Езика му побелява

  • 3 662
  • 13
Вече сме на почти 2 месеца. Малкия е само на кърма. И езика му започва да побелява. Страх ме е да не се появи млечица (май така се казваше). Не пиеме вода или чай. Само от време на време му давам капки за колики. Как изглежда млечицата и трябва ли да правя нещо, за да го предпазя от нея? Нормално ли е езикът му да побелява и трябва ли да правя нещо?
С баткото се кърмихме на режим през 3 часа и между храненията пиеше много чай от анасон и копър. И езика му си беше с нормален цвят.
Виж целия пост
# 1
Нормално е кърмените бебета да имат леко побеляло езиче. Млечница е, когато по вътрешната страна на бузите и венците има бяло като пресечено мляко. Обикновено тогава има и силно подсечено дупе. Не трябва да правиш нищо допълнително за езичето. С времето побелялото изчезва.
Виж целия пост
# 2
Нормално е кърмените бебета да имат леко побеляло езиче. Млечница е, когато по вътрешната страна на бузите и венците има бяло като пресечено мляко. Обикновено тогава има и силно подсечено дупе. Не трябва да правиш нищо допълнително за езичето. С времето побелялото изчезва.

И аз това щях да напиша!  Peace

На мен също ме притесняваше това  с малката. Изчезна преди около месец (сега сме почти на 6 месеца). Също както и при теб подобен проблем с батето нямах.
Виж целия пост
# 3
и на Лео му е бяло езичето, но питах педиатър, който каза, че няма млечница  Peace Било нормално, ако не екато пресечено мляко  Wink
Виж целия пост
# 4
И нашето езиче беше бяло. Сега като чета изглежда не сме имали млечница, но въпреки това мазането с Дактарин гел ни помогна. Може би се получи така, защото не му измивах устата с лъжичка вода след ядене, но и сега не го правя, а вече не ни е така езичето  newsm78
Виж целия пост
# 5
Нормално е кърмените бебета да имат леко побеляло езиче. Млечница е, когато по вътрешната страна на бузите и венците има бяло като пресечено мляко. Обикновено тогава има и силно подсечено дупе. Не трябва да правиш нищо допълнително за езичето. С времето побелялото изчезва.
точно така ... аз в началото също се притесних но се оказа че не е млечница а от млечното хранене побелява
Виж целия пост
# 6
нашето езиче също е бяло от първата седмица,няма от вътрешната страна на бузите,не е като пресечено мляко,а пък педи каза да го мажа 5 пъти на ден с нистатин,защото 'тези гъбички са упорити' newsm78
Виж целия пост
# 7
Благодаря за отговорите  Grinning Вече съм по-спокойна.
worshipper - може би трябва да попиташ още един педиатър?
Виж целия пост
# 8
Може би се получи така, защото не му измивах устата с лъжичка вода след ядене, но и сега не го правя, а вече не ни е така езичето  newsm78

Всъщност няма значение дали ще се дава вода или не. Просто някои бебета са предразположени към развитието на млечница, други - не, в еднакви условия на отглеждане.
Виж целия пост
# 9
На Алекса беше много силно обложен точно когато беше на около 2 месеца и бяхме само на кърма. Педиатърката тогава ми каза, че е от липса на вода, започнах да й давам по малко и нещата се оправиха. Може би не е трябвало да постъпвам така и е щяло да мине от само себе си, но тогава нямах още Интернет и не можех да се консултирам с мамите тук Sad
Виж целия пост
# 10
Нормално е кърмените бебета да имат леко побеляло езиче. Млечница е, когато по вътрешната страна на бузите и венците има бяло като пресечено мляко. Обикновено тогава има и силно подсечено дупе. Не трябва да правиш нищо допълнително за езичето. С времето побелялото изчезва.
Peace
Нормално е, не се притеснявай Peace
Виж целия пост
# 11
нашето езиче също е бяло от първата седмица,няма от вътрешната страна на бузите,не е като пресечено мляко,а пък педи каза да го мажа 5 пъти на ден с нистатин,защото 'тези гъбички са упорити' newsm78

Кърви ли ако се опиташ да го изтриеш с марличка? Ако кърви, значи е млечница.
На Иво езичето също е бяло още от самото начало, но няма млечница. Не му давам вода, нито махам налепчето по някакъв начин.
Виж целия пост
# 12
И на Жасмина езичето беше бяло, но докторката каза, че няма млечница. Бялото взе да изчезва, нищо не съм давала.
Виж целия пост
# 13
И ние сме с бяло езиче.Педиатърката каза, че не е млечница.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия