Еднократна помощ за първолак.

  • 891
  • 6
някъде прочетох, че давали такава, ако има запознати нека да споделят какви са изискванията?
Виж целия пост
# 1
Условията са като при детските - доход до 200 лв. на член от семейството. Документите са същите - молба /ще си вземете от Д "СП"/, бележки за доходите на родителите, бележка от училището, че детето е записано в първи клас, акт за раждане на детето, лична карта на майката /казвам майката, защото предполагам, че тя подава документите/. Не знам обаче дали може да се подадат още сега документите или трябва да се чака началото на учебната година.
Виж целия пост
# 2
благодаря разбрах, ама аз като съм безработна? newsm78
Виж целия пост
# 3
Пишеш декларация, че не работиш о не си осигурена за съотжетлия период, от когато си безработна.
Виж целия пост
# 4
И аз съм чувала за тази помощ, но ми казаха че независи от доходите на родителите, а се полага на всички  първолаци. Помощта е в размер на 80лв.
Виж целия пост
# 5
И аз съм чувала за тази помощ, но ми казаха че независи от доходите на родителите, а се полага на всички  първолаци. Помощта е в размер на 80лв.

Не се полага на всички. Преди две години се интересувах за тази помощ - тогава се полагаше само на безработни родители, така че нас не ни огря, в майчинство с малката щеше да ни дойде добре, но... в крайна сметка и без нея се оправихме.
Така, че щом си безработна се позаинтересувай по-подробно - имаш шанс, а тогава разходите ни за първолака излязаха точно около 80 лв. - явно добре са ги сметнали.
Виж целия пост
# 6
И аз съм чувала за тази помощ, но ми казаха че независи от доходите на родителите, а се полага на всички  първолаци. Помощта е в размер на 80лв.

Не се полага на всички. Критерият е като при детските, 200 лв доход на човек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия