraveite na vs,moqta plemenni4ka se rodi minalata godina sas sa6tiq problem i kakvo da vi kaja ve4e e na 1i 3 meseca i o6te ne se e opravila.3 pati i praviha otpu6vane na kanala i sega pak predstoi,napravo ujas.parvo go praviha v pleven kato v samoto na4alo kazaha da se iz4aka da navar6i 1 godina i ako ne se opravi do togava da q zavedat pri tqh.posle brat mi q dovede v aleksandrovska bolnica i tuk kazaha,4e mn vreme e minalo i zatova ne moje vse o6te da se opravi,kam kraq na meseca pak i predstoi takava procedura,dano da e posledna i vs da se opravi,no tezi lekari moje6 li da gi razbere6!?!!???
Виж целия пост
# 8
и моята дъщеря имаше същия проблем с едното око, още докато бяхме в родилно в Ст. Загора, още там си купих "Офталмосептонекс" , а после други/не помня в момента как се казват, но ще проверя/ и след време всичко премина. и с преварена вода й почиствах очите. и аз се тревожех да не е запушен слъзен канал, но не беше/слава богу/ просто инфекция.
Но моето мнение е, че щом човек се съмнява по-добре да потърси мнение на двама специалиста.
успех! и дано всичко да е наред!
Виж целия пост
# 9
Потърси мнение на детски офталмолог. Препоръчвам ти д-р Кемилев от Александровска болница /Детски очен кабинет е в близост до портала с бариерата, откъдето се влиза за Майчин Дом и целият двор с болнични заведения/ или д-р Облашка от болница Вита.

Дъщеря ми имаше запушено слъзно каналче /също раждана в Майчин Дом, но това няма връзка никаква/ и се оправи за месец само с масажиране на каналчето.

Много важно: Специалист трябва да ви покаже как се прави масажът, педиатрите често имат грешна представа!!!
Виж целия пост
# 10
Аз родих там миналата година и също имахме такъв проблем само с едното оче. В болницата нищо не ми казаха. След това педито ми каза да го почиствам с тампонче с преварена вода и горе-долу за един месец се оправи.  Grinning
Виж целия пост
# 11
И ние, но не мисля, че има връзка с болницата. Водих я на офталмолог и даде капчици - няколко дни- и това беше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия