Нещо полезно, приятно и рахладително за горещите летни дни.

  • 1 355
  • 5
Та става въпрос за домашна лимонада. Да знам има рецепта за домашна лимонада но моята е по-различна и по-бърза.
Изтисквате сока на един лимон. Аз слагам 4 супени лъжици захар без връхче( Twisted Evil). Разбърквате лимоновия сок и захарта и добавяте 1л. студена вода (може и да не е от хладилника) и лимонадата е готова!
Когато сервирам потапям ръбчето на чашите в вода и после в захар.
Надявам се да ви хареса!
Виж целия пост
# 1
Има и една друга рецепта за домашна лимонада,която може да се направи с всички видове цитрусови плодове.Взимат се три портокала и един лимон и се замразяват в камерата.Като станат твърди се настъргват на едро ренде заедно с корите, слага се една ч.чаша захар и едно лимонтузу ( като консервант ),налива се 1.5л вода и се оставя да престои в хладилника за една нощ.После се прецежда.Съхранява се в хлад.Като стане готово се пие мноого бързо.Леко и приятно питие за горещините.
Виж целия пост
# 2
Аз пък бъзов сироп обожавам......

На 7 цвята се сипва литър вода....престояват 72 часа........на литър се прибавя по 250 грама фруктоза и сока от един лимон......прецежда се и се сипва в бутилки........
Разрежда се по желание
Виж целия пост
# 3
Сикрет, добре че ме подсети за сиропа от бъз! Леле умигЪм за таквоз нещо Grinning
Виж целия пост
# 4
 Крокодилка Генка, а този сок от  един лимон не е ли малко за 1 л. вода?
То разбира се винаги мога да сложа повече, но сигурно трябва да е повече и захарта, пък тогава да не стане много сладко?
Виж целия пост
# 5
Ами аз съм казала как го правя. Това, което съм предложила може да претърпи всякакви промени според вкуса ви. На мен така ми харесва но ако на някой му харесва с два лимона, или с повече захар- негова си работа щом му харесва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия