Явно не е алергичен ринит- явно неизлекувани бактерии

  • 7 841
  • 33
Преди да попитам, ще помоля и не напразно започвам така, защото знам какво става с такива случаи, та, ще помоля само мами минали през това да ми пишат, ако е възможно - защото обикновено се започва, ама защо? ама за какво? ама недей, и т.н. и т.н.

Та, минавам по Темата, искам да направя на Ади, която е почти на 4 години тест за алергия. Малка ли е?
Предполагам, че става дума за алергичен ринит, но не мога да бъда сигурна.

Та, мили мами, които са правили точно такъв тест, да ми кажете ако ви е възможно къде се ходи, какво се прави, 100 лв ли  струва тестът? и изобщо процедурата.
Без да се минава през Джи Пи-то също приемам.

Предистория няма да разказвам, писала съм по темата много.

Сега се интересувам конкретно от този вид тест - какво преставлява, колко е точен и прочие.

Предварително благодаря на тези, които ще ми пишат конкретно.

  bouquet
Виж целия пост
# 1
Правихме тест за алергии, когато бебка беше на 6 месеца. На тази възраст кожните тестове са немислими (мисля, че се препоръчват след петата годинка на детето, но не съм съвсем сигурна), затова правихме кръвен тест. Взема се венозна кръв и се изследва за наличие на специфични IgE- тела. Изследването ни беше назначено от доктор в Клиниката по алергология в Александровска болница- с направление от него се изследвахме в лаборатория Сана, като теста струваше 104 лв през октомври 2005 г (не се поема от здравната каса).  За съжаление, този вид тестване не дава 100 % сигурни резултати (макар при нас резултатите да се покриват с моите наблюдения и подозрения).
Кожните тестове, които са подходящи за по-големи дечица, се правят на място в Александровска болница. Доколкото си спомням, струваха 1,50- 2,00 лв на алерген. Не сме правили от тях, така че не мога да дам много информация.
Успех! Дано не ви е алергичен проблема с нослето!
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за бързия отговор.  bouquet
Значи са 2 вида тестовете доколкото разбирам?
И значи да я заведа в тази Клиника в Александровска болница?
В Александровска болница с направление ли се ходи? И кой лекар да  търся да назначи такъв тест?
Лаборатория Сана я знам, там ми правиха всички изследвания докато бях бременна.
Виж целия пост
# 3
Най-общо казано, да, два вида са- кръвни и кожни. Бърди често споменава някакви кръвни РАСТ- тестове, но не знам има ли някаква разлика с тези, които изследват специфичните IgE-тела, или става въпрос за същото.
Иначе за Александровска- не ти трябва направление, само трябва да се обадиш, за да те запишат и да ти кажат кога да отидеш. Телефона е   9 230 231, лекарят е Мустаков. За него е писано много по форумите, може да хвърлиш едно око преди да се насочите натам.
Поздрави!
Виж целия пост
# 4
тенкс Пух, а Бърди ще се включи по темата в това съм убедена просто.
не е още видял, че съм я пуснала.

благодаря за телефоните, за Мустаков съм чела много, знам, че има и частен кабинет. Този телефон нали не е в частния му кабинет.
Съвсем умишлено не искам да я водя в частния му кабинет.
Виж целия пост
# 5
 Simple Smile Не, в Александровска е.
Виж целия пост
# 6
Тук има координати на специалисти. Също така в сайта има и инфо за видовете изследвания. Дано съм била полезна.
То може и да го знаеш този сайт, ама аз да си предложа услугите  Blush.
Виж целия пост
# 7
Simple Smile Не, в Александровска е.

тенкс, записвам си тел.
Виж целия пост
# 8
Тук има координати на специалисти. Също така в сайта има и инфо за видовете изследвания. Дано съм била полезна.
То може и да го знаеш този сайт, ама аз да си предложа услугите  Blush.

не, не го зная сайт-а, абсолютно нищо не знам за алергии изобщо, първи сблъсък ще ми бъде от това естествено, дано се окаже, че моите подозрения не са вярни, защото на този етап са си подозрения.
и понеже третата ни сливица е ОК, и понеже ушите ни са ОК, и остава да видя сега с този тест за какво иде реч.
благодаря ти много.
Виж целия пост
# 9
офффф, не знам, чета в този сайт за алергиите, и никакви от тези симптоми
секретът не е нито бистър нито воднист, нито има кихане, нито зачервени очи, нито сърбеж newsm78
но секретът не е нито бистър, нито воднист
януари взехме секрет, имаше пневмокок естествено, лекувахме, пи Аугментин, мина и 12 дни не бърсах нито веднъж носа.
И после пак започна
сега в момента е ужас просто, но сополите са гъсти, дебели, лепкави, много жилави, с леко, съвсем леко зеленикав утенък и съм почти убедена, че сега ако взема секрет пак ще има гадини, в това е сигурен и УНГ специалистът, при такава флора няма как да няма пак бактерии.
и всичко е на етапи, ту се засилват сополите, ти утихват......
но като чета какви са симптомите на алергичния ринит, ами няма такива симптоми изобщо.
третата сливица е ОК, ушите са ОК, обаче нощно време от тези ужасни секрети хърка като за последно.
а няколко специалист УНГ ми казаха, че третата сливица не е за махане въобще.
Виж целия пост
# 10
и в сайта на Мустаков четох сега за алергичен ринит, ами няма такива симптоми и туй то
от какво са тези гадни сополи не знам newsm78
Виж целия пост
# 11
Заведи си я на алерголог и той да прецени дали има нужда изобщо от тези изследвания. Така поне ще се поуспокоиш и ти.
Виж целия пост
# 12
Birdie се появи, няма как да не се включи сега Sunglasses
Виж целия пост
# 13
Синът ми е на 3 години и беше със сходен проблем. Упорити зелени сополи, плюс чести боледувания. Първо го водихме на УНГ, нямаше трета сливица. Накрая при Мустаков. Той определя след преглед колко алергена да изследва. На Калоян се оказаха - прах, козина, ябълка и картоф. Почти измсилени неща. Пи антиалергични сиропи 3 месеца, когато трябваше да ги спрем и да почива, пак почнаха сополите. Сега го водим на хомеопат и сме доволни. Проблемът е почти овладян. Боледува за по-краток, без ларингити и ужасни кашлици. Сополките са почти избистерни и се появяват само при болест. За повече инфо, на имейла.
Успех!
Виж целия пост
# 14
 Това което описваш изобщо не прилича на алеричен ринит. Моето дете е с алергичен ринит - зачервени очи, сърбеж, воднист бистър секрет, големи сливици - всички екстри накуп. Не съм го тествала - за кожен тест е малък, на кръвните не разчитам. По-скоро бактерията не можете да излекувате. Между другото Мартин имаше по едно време пневмококи в носа и очите със симптоми, каквито има и Ади, преборихме ги с хомеопатия. При всички положения ще трябва първо да направите посявка и тя ще покаже дали сте се отървали от гадините.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия