Колики от сутринта?

  • 1 165
  • 6
Напоследък бебето се буди още в 6 сутринта и се напъва, плаче и пръцка. И това е почти след всяко хранене, не е само вечер. Давам капки/ нали улесняват отделянето на газовете/, ама май няма ефект - голямо напъване и рев. Вече и до тоалетната не мога да отида, само сукането я успокоява. Само на кърма е и добре наддава. Като я сложа в количката - пак присвиване, напъване и рев - вече никъде не мога да я изведа....Поне навън да не ревеше...
Изненадана съм, че това става по всяко време - а нали уж пристъпите на колики били следобед и вечер - при нас май това не важи...Пробвах Саб, Еспумизан, Лефакс - без подобрение. Бейбинос дадох веднъж / нали съдържа алкохол не смея много много/. Някой имал ли е такъв проблем и как се е справил?
Виж целия пост
# 1
Ако се успокоява, когато го носиш напред-назад, вдигнато на рамо, купи Хамомила. това е хомеопатично, давай по една гранулка  4 пъти дневно. До 3-4дни ще престане.
Виж целия пост
# 2
Ако се успокоява, когато го носиш напред-назад, вдигнато на рамо, купи Хамомила. това е хомеопатично, давай по една гранулка  4 пъти дневно. До 3-4дни ще престане.

Това е хомеопатично за колики, така ли? Можеш ли да ми напишеш на латиница името, за да проверя какво съдържа?

Искам да добавя и малко инфо за препаратите против колики: прехвалените Инфакол и Лефакс съдържат симетикон или диметикон и производни. Същото съдържание имат и тукашните Еспумизан. Действието се изразява в подпомагане изхвърлянето на газовете в стомахчето, но не и в обезболяване (няма бебешко лекарство, което да съдържа обезболяващо). Така че ако бебо само го боли, не помагат... за газовете - помагат, проверено е.
 Hug
Виж целия пост
# 3
Хамомила е лайка мисля! чакай да го взема: пише се chamomilla vulgaris, трябва 30 като разреждане.
Виж целия пост
# 4
Не знам дали симетиконът помага за газовете, но имаме страшно много...Повече от на голям човек, струва ми се. Тъкмо заспи, горкото и изведнъж се събужда, плачейки, поплаче, поплаче и хооооооп - една-две дъъъъъъъъъълги пръдни....И това се повтаря някой път по цял ден...Още докато суче започва да се напъва. А капки давам през 2-3 часа - преди кърмене. И ака доста често - почти след всяко ядене - понякога само цапа памперса, друг път - повечко....Така ли е и при вас?
Виж целия пост
# 5
И моят бебо беше така. Стискай зъби, ще мине Simple Smile!
Виж целия пост
# 6
И ние имахме колики през деня. Ще минат. Hug
Ако свива крачета към тялото, рита и се изпъва назад - аз давах Magnesia phosphorica 9 CH (не намерих 30 СН) 4-5 пъти на ден и имаше значително облекчение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия