Кога да слагам бебо седнал?

  • 1 081
  • 21
Искам да поискам вашето мнение относно това кога е подходящо момченцата да се поставят седнали. Някои майки ме съветват това да стане към 8 месец за да не му става голямо дупето на бебо. А той, милия, отсега му е добре седнал,подпрян с възглавници
Виж целия пост
# 1
  От шестия месец. А това за голямото дупе е нещо смешно.
Виж целия пост
# 2
Ортопедите казват - след 6-ти, 7ми месец. По-късно - по-добре.

Голяма смешка е това за голямото дупе.  hahaha

Идеята на по-късното сядане е да не се уврежда гръбначния стълб и подопашната кост, ако бебето не е заякнало достатъчно да седи седнало. Затова не го оставяйте дълго време между възглавници. Колко голямо всъщност е детето? Най-рано го слагайте за по няколко минутки след 5ти навършен месец, САМО при условие, че детето е достатъчно активно и само прави опити да седи седнало. Но най-добре- след 6ти, 7ми навършен месец се учете.

Виж целия пост
# 3
Моето е на 7 месеца и от 6-ти стои стабилно сама, а с възглавници я подпирам от 4-я. В дебелите книги прочетох, че не може да му навреди по никакъв начин, само спомага за заякване на мускулите. Laughing
Виж целия пост
# 4
От 6-тия месец го слагам без да се притеснявам.Не мисля че е от значение за размерите Laughing
Виж целия пост
# 5
  От шестия месец. А това за голямото дупе е нещо смешно.

 Peace

Това за дупето...направо нямам думи, егати глупоста
Виж целия пост
# 6
.......... В дебелите книги прочетох, че не може да му навреди по никакъв начин, само спомага за заякване на мускулите. Laughing

Ако бебето е малко за седене, костите са твърде меки и лесно могат да се увредят под тежеста на седящото телце, което не е готово за такова упражнение. Затова се препоръчва след 6тия месец.

Всяко нещо трябва да се съобразява първо с възрастта и след това с готовността на детето да го прави.
Виж целия пост
# 7
Края на 5, началото на 6-я й "позволихме" - иначе желанието си го имаше и от преди Peace Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Не мисля, че има връзка м/у сядането, голямо или сплескано дупе Simple Smile
Дияна започнах, по съвет на педито, да я слагам да седи по-малко след 7мия месец. Клатеше се кат пиян морков Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Сина ми направи опит да стои седнал когато направи 7м. Това обаче беше негова инициатива. Не съм го подпирала с възглавници  Naughty. Съвсем скоро след първия си опит се научи да стои стабилно. Същото беше и с изправянето. Децата си знаят най-добре. Няма нужда от възглавници според мен.
Виж целия пост
# 10
и аз не съм го подпирала - на 6 и седмица седна сам, на 6 и полувина седеше вече стъбилно сам Wink
не мисля, че е нужно да се слагат седнали, когато са готови си сядат саме Wink
Виж целия пост
# 11
Не съм подпирала с никакви възглавници. Нели седна на 7 месеца и половина, когато вече пазеше разновесие и не се клатушкаше.
Виж целия пост
# 12
Той моя син и сега иска да е седнал и сам се надига, но мисля, че ще го огрее чак след месец поне  Wink /колко ли ще се сърди горкото през този месец/
Виж целия пост
# 13
Това с дупето ме разсмя искрено Joy И двете съм ги слагала с леко повдигната облегалка (подчертавам леко) от 4-ти месец, а от 6-ти вече изцяло седнали. Малкото цялото си е гюленце, не само в дупето, а каката е щиглец и определено не с голямо дупе Grinning
Виж целия пост
# 14
ами след 6-ти месец мисля че е нормално да се слагат седнали
аз мойта щерка след 4-ти месец е слагам полулегнала и сега вече си е слагам и седнала, не може да седи стабилно сама още но ще се научи  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия