Пиле в глинено гърне.

  • 3 634
  • 11
Моля за съвети как да сготвя пиле в глинена гърне по най - обикновен начин и най-обикновени продукти. Пилето е голямо 1.400 кг.Благодрая ви предварително Hug
Виж целия пост
# 1
Нарязваш го на парчета. Олио, сол, розмарин, мащерка, черен пипер (или други подправки каквито харесваш - овалваш парчетата, слагаш в гърнето. Моркови на големи парчета. Може картоф, ако искаш. Малко вода. Печеш в НЕзагрята предварително фурна. Аз така бих процедирала.
Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря ще го пробвам. Grinning
Виж целия пост
# 3
Можеш да го напълниш - примерно с ориз, гъби, моркови.
Като ти остане от плънката допълваш гърнето и печеш.
Виж целия пост
# 4
Можеш да го напълниш - примерно с ориз, гъби, моркови.
Като ти остане от плънката допълваш гърнето и печеш.
Гъбите не ги обичаме много,много какво друго мога да сложа??
Виж целия пост
# 5
Можеш да добавиш дробчета в гювеча  с част, от които  да напълниш пилето (ако е цяло), а останалите - отстрани; чесън на скилидки - в по - голямо количество; малки цели лукчета.
Виж целия пост
# 6
Аз правя пиле с прясно зеле в глинено гърне и става супер вкусно.
Виж целия пост
# 7
Аз правя пиле с прясно зеле в глинено гърне и става супер вкусно.

как го правиш??? предварително вариш ли нещо? мерси!
Виж целия пост
# 8
Аз правя пиле с прясно зеле в глинено гърне и става супер вкусно.

как го правиш??? предварително вариш ли нещо? мерси!

баща ми ме нау4и, като живя с нас 8 месеца и ни готвеше даже, та преди да си замине за БГ ме понау4и на това-онова  Mr. Green рецептата не е нищо особено, но става супер вкусно. Писала съм я тук.
Виж целия пост
# 9
Ето, копнах го от една теми4ка преди една година:)

Цитат на: Maika в сряда, 27 юли 2005, 13:40
Днес за ве4еря спретнах пиле с прясно зеле в глинен гюве4 във фурната. Стана страхоотия!

Какви подправки му сложи съм много любпитна 

Моята дружка тук - кулинарка с голям стаж го прави с 4ерен пипер на зърна, дафинов лист и какво ли оше не, но аз не исках да е толкоз "миризливо". Искам и Томи да го яде, а тои не е много по миризмите/оби4а 4есън, но това е друга тема/... Направих го така, както го прави баща ми като ни беше на гости - Зелето се задушава в тенджера с малко мазнина. Добавят му се 4ервен пипер, сол, малко домати. като поомекне се слага в глинения съд заедно с пилешкото, предварително запържено малко /аз го бях посварила леко, тада обезкостя лесно/. За около 4ас във фурната е готово. Стана много вкусно. Томи до сега не беше фен на прясното зеле, но си хапна с кеф. татко му - също.
 
   
_____________________________________ 
Виж целия пост
# 10
Можеш да го напълниш - примерно с ориз, гъби, моркови.
Като ти остане от плънката допълваш гърнето и печеш.
Гъбите не ги обичаме много,много какво друго мога да сложа??
Можеш да сложиш чушки, лук, чесън, тиквички, зеле...всякакви зеленчуци  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Аз правя пиле с прясно зеле в глинено гърне и става супер вкусно.
Да, много го обичам и аз! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия