Има ли тук майчета на недоносени бебчета?

  • 3 812
  • 9
Има ли тук майчета на недоносени бебчета?Моята дъщеря се роди в 32 гест.седм.,2050 кг,43 см.В момента сме си в къщи и ни започнаха тези ужасни колики.педито ни изписа еспумизан,но като гледам надали действа.По цяла вечер будувам около леглото й.Кога ще свършат тези колики? PraynigИ при недоносените бебчета по-дълго ли продължават?Малки са им стомахчетата още ,сигурно се мъчат доста душичките...
Виж целия пост
# 1
Ама Вие сте си направо дебели, ние се родихме 27-28 г.с 1.300 кг сега вече сме на 8 години.
Моето не е имало колики при мен ама държавата ми го гледа в кувиоз 2 месеца. Та ми го дадоха отгледано. Пуснете си търсачката има много мнения по този въпрос да не се повтаряме, но ако пак нищо не намерите с каквото може ще помогнеме с мнения.
Виж целия пост
# 2
Коликите нямат много общо /а даже и май никак/ с недоносването - това си е до стомахче. И да - в повечето случаи не помагат капки и др неща - просто трябва да отмине от самосебе си.
иначе браво на вас - вие сте си даже много добре родени - сина ми на термин беше 2.7кг - малко повече от недоносеното ви беб /предвид бебета родени 3.7-4.7 и моя беше като скарида и 51см!!!/.
Радвам се, че сте в къщи. Попрочетет за недоносените бебета, за да сте по-спокойна.
Но за мен няма връзка колики-недоностване. Просто бъдете спокойна - повечето бебета са с коликии за жалост доста гадни.
Успех и дано му минат скоро - окло 3-4 месец, ако не решите да захрланвате рано с плодови сокчета /както препоръчват НЯКОИ - но не ВСИЧКСИ педиятри/ - ще му отшумят.
При недоносени бебета по света вече се препоръчнва По-КЪСНО ЗАХРАНВАНЕ  - за да се избегне риска от алергии.
Виж целия пост
# 3
Изобщо не бързай със захранването, каквото и да ти говорят. Моето дете го изписаха на 40 дни, още месец само ядеше и спеше и като дадох сок започнаха някакви страшни колики, неонатолога каза че е възможно да са вторични, заради незрялото храносмилане. Случвало се понякога при недоносените. (1500г 31гс)
Виж целия пост
# 4
Моят син не е недоносен, но си имаше колики от първия ден.
За съжаление обикновено нищо не помага, можеш да пробваш няколко неща за да си по сигурна. Единственото което действа до колкото знам е да и затопляш коремчето. С пелена нагрята на ютия или сешоар например. Може и да извариш и изсушиш костилки от череши и да ги топлиш на микровълнова фурна и после в пеленка да ги завиваш - понеже са дървени запазват топлината по-дълго време.
Дано ви минат скоро коликите. При всяко бебе си продължават различно време...
И май наистина по-късно се захранват недоносените бебчета - но за това другите мами дето са наясно ще ти кажат.
Виж целия пост
# 5
Сещам се да Ви кажа да наклоните креватчето под ъгъл, напр с някой том литература, като, че по леко им става и също да го слагате по корем, по леко дишат.
Виж целия пост
# 6
дъщеря ми се роди в 35 г.с. колики не сме имали, та съвет за тях не мога да дам. за недоносените бебета е още по-важно/ако изобщо може да става дума за сравнение/ да бъдат кърмени. за съжаление това рядко се случва/по разбираеми причини/. препоръчва се и късно захранване, т.е. след 6-ти /коригиран/ месец, поради незрялостта на храносмилателната с-ма и повишения риск от алергии. до тогава - само кърма/адаптирано мляко.
прочетох и темата ти в здравния, където питаш какви изследвания да правите...ще ти отговоря тук: аз от личен опит, освен стандартния преглед при ортопед, бих направила и трансфонтанелна ехография и преглед при невролог/около 3 месеца, ако няма видими проблеми/. хубаво е детето да се следи от добър неонатолог, който е наясно с проблемите около раждането му.
Виж целия пост
# 7
Здравей!
Моите две дъщери са недоносени. Голямата 34 г.с. 2300 и 47 см. - 10 дена в кувиоз, а малката 32г.с. 1980 и 43 см - 35 дена в кувиоз.
Колики и двете са нямали, не зависят според мен от това дали е недоносено бебето. Аз също те съветвам да изчакаш с захранването. Колкото по-късно, толква по-добре. Найстина са им незрели стомахчетата и трудно pриемат новата и по-тежка храна.
Относно изследванията -  Хубаво е да се следи кръвната картина и по точно хемоглобина, особено ако сте имали анемия. Очен лекар също е задължително дори и да са ви прегледали в болницата е хубаво да се направи конторла на 6,9 и 12 месеца. Трансфонатанела ехография всеки месец до към 4-5 месец и после на 3 месеца за да се следи мозъчето. Невролог към 3 и 6 месец после и на годинка. Ортопед задължително след като е и момиче, възможно по-рано и после контрола на 6 и 12 месеца. Кардиолог детски възможно най-скоро и после контрола на 12 месеца. Имате право и на 10 безплатни процедури за рехабилитация и гимнастика. Съветвам те да си ги използваш, ефекта е поразителн и детето дръпва в моторното развитие страшно много. Добре е също да се отложат ваксините, особено ако бебето е имало дихателни проблеми. За това се сещам сега. Ако искаш пиши на лични с радост ще ти отговоря, още ми държи влага спомена за паниката, която ме гонеше с малката ми принцеса.
Виж целия пост
# 8
а и мляко да даваш като за недоносено - там с колко се коригира
абе коликите са най-малката грижа Wink
успех и има много инфо в нета как се гледат недоносени - горещо те съветвам да прочетеш де що има информация, защото зца жалост на педиатрите не може да се вярва - може да е добър, аможе и да е някоя кукувица дето ще ти създаде проблеми докато се усетиш1
Виж целия пост
# 9
За коликите май няма кой знае колко ефикасно лекарство.Дано скоро ви преминат.
Колкото до захранването в книжката "Хранене на бебето"на проф.д-р Лиляна Трифонова/,пише следното:
цитат:
Хранене на недоносените и родените с ниско тегло деца
"Под термина "недоносено дете" се разбира бебе,родено преди 37-ма г.с."Деца,родени с ниско тегло" е друго определение,включващо децата, родени с тегло под 2.5кг.,които могат да бъдат както недоносени, така и доносени.
За родените с ниско тегло деца е характерно следното:
1.Секрецията на храносмилателните сокове е намалена, поради което е затруднено смилането и усвояването на храната и децата имат склонност към храносмилателни разтройства.
2.За да растат по-бързо и да догонят възрастовата си норма, те се нуждаят от относително повече енергия и градивни вещества /преди всичко пълноценни белтъци/.Ето защо основните изисквания към храната на тези деца е тя да бъде пълноценна, лесно смилаема и по-богата на белтъчини и енергия.....................
*Свободното хранене според апетита не е подходящо,защото претоварването на стомаха с по-големи количества храна може лесно да предизвика повръщане и други храносмилателни разтройства.При преминаването от 7 на 6-кратно хранене наддаването обикновено се забавя.
*Захранването започва по-късно.
*Детето се захранва най-напред с млечна каша, тъй като тя е по-лесно смилаема.Най-подходящи са готовите инстантни млечно-оризови каши.Те не съдържат глутен.Оризовото нишесте е лесноусвоимо и щади храносмилателната система на детето.След това се въвеждат другите готови млечно-плодови каши.
Зеленчуковото пюре се дава след 5-6-ия месец или дори по-късно,тогава, когато теглото на детето се приближи до нормалното за ръста му и поносимостта към храната се подобри.
Попарата със сирене е трудно смилаема храна и не е подходяща за родените с ниско тегло деца."
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия