Какво трябва да преглежда Педито при консултация?

  • 575
  • 8
Като ходите всеки месец на консултация, как протича прегледа при вашето бебче?
През някои месеци правят ли се някакви изследвания, например- кръв newsm78

Питам, за сравнение, защото си нямам много доверие на педито Tired
Виж целия пост
# 1
Преглежда всеки месец: уши, гърло, кожа на дупето, оглежда му зизито Laughing.
Преслушва гърдичките, сърцето, тегли го, мери обиколката на главата му, ръстта.
Пита какви нови умения е придобил през последния месец. Задава други конкретни въпроси, отнасящи се до съответната възраст. Пита ни за въпроси, проблеми някакви дали сме имали.
Бие ваксина, ако е необходимо. Друго за сега не се сещам. newsm78 
А, да - съветва ни какво ново да въведем в менюто му, пита какъв му е режимът на хранене, казва съответно това дали е достатъчно, и ако не, дава съвет какво да се добави или премахне от храната му.
Виж целия пост
# 2
До годинката всеки месец:
мереха
теглеха
измерваха главичката
измерваха гърдичките
преглеждаха гърлото
преслушваха гърдичките
опипваха фонтанелата
преглеждаха ушите
оглеждаше пишата Laughing

Питаше ни има ли нещо ново,умения,питаше за храненето,казваше какво ново може да се въведе.
Ами това е май.

Изследвания се правят 2 пъти до годинката-кръв и урина на 6 месеца и на 12 месеца.

Ако имаш някакви притеснения си искай изследвания.Нас ни бяха заразили с Ешерихия коли в родилния дом,а разбрахме чак когато бебо стана на 4 месеца.Нямаше никакви симптоми и изведнъж започна да ака кръв.Педито се опита да ме убеди,че било безобидно и че нямало нужда да се предприема нищо #Cussing out,но аз си поисках изследвания на акото.Оказа се,че имало за какво да се безспокоим.Казвам ти го,за да знаеш,че педиатрите понякога си спестяват доста неща и не обръщат внимание на детайлите.
Ти трябва да си осведомена и да питаш,защото никой нищо не казва Close.

Ваксините знаеш,предполагам,кога се слагат.На 2,3 и 4 месеца,ако всичко е наред.Освен тези,които поема касата,има и други,пречистени ваксини,които,обаче,трябва да си ги закупиш ти.Аз разбрах за тях от форума и нито за миг не съжалявам,че избрах тях.Сложих на детето Инфанрикс/ДТК/ и Имовакс полио/полиомиелит/.Когато питах педито за тях,тя ми каза,че били по-добри и ако имам възможност да ги сложа.Но тя самата не си направи труда да ме осведоми,че съществуват Close.

И накрая ще ти кажа,че ако нямаш доверие на педиатъра си,по-добре го смени.Аз така направих и сега съм много по-спокойна Peace
Виж целия пост
# 3
Преглеждане на фонтанелата, мерене на тегло, глава, гърди и височина. Оглеждане в памперса, мерене на гънките на краката, тонус на краката - побутване на стъпалцата.
Обсъждане на менюто. Поставяне на ваксини. Умения за месеца - гукане, срички, сядане, опити за повдигане (това всеки месец беше различно).
Дотук - едно изследване на кръв и урина - в 6 месец.
Това е , което ми е направило впечатление. Хубавото е, че някак неусетно  прави повечето прегледи - все едно заиграва бебето - та може някой от прегледите и аз да не съм забелязала. Embarassed
Виж целия пост
# 4
             Щом нямаш доверие на лекаря, смени го. Точно сега е момента, този месец.
Виж целия пост
# 5
Мамите са написали абсолютно всичко, което прави педиатърката при консултацията.
До края на 1вия месец, а може и повече педиатърката идваше у нас 1во всяка седмица, след това през две. Ние пък водехме Дияна съответно до б-цата когато трябваше да се постави ваксина.

Педиатърката консултира и дава съвети за абсолютно всичко, за което се сетиш - температура в стаята, обличане на бебето, масажи, гимнастики, движения, шум около бебето. Питала съм педиатърката за абсолютно всичко.

Освен ваксините задължителни изследваиня на кръв и урина се правят на 6м и 1г. Други изследвания се правят по молба на майката и по осмотрение на педиатърката. На Дияна й правиха ЕКГ, ехограф, консултация с УНГ и т.н. ЕКГто го повторихме на 10-11месечна възраст, + консултация в 3та градска и ехограф, но вече бях сменила педиатърката.

2рата педиатърка на Дияна се съобрази с всички планирани консултации от предната педиатърка.
Нямам проблем с педиатрите на дребната, и съм доволна от тях.
Виж целия пост
# 6
За ваксини наистина чети форума и си питай сама педито щото моята например ми изписа една по-евтина и после като я питах за тази дето я бях прочела тук се оказа наистина че е по-хубава но цитирам "по-скъпа е и не знаех  дали ще си я купите" ами то не пречи да я спомене все пак!
Май ще я сменям!
Виж целия пост
# 7
На нас до сега само  са ни измервали(кг,ръст,обиколка на глава и гърди),били са ни ваксини и му е преслшвала гърдичките.
Виж целия пост
# 8
Тук интересно защо, изследване на кръв и урина не са ни правили, а и не е станало дума за това newsm78
А, да, забравих да спомена, че от време на време му прави и тестове за съответната възраст. Прави му и тест за кривогледство - не знам как е медицинският термин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия