Днес сме за първи ден на градина!

  • 591
  • 13
Здравейте, мили мами! Искам да споделя, че днес ни е първи ден на градина! Simple Smile Още не мога да кажа впечатления, защото още и един ден не е минал. Да ви кажа честно може би ние мамите се притесняваме повече от децата при такива промени в живота на децата ни .  Ники също се попритесни малко сутринта като я заведох. Все пак обаче се надявам да посвикне малко по-бързо, защото е посещавала ясла до петък за последно. Взела съм си отпуска някой ден и чакам да видя дали аха-аха и няма да се обадят от градината да ида да си я прибера. Седя си тука, нервно обикалям стаите и върша разни неща, дето не им е времето за вършене сега. Вероятно притесненията ми са неоснователни, но... нормално е все пак. Малко се притеснявам дали ще се справи с приспособяването към новите условия. Все пак довчера са ползвали гърне в яслата, а сега трябва да ходи по нужда в тоалетна клекнала /дори не е с клекало, както ходим в къщи/, сама да си мие ръцете /представям си я вир вода вече/, леглата им нямат решетки отстрани, а тя както буйно спи, пързалките са високи.....  Ох, стискайте палци всичко да бъде наред! Довечера или утре ще ви пиша как е минало. newsm17 Big Ups Peace
Виж целия пост
# 1
бъди спокойно,щом не плакала,значи сте супер!моят щерка се скъса от рев 1 седмица, а после се влюби в госпожата си.всичко зависи от жената,дето я гледа Party
Виж целия пост
# 2
Не се коси толкова. Ако госпожата е нормална, то тази седмица ще са все за ръка. А рев ще има, особено като те види на вратата  newsm45
Виж целия пост
# 3
Не се коси толкова. Ако госпожата е нормална, то тази седмица ще са все за ръка. А рев ще има, особено като те види на вратата  newsm45
Бре че то и ненормални ли имало smile3537
А сега сериозно. Наистина ние майките май повече се притесняваме от децата. Аз още от сега се вълнувам за януари, когато малкият ще тръгне на градина. Но при нас проблемът е, че е ужасно злояд и не знам дали няма да гладува по цял ден. Иначе е много контактен и от сега се радва, че ще ходи на градина, че ще играе с децата.
Моят съвет е да говориш на детето само положителни неща за градината: колко много играчки ще има там, колко са добри учителките, как ще учи песнички и т. н. Важно е да отиде с положителна нагласа първият ден. И задължително поговори с учителката предварително. Кажи например ако се притесняваш за нещо, занеси им цветя или някаква почерпка- винаги прави добро впечатление . Хайде успех и дано на дечко му хареса:1swing:
Виж целия пост
# 4
Бърза адаптация на дечко и спокойствие на мама!!!
Виж целия пост
# 5
благодаряя много, момичета! да ви кажа и аз бях изненадана как днес е била общо взето спокойна, намерила си вече 2-3 приятелчета /какички на по 5-5 1/2г, защото групата е сборан, н оаз съм доволна в случая, защоото те са я приели като по-муничка и са й помагали, обличали и ходили до тоалетна с нея/ радвам се много,ч е има такива деца  bouquet/майките им добре са ги възпитали/. а и г-жите са любезни поне засега. засега като първи ден съм доволна и може би ще се поуспокоя  smile3501 smile3501 smile3501 dancing dancing dancing дано и занапред да е така  Praynig Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Ех,и мен тези терзания ще ме гонят септември месец.Още от сега я мисля нашата дребосъчка.Тя освен,че ще е още на 2,9г(т.е. ненавършени 3),е и много дребничка.Дано да не я тормозят по-големите дечица и да попадне на добри учителки.Радвам се,че твоето момиченце е попаднала на добро отношение от всички страни.Определено така адптацията ще е по-бърза и лесна.Все така да върви,за да не се налага мама нервно да обикаля стаите.Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 7
Айде успех с градинстването.  bouquet
Виж целия пост
# 8
Успех Hug При нас третия ден беше най-труден Cry, но след това, се адаптирахме чудесно. Много съм доволна от ДГ. На сина ми му харесва да ходи, има си приятели, но от септември ще се наложи да смени групата и госпожите, затова и мен ме гонят радини вълнения ... Thinking
Виж целия пост
# 9
Цитат
На сина ми му харесва да ходи, има си приятели, но от септември ще се наложи да смени групата и госпожите, затова и мен ме гонят радини вълнения ... Thinking
Tuti03 и аз и за това мисля, защото сега сме в сборна група. А днес уж ние втори ден ама си попалкахме малко сутринта. по-трудничко влязохме от вчера Cry ох... така бяхме като тръгвахме и на ясла - първия ден -нищо -все едно ходи от 100г., на втория и третия обаче .......... ох, дано по-бързо се адаптираме ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 10
Цитат
На сина ми му харесва да ходи, има си приятели, но от септември ще се наложи да смени групата и госпожите, затова и мен ме гонят радини вълнения ... Thinking
Tuti03 и аз и за това мисля, защото сега сме в сборна група. А днес уж ние втори ден ама си попалкахме малко сутринта. по-трудничко влязохме от вчера Cry ох... така бяхме като тръгвахме и на ясла - първия ден -нищо -все едно ходи от 100г., на втория и третия обаче .......... ох, дано по-бързо се адаптираме ooooh! ooooh!

И при нас беше така - на втория ден знае какво го чака, а първия влезе с такова желание ... не се притеснявай, нормално е - сменя средата, децата, госпожите, вече не се отнасят с нея като с бебе, а като с мъничко детенце, няма начин да не е по-различно. Ще свикне и ще научи толкова много нови неща ...

А моя син ми каза днес сутринта "и аз като порасна и стана мъничко бебе, пак ще ходя на яслата"  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 11
третия ден беше най-труден, защото синът ми разбра, че трябва да спи там и да прекарва целият ден. Дано да имате късмет с госпожите и с децата, да се адаптира бързо Praynig. Лошо е, че сте в смесена група, но пък там може да й е по-интересно... Стискам палци Hug
Виж целия пост
# 12
мерси tuti03  bouquet. аз още първия ден я оставих да спи. е, вярно е обаждам се наобяд Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes, но все пак там остава. казвам,ч е е спокойна, че се справя по-добре отколкото са очаквали. нещо само тоалетите не ни стига- по един път си намокряме панталона, докато се мъчим да чишкаме Rolling Eyes Rolling Eyes, блузите са ни с череши Rolling Eyes Rolling Eyes, другия панталон е мръсен от пързалката... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes #Crazy .абе, ще се  оправим. купих днес едни по-евтини блузи да не ме яд ако се нацапа и лекьоса. така, че .,... айде на цапането. това да е проблема! Praynig
Виж целия пост
# 13
ако е само цапането - вие ще щастливки!!! Grinning Това да ви е проблема - пералнята ще работи повече и това е Wink. Щом е спокойна в ДГ това е чудесно, а вкъщи как се държи след ДГ? Макар, че тя има практика от яслата и нещата не би трябвало да са й много различни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия