Велоергометър и резултати

  • 30 770
  • 13
Мами, греша ли някъде?  Thinking
Защо не отслабвам , след като карам велоергометър със скорост около 30km/h, от 3 до 5 дена в седмицата средно от 40 min. до 1h?
Внимавам какво ям...като понякога имам прегрешения ,но все пак ... Tired?!
На този режим съм от 3 месеца ......с малки прекъсвания, когато се отчая  Sad
Искам да да сваля 4-5 кг.

Някоя от вас ако има опит с велоергометър, нека сподели!  Hug

Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 1
Защо не опиташ с упражнения, след като велоергометъра явно не върши работа при теб? Аз просто мразя тоя уред- писва ми да правя едно и също след 2-рата минута. Предпочитам фитнес или упражнения. Опитай Peace
Виж целия пост
# 2
до колкото знам при велоергометъра има значение на каква скорост и колко време караш за различни резултати, т.е. за отслабване, ако не греша, се кара т.н. кардио каране, което е на ниска скорост за по-дълго време, а за оформяне на мускули се кара на по-висока скорост по-кратко време! дано съм ти помогнала с нещо!
Между другото и аз имам такова нещо вкъщи, ама го карах само седмица след като ми го подари мъжа ми, защото след това започнаха дългите разходки с малкия и свалянето и качването на количката по стълбите (до 4-ия етаж)Simple Smile последното има доста добър лезултат върху бицепсите и прасците ми:)
успех и не се отчайвай
Виж целия пост
# 3
Освен всичко най- добре е да въртиш педалите в зоната за изгаряне на мазнини.Имай в предвид, че първите 20 мин. са само загрявка, истинската работа започва след тях. Влез в www.tialoto.bg, там пише всичко, което те интересува.
Виж целия пост
# 4
При мен имаше страхотен ефект съчетаването на въртенето на велоергометъра с разделно хранене.Още първата седмица свалих 5 кг.,досега общо 13 кг. за 3 месеца.
Въртях го през ден за 30 минути със 30 км/ч.
Виж целия пост
# 5
Пробвай с така нареченето интервално каране.Редувай спускане и изкачване те. караш известно време с висок интезитет на най ниското натоварване - висока скорост ,ниско съпрпотивление ,после за известно време усилваш съпротивлението ,после пак намаляш и завършваш с скоростно каране /да се изпотиш едно хубаво/ като постепено намаляш докото спреш да въртиш.
Оф ,дали ще се разбере нещо newsm78Нещо днес ми куца изказа Blush
Виж целия пост
# 6
От 3 месеца и малко имам велоергометър вкъщи. В началото естествено го карах всеки ден, че и по 2-3 пъти на ден даже Shocked, но по-късно естествено ми писна Tired. Сега пак започнах да се качвам почти всеки ден, но резултати като че ли не виждам newsm78. Въртя 30-45 мин на 2-ра - 3-та скорости от 8 възможни - искам да стегна, не да свалям кг. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Вероятно при мен резултата ще дойде бавно, защото се боря с последните си излишни килорами, но се отчайвам като не виждам напредък  Cry
А да чакам ,но докога?  Thinking
И ми се струва, че мускулите ми се подуват....има ли го и този ефект при вас?

Благодаря за съветите Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 8
Карай интервално - 30 секунди много бързо, 1 минута нормално и така 20 минути. Няма смисъл да въртиш 1 час.  Twisted Evil

Вероятно при мен резултата ще дойде бавно, защото се боря с последните си излишни килорами, но се отчайвам като не виждам напредък  Cry
Нормално е, колкото по-малко излишни кг имаш, толкова по-трудно се свалят.

И ми се струва, че мускулите ми се подуват....има ли го и този ефект при вас?
Това става заради дългото каране - над 40 минути, натрупва се млечна киселина. С кратко интензивно кардио няма да се напомпваш.
Виж целия пост
# 9
Карай интервално - 30 секунди много бързо, 1 минута нормално и така 20 минути. Няма смисъл да въртиш 1 час.  Twisted Evil
Да, но нали след 30-тата минута започва същинското горене на мазнини?  newsm78


Виж целия пост
# 10
Не отсабваш, защото разходът ти на калории продължава да е равен на приема. Трябва да направиш нещо в една от двете посоки - или да увеличиш разхода на калории, или да намалиш приема им, а всъщност най- добре и двете.
За зоната, в която се изгарят мазнини са ти казали. Изчислява се по следната формула 220 - възрастта ти. Полученото число е твоя максимален пулс. Умножаваш го по 65% и получаваш сърдечния ритъм, прикойто трябва да спортуваш, за да гориш мазнини. Една тренировка не трябва да бъде по- кратка от 40 минути.
По отношение на храненето - вадиш един лист хартия и си записваш всяка трохичка, която ти влиза в устата. Това съвсем буквално. В края на деня си смяташ колко калории си погълнала. Ще се изненадаш колко калории си погълнала, без дори да ги забележиш (солетка, бонбонче, 2 л захар с кафето и т.н)
Виж целия пост
# 11
за интервалното не важи Wink 40 минути включват тренировка с тежести и след нея кардио.
Виж целия пост
# 12
Не бъркайте скоростта, която ви показва дисплея със степента на натоварване - от 1 до 8. Двете са различни. Можете да карате на ниска степен на натоварване и да развивате голяма скорост.

По-ниска предавка се използва, за да се отслабва, по-висока, за да се стяга тялото.

Стягането на тялото означава натрупване на мускулна маса, която заменя немускулната, мазната в по-малък обем, но мускулната маса тежи повече от мастната.

Аз карам почти всеки ден по 10-15-20 минути в зависимост от благоразположението на дъщеря ми на 5та или 6та степен. Поддържам 24-27 км/ч. Определено съм по-стегната в краката, но на килограми не съм мръднала.
Виж целия пост
# 13
Аз карам също велоергометър от около месец, но по-скоро за стягане. карам около 20-25 мин., като за това време изгарям между 220 и 260 калории., след това правя малко упражнения за корем и бедра и след това хууубаво се разтягам. Разтягането е много важен елемент от тренировката!  Naughtyне се ограничавам с храненето и въпреки всичко съм свалила 1-2 кг. и в момента съм 51 кг. Ако си слаба и в момента, т.е само ти виждаш, че имаш кг. за сваляне отслабването с велоергометър ще е доста бавен и мъчителен процес! Във всички случаи дори и да не достигнеш желания резултат, ефекта от спортуването ще е положителен, така че не се отказвай!
Успех Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия