Да се похваля и да задам няколко въпроса

  • 1 230
  • 17
Здравейте всички, най-сетне и аз мога да се похваля, че съм бременна. Не мога да ви опиша колко се вълнувам и в същото време колко въпроси имам. Не знам дали въпросът ми е за тук или за Красива мама, но ако можете да ми кажете какви упражнения упражнения или гимнастика мога да правя, защото имам навика да се поразкършвам почти всеки ден. Обикновено карам колело и от доста време правя Пилатес. Имете ли идея дали мога да продължавам да ги правя и ако не каква физическа активност е препоръчителна за бременната жена. Другият ми въпрос ми е още по-важен. Живея в София, а уча в Пловдив и ми се налага да пътувам често. Как мислите това дали ще е проблем? Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
Първо честито!!!
За упажненията мисля че не бива да се натоварваш, но можеш да питаш лекаря си., при всички положение избягвай да натоварваш коремните мускули икакто и аеробните упражнение.
А за пътуването няма да имаш проблем ако бремеността ти се развива нормално, може би само последния месец не е много препоръчително.
Успех и лека бременност!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Най напред честито!  bouquet Желая безпроблемна бременност!За карането на колело и пътуването може,но разбира се -не прекалявай!Относно гимнастиката можеш да се запишеш на училище за бременни и там ще ти разяснят всичко.Но общо взето движението е хубаво да го има.Разбира се и всичко си има граници! Peace
Виж целия пост
# 3
ЧЕСТИТО!
Лека бременност ти желая! Не мисля, че има от какво да се притесняваш. Ако не се претоварваш в упражненията мисля, че няма да имаш никакви проблеми. Все пак, за да си напълно спокойна и сигурно консултирай се с твоя лекар. А колкото до пътуването - ако се чувстваш добре и нямаш някакви проблеми по време на беренност, изобщо не е проблем. Най - важното е на теб да ти е добре, да си спокойна и щастлива, тогава и бебчето ще се чувства така! Успех!
Виж целия пост
# 4
Най напред честито!  bouquet Желая безпроблемна бременност!За карането на колело и пътуването може,но разбира се -не прекалявай!Относно гимнастиката можеш да се запишеш на училище за бременни и там ще ти разяснят всичко.Но общо взето движението е хубаво да го има.Разбира се и всичко си има граници! Peace


И аз мисля така.
Виж целия пост
# 5
Честито и от мен!За гимнастиката мисля,че спокойно можеш да продължаваш да си я практикуваш,но без големи натоварвания.Виж,за карането на колело,четох,че не се препоръчва-но аз лично съм карала/дори направих сериозно изкачване през първите месеци/но повече не рискувах...За  пътуванет-не мисля,че ще ти е проблем....все пак не става въпрос за големи разстояния...
Лека бременност и успех!Ако имаш въпроси-винаги можеш да ми пишеш на ЛС.
Виж целия пост
# 6
Честито! Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам!  bouquet Доколкото знам има Пилатес за бременни. Пусни в Google "Пилатес за бременни", излизат интересни неща. Има и книги и видео програми с гимнастика за бременни. А по втория ти въпрос, ако нямаш усложнения, можеш да пътуваш без проблем. Разбира се, най-добре ще ти каже наблюдаващия лекар. Успех! Hug
Виж целия пост
# 7
Честито и лека бременост  bouquet
Мисля, че можеш да правиш упражнения, но аз ти препоръчвам да са такива за бременни.
Най-добре е да се консултираш с гинеколога си за това, все пак всяка бременост  си е индивидуална Laughing
Виж целия пост
# 8
Честито. Нищо в малки количества не е вредно.А за пътуването бях в 7-я месец когато пътувах до Гоброво за защитата на дипл. ми работа, но това зависи от това как върви бремеността ти. Питай лекаря си.
Виж целия пост
# 9
Честито!
На курсовете за бременни, на които ходех, правех и упражнения. Аз, обаче, ходех индивидуално, защото бях на работа. Знам, че акушерката, която ги водеше, имаше и група от бременни. Ако те интересува, ще й потърся телефона.
Иначе в някои спортни центрове също предлагат гимнастика за бременни.
Или виж тук.
Виж целия пост
# 10
Честито бебче и леко бременеене  Hug
Добре дошла в отбора!   bouquet
Трябва да ти кажа, че за пътуването при всеки е индивидуално, например при мен, до третият месец като пътувах ми ставаше много лошо, сега вече нямам проблеми - да чукам на дърво ...    bouquet
Виж целия пост
# 11
 честито и от мен!!!!
по първия въпрос-до колкото знам има пилатес за бременни, даже моя приятелка докато беше бременна ходеше и беше много доволна, ако нямаш възможност да ходиш, мисля, че на славейков виждах такава книга. А по втория въпрос-много добре те резбирам, защото аз като чаках моя палавник учех във Велико Търново (а съм от софия) и за последно ходих на изпит в средата на 6-ия месец, после настана голяма зима и затова спрях, но за самото пътуване-няма проблем, стига всичко да е наред, разбира се!

Лека бременност и много успех:)
Виж целия пост
# 12
  Честито и от мен Hug С риск да преповторя или препотретя Grinning казаното от момичетата,ще ти кажа,че аз съм в 4 месец,правя си леки упражнения вкъщи-предимно за дупе и крака,и в никакъв случай Naughty-такива,които напрягат коремните мускули;пътувала съм досега поне 5-6 пъти на разстояние,най-много до 300 км,но това е така,защото аз нямах и все още нямам Winkникакви неразположения-не ми се гадеше,не ми ставаше лошо от миризми, и т.н.Пожелавам ти същото и на теб  bouquet
Виж целия пост
# 13
 smile3501Честито и леко бременеене smile3501
Аз смятам, че всичко в разумни граници е нормално, ако ти се чувстваш добре. Както се вижда от лентичката ми аз съм в доста напреднала бременност и сега наблягам предимно на разходките. За пътуване, смятам че няма проблем, но все пак по тези разбити пътища е доста неприятно като започне да ти се клати корема като желе, затова избягавам да размътвам главичката на бебка  love001
Виж целия пост
# 14
Честито и лека бременост  bouquet!!!За всичко питай наблюдаващия доктор!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия