По колко капки витамин Д да дадвам?

  • 10 198
  • 14
Здравейте майчета!
Моята беба се роди в 32 гест.седм. и при изписването неонатолога ни каза да й даваме по 2 капки вит.Д.Да, но пък педито каза,че една била достатъчна,защото съм и била давала кърма,а в нея имало вит.Д. ThinkingВие по колко капки давахте на вашите деца?
Виж целия пост
# 1
Не съм давала вит.Д
Дори минималното показване на слънце стига вит.Д да се образува по естествен път.
На малкия даже фонтанелата му се затваряше по-бързо.
Виж целия пост
# 2
Аз все още давам по две. Но  мисля да намаля или да спра съвсем, защото излизаме доста на слънчице вече, но все пак това трябва да стане след консултация с педиатъра. Той най-добре преценява според това колко бързо се затваря фонтанелата. Hug
Виж целия пост
# 3
и според това колко наддава бебето.
Виж целия пост
# 4
Здравей!
Напълно разбирам объркването ти. И аз се чувствах така когато ми връчиха детето в ръцете на почти 2м. До тогава беше сама в неонатология. На нея не й бяха давали Вит Д и затова започнах първо с 2 капки. Не можех да я извеждам на разходки, заради здравословното й състояние и затова продължихме с 2те капки мн дълго време. После се оказа, че има наченки н арахит и давахме 1,5м по 4 капки. Въпреки че е вече на 1г фонтанелата й все още е голяма и не се затваря. Но вече не й давам капки Вигантол, защото излизаме на разходки.
През летният период наистина не е необходимо да се дават капки, защото слънцето е достатъчен източник и организма на детето сам си го произвежда.
Все пак послушай педито - давай по 1к и разхождай детенцето си по-често. После може да се направи контролна проба на кръвта за Калций и Фосфор и да се прецени. Дори по-добре направете излседването и ако всичко е норма може и изобщо да не давате, а сам разходки. А ако е необходимо ще давате Вигантол и после пак изследване.
Много дълъг стана отгвора ми, но се надявам да съм ти била полезна.
Всичко най-добро на семейството Ви и целувки на детенцето !!!
Виж целия пост
# 5
Аз съвсем в началото давах по две, после по една и накрая неонатоложката ни каза да спрем.Послушай лекарката на дъщеричката си, тя има най-близък поглед над малката и може да прецени най-точно.Ако излизате на слънце една капка ми се струва достатъчно, но педиатърката знае по-добре, все пак тя вижда как се затваря фонтанелата.
Виж целия пост
# 6
Аз от начало давах по 2 , асега педито каза по една.
Тя ми каз,че в кърмата няма вит. Д , а в адаптето - е добавен newsm78
Виж целия пост
# 7
Аз от начало давах по 2 , асега педито каза по една.
Тя ми каз,че в кърмата няма вит. Д , а в адаптето - е добавен newsm78
А на мен точно обратното,че в кърмата имало достатъчно количество от витамина!
Виж целия пост
# 8
Има витД в кърмата, но по-важно е детето само да си образува - от слънцето.
В адаптираното е добавен, ама не знае колко ще се усвои, същото важи и  за тоя на капките...
Виж целия пост
# 9
liatoto po edna zashtoto ima slance zimata po 2 i ne se boi
Виж целия пост
# 10
Кога трябва да спрем да даваме вит. Д и какви са последиците ако се дава по-продължително време? Давах "Вигантол" повече от 1 година, първо по две капки, след това по една, както ни беше казала педиатърката, но наскоро вече сама реших да спирам изобщо да давам. Тя не ни каза докога да даваме!?
Виж целия пост
# 11
Продължавам да давам по 4 капки!  Peace
Виж целия пост
# 12
От самото начало давах по-две до една годинка,после по-една,а сега вече не и давам.
Виж целия пост
# 13
Кога трябва да спрем да даваме вит. Д и какви са последиците ако се дава по-продължително време?

Във форума можеш да прочетеш много за това колко дълго и какво количество вит. Д да даваш, но накратко: Хипервитаминозата на вит. Д е по-опасна от недостига му, защото има куп вредни и трудно обратими последици - няма да ти ги изброявам,че на мен ми настръхна косата като ги четох. Затова се консултирай на всяка цена, ако трябва и с повече от 1 педиатър!
Виж целия пост
# 14
Давам по 1 капка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия