Дете и куче

  • 604
  • 10
Привет Simple Smile
Пиша за първи път, но от доста време ви чета Simple Smile Simple SmileСтрахотни сте Sunglasses
Много ми се иска да си вземем куче, а дъщеричката е на 3г3м и ми е интересно  дали моментът е удачен.Чудя се как ще се справим с едно бебе куче сега, как тя ще се държи към него и как то ще се държи към нея съответно.От друга страна мисля, че за детето ще е добре-ще и я забавно и весело, ще се учи да се грижи за по-малък от нея, и не на последно място-не искам да свиква цялото ни внамние да е концентрирано върху нея. По стечения на обстоятелствата тя не ходи на детска, в чужбина сме и контактът с деца е доста ограничен.Затова и ми се иска да и създадем много нови и хубави емоции с животинчето, а да не говорим че и ние имаме нужда от такива преживявания Wink
Виж целия пост
# 1
Привет Simple Smile
Пиша за първи път, но от доста време ви чета Simple Smile Simple SmileСтрахотни сте Sunglasses
Много ми се иска да си вземем куче, а дъщеричката е на 3г3м и ми е интересно  дали моментът е удачен.Чудя се как ще се справим с едно бебе куче сега, как тя ще се държи към него и как то ще се държи към нея съответно.От друга страна мисля, че за детето ще е добре-ще и я забавно и весело, ще се учи да се грижи за по-малък от нея, и не на последно място-не искам да свиква цялото ни внамние да е концентрирано върху нея. По стечения на обстоятелствата тя не ходи на детска, в чужбина сме и контактът с деца е доста ограничен.Затова и ми се иска да и създадем много нови и хубави емоции с животинчето, а да не говорим че и ние имаме нужда от такива преживявания Wink

Ми защо да не е удачен момента... ще свикнат едно с друго детето и кучето... Имай предвид, обаче че кучето изисква време и внимание.. Добре помисли, освен за хубавите мигове и за трудностите, защото като го вземеш го взимаш завинаги. Поне така разсъждавам аз... има значение и къде  живеете... и каква е породата... Казвам го като майка, която отглежда детето си, също на 3 г. и 3 м. и имаме немска овчарка.. Еййй, ама той днес става на 10 г.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Истината е, че ми е доста трудно с детето и кучето и със съжаление отбелязвам, че страда кучето, на което вече не обръщам внимание както преди... Ами това е... хубаво е да имаш животинка. И за детето е добре да се грижи за кучето!
Виж целия пост
# 2
Ами това е... хубаво е да имаш животинка. И за детето е добре да се грижи за кучето!
Виж целия пост
# 3
Няма проблем да се гледа дори бебе и куче, но кучето трябва да е голямо да е спряло да пика и ака навсякъде. Децата до колкото знам може да проявят алергия, ако кучето е бебе. Също така има подходящи и неподходящи породи за деца. Също така зависи и дъщеря Ви какъв характер е, дали ще му досажда много на кучето или разбира, защото и бебето куче има нужда от спокойствие и от повече сън. Питайте си и някой ветеринар, но съм чувала, че е подходящо след 7 год възраст на детето да се вземе бебе куче.
Виж целия пост
# 4
 Нямаш грижи  Peace

Единствено трябва да знаеш, че ако няма кой да ти помага с разхождането, ще бъде трудно да се справяш с дете и с куче, което трябва да се разхожда по 2 на ден (като възрастен екземпляр, а преди това и по-често  ooooh! ). В началото ще ти прави и бели. Няма как.

Ние имаме Ирландски сетер от 8 години. Съответно като родих, кучето си беше при нас, дефакто новото в семейството се оказа детето, а не кучето, което е по-лесния вариант си мисля аз  Thinking

Никога не съм държала кучето настрана от детето. Където е детето, там е и кучето. ПОнякога изолирам животинката, защото Габи иска да го скубе и целува, да го настъпва и да го закача, а Алекс(кучето) вече не е млад и тези неща са му малко досадни  Crazy
Виж целия пост
# 5
Да и аз си мисля, че е по-лесно, когато кучето е голямо и в къщата се появи бебе. Това е другата причина да искам куче сега, защото след около година бихме искали и още едно детенце (Дай Боже) Simple SmileМисля все пак да отидем до един зоо-магазин тази седмица, ще разпитаме за кокерче....Много са сладки, дано да се окажат и  интелигентни и пподходящи за деца Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Vache, честит ви кучешки рожден ден! И то какъв....
Виж целия пост
# 7
Никакъв проблем няма да си вземете куче сега, още повече че детето ти вече е поотраснало, не е бебе, разбира за какво става въпрос. Малко ще ти е трудно в началото, но ако го включиш да ти помага в отглеждането и възпитанието, даже ще стане по-отговорно дете.  Peace
Виж целия пост
# 8
Vache, честит ви кучешки рожден ден! И то какъв....

Мерси... трябва да му направим днес угощение...
А, и оше нещо! Не го хранете с кокали кучето (ако вземете). Сега се сетих, щото нашия получи гастроентерит и тогава ветеринари ни казаха, че животните не трябва да ядат кокали! Просто направих асоциация от угощението днес и се зачудих какво специално да му вземем  Crazy
Виж целия пост
# 9
Да и аз си мисля, че е по-лесно, когато кучето е голямо и в къщата се появи бебе. Това е другата причина да искам куче сега, защото след около година бихме искали и още едно детенце (Дай Боже) Simple SmileМисля все пак да отидем до един зоо-магазин тази седмица, ще разпитаме за кокерче....Много са сладки, дано да се окажат и  интелигентни и пподходящи за деца Simple Smile

Тук, обаче мисля, че бъркате...
според мен голямото куче страда много от появата на дете.. Когато детето е даденост вече няма проблеми за кучето... от неговата гледна точка  Wink. Кокерите са много красиви, но са и много диви  Mr. Green. Совенравни са като сетерите, ма те са си братовчеди  Wink
Виж целия пост
# 10
ще го имам предвид това с кокалите, не ми беше известно
както и предполагах,мненията не са еднозначни, но то почи с всичко е така Simple Smile
Vache,и твоята дъщеричка е овне,  Александра е на 29.03 .Много е инатлива и се оформя трудна като характер, при вас как е.Имам чувството, че с всеки изминат месец ми става все по-трудно да се справям с нея...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия