От4аиващо

  • 4 112
  • 21
Моми4ета,

След три неуспе6ни инвитра и след трудна борба сас себе си ре6их да спра и да се насо4а кам осиновяване на дете от БГ.По4нах да проу4вам вапроса и се ужасих.Таи като живея в 4ужбина(Лондон) установих 4е цялата работа 6те трае 2-3 години и 6те ми струва 10-15 000 лири-много далго,сложно и скъпо.Само за социалниа доклад се 4ака 6-8 месеца,а после има нещо друго през тука6ното министерство на образованието ,което не знам колко се 4ака за него и 4ак тогава отива6 в БГ и по4ва6 наново.Изпаднах в депресия - аз съм ве4е на 44 години.

Моля да ме свържете с хора живеещи в 4ужбина (ако познавате такива),по вазможност Англия които са минали по тоя път за да мога да полу4а информаця от първа ръка, а може би и някои полезни съвети,макар 4е савсем не съм сигурна какво 6те правя.
Виж целия пост
# 1
имаше една майка - но не помня ника - точно от ЛОндон май
уф смени заглавието натемата - "осиновители от чужбина/лондон/" - например!
дано се вкл хора дето помнят повече от мен и УСПЕХ! горе главата - човек не знае кога ще му излезе късмета
Виж целия пост
# 2
Здравей!
 Моят съвет е- не се отчайвай!Смени си заглавието на темата наистина. Смени си , моля те nickname- Търсеща , вместо Тревожна, а защо не и Весела. Сигурна съм, че ти по-добре ще го измислиш. В думите има много енергия, в мислите още повече и в чувствата. Много силно вярвам в това. Щом като се наричаш Тревожната , тревожна ще си останеш. Прощавай, не се сърди. Смени го. Знаеш ,че и след 45 можеш да осиновиш , но не бебе. Единият от родителите трябва да е ненавършил 45 за да осиновите бебе. Така или иначе , ще осиновиш по-голямо детенце- на една годинка, годинка и нещо. Много майки и в България осиновиха по-големи деца.Съветвам те да започнеш процедурата. Ти си върши своята работа, ако си решила до осиновиш дете и не се тревожи , а остави другата работа да си я свърши Господ. Тук ще намериш хора, които ще те подкрепят и ще ти помогнат.Кураж! newsm10
Позволих си да бъда много откровена с теб. Дано не си се засегнала . Развълнува ме твоето писмо. Hug
 Изчисти си кутията от писма- не може да ти се пише на лични.
Виж целия пост
# 3
ето ти ника на момичето - в Англия е живеела - сега даже  е в БГ -  Doret
но питай я на ЛС - предполагам ще ти отговори
ще ти пусна линк към профила й - на ЛС
Виж целия пост
# 4
Не знам как ще прозвучи това, което ще напиша, но го казвам с най-искрени намерения. Защо не потърсите английска агенция, занимаваща се с международни осиновявания и не си осиновите детенце от трета страна. Аз също искам да осиновя деца, въпреки че в момента сам бременна и сам изчела доста по Интернет. В някои азиатски страни процедурата трае от 8 до 12 месеца. Свържете се с необходимите специалисти, изложете проблема си и не се ограничавайте само с нашата страна. Що се отнася до материалната страна на въпроса, мисля, че сумата е наистина значителна, но пък после можете да се ползвате с данъчни облекчения!
Пожелавам успех!!!
Виж целия пост
# 5
Има една майка с едно осиновено дете, която иска второ да осинови и живее извън БГ* Не е в Лондон, но е наясно с процедурите и може да ти е полезна* Ника и е Тара1, ще видя имам ли други координати и ще ти ги дам ако намеря* Горе главата, хората и над 50 години раждат и осиновяват, друг е въпроса, че бюрокрацията и корупцията правят болезнена и унизителна цялата процедура около осиновяването* Успех засега от мен, ще питам и колеги, които работят с осиновявания извън страната и ще дам информация   bouquet
Виж целия пост
# 6
не се отчайвай , не е толкова страшно
ако си пазиш бг гражданство , можеш да осиновиш само ти дете -като бг гражданин - по-лесно е ,
 след това в чужбина мъжът ти по-лесно може да го осинови и той -така ще стане по-бързо, отколкото като британски гражданин
Виж целия пост
# 7
obadi mi se speshmo,moje bi moga da ti pomogna
Виж целия пост
# 8

obadi mi se speshmo,moje bi moga da ti pomogna patenceto85@abv.bg
Виж целия пост
# 9
naistina e skapo!
as biah pisala predi vreme na bg-firmi sa osinoviavane,sastoto nasi posnati iskaha da osinoviat balgar4e a te sa germanzi i do kolkoto si spomniam 2 firmi mi pisaha 4e struva okolo 8 000lv.
a v germania biah pitala sasto firma i struvase sasto tolkova i predlagaha deza ot mnogo strani no sasto i ot evropeiski strani.
taka 4e mojes da se interesuvas i pitas pone tova e besplatno.
samo ne gubi nadejda-stom iskas ste uspees gore glavata.
Виж целия пост
# 10
Здравей Тара 1,
надявам се нямаш нищо против, че посъветвах жената да се допита до теб по въпроса?
Виж целия пост
# 11
Здравей Тревожната,
напълно те разбирам, защото и мен в момента ме тревожат същите мисли. И ние със съпруга ми искаме да осиновим българче, той е немец, а аз съм българска гражданка, но постоянно живеем в Германия. От двете страни получих коренно противоположна информация. От България от Дир. Социално подпомагане по адресна регистрация ми дадоха много подробна информация и указания за необходимите документи от мен и от съпруга ми. Подчертаха, че мога само аз да осиновя детето като българска гражданка, но тъй като живеем в Германия социалния доклад трябва да се изготви от немския официален орган. Немската служителка беше на съвсем друго мнение: тъй като става въпрос за международно осиновяваве, и тъй като и България и Германия са подписали Хагската Конвенция, трябва да осиновим детето заедно и то чрез лицензиран посредник. А сумите, които искат посредниците са високи- около 20000 евро г Германия и около 1000 в България. Цялата процедура Минава чрез Министерство на правосъдието.

Проблемът е, че нито българският закон, нито Хагската Конвенция, нито немските закони разглеждат частни случаи като нашия- смесен брак.

Затова ще се радвам ако установя контакт с тебе, а и с други, занимаващи се с този проблем.

Виж целия пост
# 12
Това, което е писала Сла, е вярно. Независимо от това, дали става въпрос за смесен брак или за български граждани живеещи постоянно извън България, в случая осиновяването се третира като международно и тогава влизат други закони. Ние със съпруга ми (също смесен брак) осиновихме в страната, в която живеем. На нас отначало също ни беше дадена доста противоречива информация (включително и това, че ще ни се наложи да искаме някакво разрешение от БГ органите). Сменихме агенцията по осиновяването и всичко мина нормално, по типичните за страната процедури (не бях третирана като чужд гражданин, тъй като имам разрешение за постоянно пребиваване). Не знам какви са законите в Англия, но ми се струва, че това е най-добрият вариант - да се потърси местна агенция - и бюрокрацията, и времетраенето би трябвало да е по-малко. Не се отчайвай, моят съвет е да потърсиш и правна консултация, ако се налага! Дай Боже, бързо да се разреши проблема, защото някъде ви чака и вашето дете!
Виж целия пост
# 13
Това, което е писала Сла, е вярно. Независимо от това, дали става въпрос за смесен брак или за български граждани живеещи постоянно извън България, в случая осиновяването се третира като международно и тогава влизат други закони.
Няма нищо такова. Всеки български гражданин независимо къде живее, в България или чужбина, може да осинови българче по българските закони. Междунардните осиновявания са само тогава, когато небългарски гражданин иска да осинови българче. Явно доста са ви подвели от агенциите. А в случая на българка искаща да осинови българче не е необходима никаква агенция. Агенциите се занимават само с международните осиновявания. В техен интерес е да ви метнат и минат като международно осиновяване. За пример разликата е в цената. При българското осиновяване е 30-тина лева за документите + 100-тина лева за адвокат, който да ви представя в съда при самото осиновяване. А за мейдународното осиновяване цените почват от 1500 лева само държавни такси. Правете сметка колко ще вземат агенциите.
Сла, регистрирай се, за да може да ти пращаме на лични.
Виж целия пост
# 14
Позволявам си да отговоря, като човек, който в момента върви по този път. Дорет, на теория си права, но на практика не6тата са малко по различни. За да осиновите българче ви трябва социален доклад от страната, в която сте постоянно установени и уверение, че осиновяването 6те бъде признато и детето 6те може да живее там.Това е информацията, която получих и от 2те страни. И от тук нататък започва разминаването. Според закона тук мога да осиновя само заедно със съпруга ми, което ни пра6та автоматично в графа международно осиновяване. Тук няма6 право сам да си движи6 не6тата, трябва да се използва лицензирана организация / тук са само 3, а с Бг работи само 1/ или централния орган по смисъла на Хагската конвенция. MamaG не знам как си успяла да осинови6 чрез агенция или става въпрос за българска такава? Получих писмен отговор от агенцията тук, че според българските закони чуждестранна агенция НЕ може да представлява български гражданин пред българската държава. Моят съвет е да се изчетат всички закони, правилници за приложението им и т.н. в държавата, в която живеете. Има толкова разминавания, че не е истина. Но това е един огромен плюс за нас.В моя случай действа6тите лица 6те бъдат централните органи в 2те страни, т.е. няма да пла6там тези високи такси. Използвайте всяка възможна информация, за да успеете. Тук много реагират  когато някой започне да говори за дискриминация, така че съвсем спокойно можете да намекнете, че се чувствате така / аз поне така направих/. Стана много дълго, но ако някой иска повече информация само да пи6е Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия