СЛЪНЧЕВА АЛЕРГИЯ-ПОМОЩ

  • 25 521
  • 25
Здравейте, предстои ми ходене на море края на следващият месец..От няколко години страдам от слънчева алергия, която е много неприятна ,появява се винаги около 3-ят ден на плажа" винаги съм под чадър" .  Избиват ми ситни пъпки  по деколтето , врата и ръцете, които са болезнено сърбящи и щипещи. Пробвала съм какви ли не лекарства  и мазила предписани от лекари , но единственото решение е да не ходя на плаж  Cry, да не сам изложена на сланце  Embarassedи път към дома.  #Cussing out #Cussing outА толкова обичам морето, ако някой има същият проблем и се е справил с него моля пишете ми Hug
Виж целия пост
# 1
  Sad тва е много гадно наистина........изобщо алергиите са гадна работа и идея си нямам дали има лечение. Аз също имам алергия(към полени),  за такава като моята знам,че се правят инжекции,но зимно време, когато няма дразнители.Това ми предстои, защото при мен нещата се задълбочиха и почнах да не мога да дишам като хората,вече не са само сополи и сълзи Sad....... но за слънчева незнам. Говорила ли си с алерголози? Баща ми е със слънчева алергия,ще следя темата с интерес.
Виж целия пост
# 2
Ходих при алерголог първата година от появата на алергията .Препоръча ми   стоене само под чадър на плажа и лекарства с мазила , но следващата година всичко се повтори  абсолщтно същото  #2gunfire #2gunfireколкото и да бях изпълнителна.
Виж целия пост
# 3
Отиди при още един..... двама, знам ли:(
оная шматка алерголожката от поликлиниката на мен тръгна да ми изписва някакви инхалатори и на мен лошо ми стана. В момента нямам възможност, но скоро ще потърся специалисти и ще взема мерки,щото лоша работата Sad....
Виж целия пост
# 4
Ами аз просто не ходя на плаж, така се предпазвам от моята алергия.  Tired  Можеш да пробваш със слънцезащитно мляко с много висок фактор. Има един на Eucerin за алергя, аз не съм го пробвала.
Виж целия пост
# 5
и аз имам-вного е гадно....
съвета ми е да не стои много на слънце/най-вече между 2 и 4/ и и купи слънцезащитни продукти с много виок фактор-аз съм със 60-ти и нямах проблеми. Grinning
Виж целия пост
# 6
http://fashion.bg/2004/eucerin.php  Ето това намерих. При мен проблема е , че и в 10 сутринта слънцето ми влияе, а за м-у 2 и 4 си е ясно.  Peace
Виж целия пост
# 7
И аз съм с такава алергия  Confused
Лятно време даже и да не е слънчево се мажа със слънцезащитен лосион. Иначе челото, ръцете и деколтето ми се покриват с пъпчици... но това определено няма да ме спре да отида на море и да се пека! Ще се мажа и така...
Виж целия пост
# 8
Слънцезащитен лосион от маркова и медицинска козметика, основно под чадърчето, в стаята следобяд, цял бански, къси панталонки, потниче, шапка с козирка и горе-долу това е. Не й се давай, ходи си на море  Hug
Виж целия пост
# 9
Потърси второ мнение, неможе да не ти препоръчат  нещо, което да облекчи тези симптоми.
Виж целия пост
# 10
Успокоих се, че не съм само аз.
Обаче май моята е най- ужасна. Още при първото събличане по къс ръкав или потник ръцете ми се изприщват лошо. Сърби ужасно, боли, неприятна работа. Ползвам мазила с висок фактор още от ранна пролет, ама нъцки. Всичко продължава, докато не придобия хубав тен. Ама тва рядко се случва  Sad
Виж целия пост
# 11
Успокоих се, че не съм само аз.
Обаче май моята е най- ужасна. Още при първото събличане по къс ръкав или потник ръцете ми се изприщват лошо. Сърби ужасно, боли, неприятна работа. Ползвам мазила с висок фактор още от ранна пролет, ама нъцки. Всичко продължава, докато не придобия хубав тен. Ама тва рядко се случва  Sad

А с автобронзат ако се намажеш? newsm78
Виж целия пост
# 12
А с автобронзат ако се намажеш? newsm78

Едва ли ще помогне... Като казвам за тена, имам предвид хубаво да ми се изпече кожата. Сигурно привиква към слънцето, знам ли?! А автобронзанта все пак прави изкуствен тен, ръцете ми под слоя мазило пак ще са непривикнали към слънцето  newsm78
Виж целия пост
# 13
Уф, мен също ме мъчи проклетата слънчева алергия!! С каквото и да се мажа, какъвто и фактор да са ми плажните млека-резултатът цъфва след няколко дни на слънце. Оправия поне за мен няма. Имам един спрей с който се пръскам и малко от малко ми облекчава положението. Беше нещо от рода... ЛЕВОКОРТ!
Виж целия пост
# 14
Оф,2 години се измъчих и аз с тази слънчева алергия-ставах цялата на ситни ужасно сърбящи пъпчици.До 20 мин. след като се покажех на слънце.
Пиех Кларитин,мажех се с какви ли не мазила,но само едно ми помогна.Забъркват го в аптеките-няма име.Бяло е като вар и остава следи по кожата и докато не се изтъркаш хубаво не може да се махне.Но на мен само това ми помогна.Попитай в някоя аптека-сигурно го знаят.
При мен алергията премина от само себе си Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия