За UV фактора

  • 1 102
  • 16
Обикновено през лятото ползвам за лицето крем с 60 UV фактор, а върфу него нанасям ФДТ с SPF15. Четох някъде, че когато върху кожата се нанасят няколко продукта, защитата на кожата се определя според фактора на продукта , който е най- отгоре ( ама и аз как го обясних).
 Може ли някой по-запознат по темата да разясни това вярно ли е?
Виж целия пост
# 1
Хм, и на мен това винаги ми е било много чудно...Кремът ми е 20spf, а фдт 12spf, е в крайна сметка с какъв фактор съм не знам Thinking
Виж целия пост
# 2
Dз пък доколкото знам фдт не влияе особено на фактора, тъй като от него слагаме твърде малко за да има ефикасна защита....как го обясних само, дано сте ме разбрали
Виж целия пост
# 3
Това, което знам аз е че печели по-високия фактор. в твоя случай си защитена с фактор 60.
Това което съм сигурност не се случва, е че факторите не се събират, смисъл 60+15=75.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Това, което знам аз е че печели по-високия фактор. в твоя случай си защитена с фактор 60.
Това което съм сигурност не се случва, е че факторите не се събират, смисъл 60+15=75.  Simple Smile

 Peace  точно така е
Виж целия пост
# 5
ползвам 25-ти фактор - отдолу нанасям лек слой хидратант, отгоре този с фактор. Ест. не слагам промишлени количества, защото и без това е мазен.
Напълно ми е достатъчен един защитен крем. Не седя кой знае колко на слънце, пък и някъде четох, че разликата в защитата между 30 и 60-ти фактор била само 30% нещо такова..Та не се изсилвам много с факторите
Виж целия пост
# 6
ползвам 25-ти фактор - отдолу нанасям лек слой хидратант, отгоре този с фактор. Ест. не слагам промишлени количества, защото и без това е мазен.
Напълно ми е достатъчен един защитен крем. Не седя кой знае колко на слънце, пък и някъде четох, че разликата в защитата между 30 и 60-ти фактор била само 30% нещо такова..Та не се изсилвам много с факторите

Това е вярно. С малка корекция - фактор 30 предпазва на 97% от UV лъчите. По-високия фактор от този само удължава времето на предпазване, т.е. процента на предпазване не се променя.  Simple Smile

фактор 25 си е напълно оптимален.  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
ползвам 25-ти фактор - отдолу нанасям лек слой хидратант, отгоре този с фактор. Ест. не слагам промишлени количества, защото и без това е мазен.
Напълно ми е достатъчен един защитен крем. Не седя кой знае колко на слънце, пък и някъде четох, че разликата в защитата между 30 и 60-ти фактор била само 30% нещо такова..Та не се изсилвам много с факторите
Това е вярно. С малка корекция - фактор 30 предпазва на 97% от UV лъчите. По-високия фактор от този само удължава времето на предпазване, т.е. процента на предпазване не се променя.  Simple Smile
фактор 25 си е напълно оптимален.  Simple Smile

 Peace точно така
Виж целия пост
# 8

Това е вярно. С малка корекция - фактор 30 предпазва на 97% от UV лъчите. По-високия фактор от този само удължава времето на предпазване, т.е. процента на предпазване не се променя.  Simple Smile

фактор 25 си е напълно оптимален.

оффф, да - благодаря за корекцията   bouquet
запомнила съм , че имаше 3..значи е било 3%, а не 30%, което е още по-нищожна разлика  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
 #Crazy леле мале
защо върху фактор 60 полагаш още 15!?
В случая все едно си с фактор 60, както вече са ти казали, но тази кожа от къде диша с тези 2 продукта, за Бога!?  ooooh!

а за справка, не фактор 30, а фактор 15 абсорбира 97% от лъчите.  Peace
За да се блокира достъпът им рябва да има вложен и физичен филтър (Титаниев диоксид, висок процен Цинков окис ...)

ако не проявяваш алергия към слънцето и ако не работиш на открито - фактор 15 си ти е достатъчен.

  bouquet кожа!
Виж целия пост
# 10
#Crazy леле мале
защо върху фактор 60 полагаш още 15!?
В случая все едно си с фактор 60, както вече са ти казали, но тази кожа от къде диша с тези 2 продукта, за Бога!?  ooooh!

а за справка, не фактор 30, а фактор 15 абсорбира 97% от лъчите.  Peace
За да се блокира достъпът им рябва да има вложен и физичен филтър (Титаниев диоксид, висок процен Цинков окис ...)

ако не проявяваш алергия към слънцето и ако не работиш на открито - фактор 15 си ти е достатъчен.

  bouquet кожа!

Предполагам защото ФДТ-а така или иначе си го има, няма накъде.  Wink
Фактор 15 абсорбира 93%, не 97  Simple Smile

Пък и за какво й е на кожата да диша в тази мръсотия навън.  Close Не че не диша, но за мен колкото по-малко, толкова по-добре. Че иначе пъпки ме нападат.  Close Цяла нощ си диша достатъчно.  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
#Crazy леле мале
защо върху фактор 60 полагаш още 15!?
В случая все едно си с фактор 60, както вече са ти казали, но тази кожа от къде диша с тези 2 продукта, за Бога!?  ooooh!

и според мен дори е нежелателно такъв висок фактор Rolling Eyes, при условие, че човек не  е постоянно изложен на слънце, защото все пак освен да диша, кожата трябва и да синтезира витамин Д, който се синтезира от слънчевите лъчи.

Информацията за съставките, която си дала, е много хубава. Но дали тези съставки се упоменават на етикета? или когато се пише, че има филтър, това значи , че вкл. тези съединения по дифолт?
Виж целия пост
# 12
и според мен дори е нежелателно такъв висок фактор Rolling Eyes, при условие, че човек не  е постоянно изложен на слънце, защото все пак освен да диша, кожата трябва и да синтезира витамин Д, който се синтезира от слънчевите лъчи.

Информацията за съставките, която си дала, е много хубава. Но дали тези съставки се упоменават на етикета? или когато се пише, че има филтър, това значи , че вкл. тези съединения по дифолт?


Не питаш мен, но аз съм си нахална и ще си кажа.  Embarassed
SPF-то указва защитата от UVB лъчите. Много кремове указват SPF фактор, но нямат ефективна защита от UVA лъчите.

Ето ти един цитат:

SPF is crucial, but it is only a measurement regarding sunburn (UVB) rays. It is dangerous for your skin to not have UVA protection and many sunscreens do not have ingredients that can provided true full-spectrum (both UVA and UVB) coverage. There are no numbers to tell you about protection from UVA radiation. For that protection you have to check the active ingredient list to see if either zinc oxide, titanium dioxide, avobenzone (which may also be listed as Parsol 1789 or butyl methoxydibenzoylmethane), Mexoryl SX, or Tinosorb (Mexoryl SX and Tinosorb are only available in products sold outside the US). If one of those isn't part of the active ingredient list (it doesn't count if it is just part of the regular or "other" ingredients) you are not applying adequate UVA protection and that is dangerous for your skin.


Oxybenzone (also called benzophenone-3) is a UVA-absorbing sunscreen ingredient that sounds similar to avobenzone, but is not the same. There are several sunscreen ingredients approved for use in the United States for sunburn protection. While benzophenones and oxybenzone do provide some UVA protection, they are not as effective as titanium dioxide, zinc oxide, avobenzone, Mexoryl SX, or Tinosorb.


Виж целия пост
# 13
браво, Philyra - това ми е много ценно! Пък и за другите предполагам. Не ми беше известно, че SPF защитава само от UVB. Ще го имам предвид занапред да търся описаните съединения, които гарантират защита от А-лъчи 
 bouquet
Виж целия пост
# 14
Използвам крем с толкова висок фактор, защото кожата ми се пигментира много лесно. Тази зима избелвах лицето си до м. март, (но все още останаха две петна от бременността, с които ще се боря отново наесен). Препоръката на дерматоложката ми беше да ползвам крем с висок фактор. А ФДТ така или иначе слагам заради грима и няма как под крема newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия