Какво включват всекидневните ви грижи за лицето през лятото?

  • 1 644
  • 24
... и не само всекидневните.

Значи замислих се от това, че през лятото почиствам лицето задължително 3 пъти на ден. Минимум. През останалите сезони не толкова често. Прекалявам ли?  Rolling Eyes

Също така и порите по-често.
И неслагам ФДТ и пудра през деня.

Вие как процедирате?

Май не ми е много ясна темата, но се надявам да се включите.  Grinning
Виж целия пост
# 1
Прекаляваш!  Laughing 3 пъти на ден ми се струва доста. Аз почиствам веднъж - вечер.
Иначе ползвам минерална вода спрей на Виши по всяко време - много добре ми действа през лятото - освежаващо и тонизиращо.
ФДТ слагам по-рядко, пудра по принцип не.
Виж целия пост
# 2
При мен лично грижата за лицето през лятото не е по-различна от тази през зимата. Само сменям продуктите...
Зимата използвам такива с по-меко действие, по-подхранващи, а не хидратиращи и т.н.
Обикновено сутрин си измивам лицето с измиващ гел, вечер - с пяна за почистване. И сутрин, и вечер след това използвам розова вода. После - крем. Два пъти седмично - почистващи маски на глинена основа.
Отново два пъти седмично - ексфолииране.
И през зимата, и през лятото използвам кремове със слънцезащитен фактор 15.
И това е в общи линии...
Виж целия пост
# 3
Сутрин и вечер почиствам само. Сутрин - да измия остатъците от нощния крем, ако съм сложила такъв, пък и за чиста и свежа кожа, вечер свалям грима.
Слагам крем (с СПФ 20) и спирала само, на устните - балсам и евентуално гланц. Това е.
Зиме-лято няколко пъти седмично правя различни маски - хидратираща, дълбоко почистваща и пр., като редувам.
Виж целия пост
# 4
  Аз също подхождам по един и същ начин през всички сезони-сутрин си измивам лицето с измиващ гел или пяна,нанасям крем със слънцезащитен фактор,гримирам се както обикновено,с тази разлика,че лятото ползвам пудра,а зимата-фдт; ако през деня се изпотя и усетя,че "лепна" Grinning,използвам мокри кърпичики за лице;вечер-почистване с тоник и това е Wink Веднъж седмично-почистваща и подхранваща маска, веднъж месечно-цялостно почистване при козметик Peace
Виж целия пост
# 5
Моята кожа лятото и зимата няма кой знае какви разлики--все ми е мазна. Sick
Почиствам сутрин и вечер с някакъв гел. В момента съм с Гарние Пюр. 1-2 пъти в седмицата използвам маски на глинена основа. А за почистването на порите, то се знае.
Кремове никакви не ползвам(още ми е рано Wink). ФДТ също не ползвам. Пудрата и лятото, и зимата си я слагам.
Виж целия пост
# 6
Сутрин и вечер мия и слагам крем. Веднъж в седмицата някаква маска.
Ако излизам слагам фон дьо тен и пудра, иначе ми излизат много лунички Confused
Виж целия пост
# 7
... и не само всекидневните.

Значи замислих се от това, че през лятото почиствам лицето задължително 3 пъти на ден. Минимум. През останалите сезони не толкова често. Прекалявам ли?  Rolling Eyes

Също така и порите по-често.
И неслагам ФДТ и пудра през деня.

Вие как процедирате?

Май не ми е много ясна темата, но се надявам да се включите.  Grinning
  Според мен няма да ти се отрази зле,ако го почистваш по-често,стига да е с подходящи продукти.Аз ползвам само крем с висок фактор на защита през деня,малко спирала и гланц,но ако трябва да правя добро впечатление се постаравам повечко.Не че има особен резултат!Иначе-маски,ексфолианти,гелове за почистване,тоник,освежаващи спрейове-и аз май прекалявам!
Виж целия пост
# 8
Моята кожа лятото и зимата няма кой знае какви разлики--все ми е мазна. Sick
Почиствам сутрин и вечер с някакъв гел. ... 1-2 пъти в седмицата използвам маски на глинена основа. ..Пудрата и лятото, и зимата си я слагам.
  И аз така,с разлика,че използвам почистващия тоник на Лореал. Hug
   Между другото мазната кожа си има и предимства,аз съм на 38 год. и нямам никакви бръчки,като се има предвид,че почти не използвам крем. Peace
Виж целия пост
# 9
През всеки сезон е задължително почистваето на кожата сутрин и вечер, защото дори и да не е мазна по нея полепват пот и прах ако се остави така няма да изглежда особено свежа. Аз ползвам измиващ гел за лице, розова вода, ексфолиант 2 пъти седмично и почистваща маска 1-2 пъти. не ползвам хидратиращи маски, защото нямам нужда, използвам само леки хидратиращи кремчета сутрин и вечер. Термалната вода много добре освежава в жегите, но в момента нямам затова почувствам ли си кожата опъната и замърсена я обтривам с розова вода. Освежава наистина страхотно.
Виж целия пост
# 10
Зависи как чустваш кожата си, но три пъти са много.

Аз измивам само вечер лицето с измиващ гел или хума, а веднъж седмично ползвам ексфолиант.
Маски на лицето правя много рядко, а почистване на лицето при козметик за парна бяна - 3 пъти годишно.

Вечер след измиване на лицето, овлажнявам лицето с почистващ разтвор и след това нанасям крема.
Сутрин измивам лицето само с вода, отново овлажнявам лицето с почистващ разтвор, крем, слънцезащитен (аз ползвам само лятото).
Не ползвам пудра или фон дьо тен.
В офиса имам шишенче с розова вода и ако почуствам лицето си омазнено или замърсено, почиствам с тампон.
Виж целия пост
# 11
Сутрин и вечер тристепенната програма на Клиник. Следват дневен или нощен и очен контур. Само в по-специални случаи - фон дьо тен.
един път седмично ексфолиант и почистваща и два пъти - хидратираща маска./кожата ми е суха с по- мазни - нос и брадичка/Продуктите обаче за смесен тип кожа са ми силни за бузките. Ако съм на плаж - мляко SPF 16 - и за тялото и за лицето. Кожата ми е доста бяла и нежна. Embarassed
Виж целия пост
# 12
Сутрин с розова вода или измиващ гел, вечер пак с розова вода или правя маска с кокосово масло, която почиствам с...розова вода  Laughing
Слагам крем (понякога). Маски от време на време - сега си правя от настъргана ябълка. През деня се пръскам с термална вода, защото си чувствам кожата мръсна.

Ако използваш някакъв силен тоник или агресивно почистващо средство - три пъти на ден е много.
За често употреба - термална, розова или маточинна вода.
Виж целия пост
# 13
Три пъти почистване ми се виждат множко. Аз си мия лицето сутрин със сапун и слагам гел. Вечер си го почиствам от грим и прах и след това розова вода. Събота правя маска с хума или глинена. А през деня ако много ми се омазни и почна да лъщя, си го измивам със вода. Лятото наблягам на подсушаващите маски, защото и без това ми е мазна кожата.
Виж целия пост
# 14
Сутрин гелче за измиване, после крем. След като попие - грим но с матиращ крем без ФДТ и пудра. Вечер свалям всичко с гела , слагам тоник и нощен крем. Явно съм уцелила продукти ,подходящи за кожата ми , защото изглежда по-добре от когато и да било.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия