Как съхранявате кърмата по време на разходка?

  • 4 560
  • 20
Мами, хрумна ми един въпрос и понеже не намерих отговор, реших да ви пиша. Когато сте на разходка с бебо, ако не искате да кърмите навън, но не можете да се прибирате вкъщи на 3 часа, за да се храните и сте изцедили кърма в шишенцето- в какво я съхранявате в тези жеги? Термобокс ли? Преди това охлаждате ли я?
Ако някой може да даде съвет, моля  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз кърмя където и когато си поиска. така е най-сигурно и преодолях свяна си.
Виж целия пост
# 2
ваденето на цицата навън е доста по-лесно от целия труд по съхраняването на кърмата, а аз съм си бая мързелива и дори пюрета рядко нося, ако ходим някъде  Joy
Виж целия пост
# 3
В хладилна чанта на Авент. Съхранява кърмата студена 4 часа. Тоест, можеш да я държиш пет часа без проблем.
Виж целия пост
# 4
Аз също кърмя навън без да се притеснявам, но има и мами които не се чувстват конфортно и в това няма нищо срамно. Подарих малък термос на моята кума, специално за тази цел. Тя сипва кърмата вътре охладена и след това като трябва да му я даде я слага в шишето и я затопля. Прясно изцедена и охладена кърма може да изкара 3 часа без проблем.
Виж целия пост
# 5
Охладена и в термобокс преди,сега вече си кърмя навън Grinning Преодолях си притесненията най-накрая  Laughing
Пробвай и ти,отначало само имаш чувството че всеки в теб гледа,но след няколко кърмения свикваш и изобщо няма да ти прави впечатление.А и вече съм далеч от мисълта,че докато кърмя малкия навън всеки в нас гледа  Wink
Късмет ако се решиш Hug
Виж целия пост
# 6
Прясно изцедена кърма...  newsm78 Ако сте имали толкова, че да изцедите достатъчно количество след последното кърмене... Нещо не ми се връзва...

Ако не е прясно изцедена, трябва да размразена, но после къде ще я стоплите - то повече нерви има в това, отколкото да кърмиш навън.

Аз съхранявам кърмата на сигурно място - в гърдите си. И никога не съм имала чувството, че всички мен гледат, докато кърмя. По-добре поработи над себе си и преодолей този свян - много по-лесно ще живееш!
Виж целия пост
# 7
аз си изцеждам сутрин (тогава ще ми гръмнат циците) около 60-70 мл и ако не я замразя я слагам в хладилника.
Като реша да излизам само я мушкам в чантата и това е  Hug
Днес я стоплих в микровълновата и тогава я сложих в чантата. Ама опряхме до нея чак след 2,5 часа, та нямаше значение...
Не се пресича, бебето после не повръща, не плаче и не се чувства зле, по това съдя и че не е развалена. Не смятам, че има нужда от термобокс или хладилна чанта. Тези атрибути според мен са за АМ, сокове или пюрета, манджи и т.н. храни за по-късно.
Няколко пъти съм преварявала (да кипне) кърма, съхранявана повече от 6 часа така и не се пресича. А нали развалено мляко се пресича и става на извара  newsm78

Аз също вадя цици и храня, но понякога не мога из атова имам шише за всеки случай. Днес ВСЕКИ СЛУЧАЙ беше - аз в пробната на един магазин, а тати при бебето. Като ревна - той му даде и  така...
Друг път като вали, навън сме, а няма къде да седна да го нахраня, че е мокро. Не ми се кърми в мръсните ни тоалетни  Sick

Но най-добре си е цица!
Виж целия пост
# 8
Аз за тази цел пък си купих една кутия адаптирано мляко. Ползвах така от време на време, не всеки ден, обикновенно като сме на разходка. Само дето не можах да го изхабя цялото, имат по един месец срок на годност само, и половината го хвърлих след това. Сега вече си се прибираме на три часа. От начало ми беше трудно, но свикнах. Ако не вкъщи, ходим на някой на гости  Wink
Виж целия пост
# 9
Директно в циците си я съхранявам Mr. Green От туй по-прясна здраве му кажи.

А иначе - можеш в обикновен термобокс (цените варират от 6 до 40 лв) да сложиш изцедената кърма, ако разходката ще е дълга, а времето жежко - може с няколко кубчета лед, но после остава въпросът как ще я докараш на годна за ядене температура...
Виж целия пост
# 10
...но после остава въпросът как ще я докараш на годна за ядене температура...

Ще я слага в сутиена да се стопли на телесна температура Peace Mr. Green
Нашия тати колко е спал нощем с шише с мляко "под мишница" да го даде веднага като се разплаче баткото hahaha

А иначе има деца които пият кърмата и студена и не им прави впечатление.
Аз честно на такъв тормоз не се подлагам - да цедя за разходка, като ще съм с бебето. Друг въпрос,че моя звяр не би ял като има какво да гледа наоколо Close нито от цица, нито от шише. Ще си стои гладен с часове и после ще ми разкаже играта като се приберем.
Виж целия пост
# 11
Когато ми се е случвало да съм навън, това е било рядко, но охладено и в термобокс Peace
Виж целия пост
# 12
Най-дбре е по време на рзходка да съхраняваш кърмата в гърдите Peace
Ако си решила да цедиш и да даваш от шише не съм сигурна, че ще се справиш - само пресметни няколко прости факта: Ако да речем бебето ти яде средно на 3 часа и ще го нахраниш точно преди да излезете и след три часа, когато сте навън ще искаш да му дадеш от шише, нали? А хрумвало ли ти е, че ако го накърмиш точно преди да излезете, то за да се образува кърма за следващото хранене трябва да мине време (ако бебето яде на 3 часа и кърмата се образува горе долу през такув интервал, ако бебето яде през един час и кърмата се е орегулиралада се образува през един час и т.н.), т.е. как веднага след като бебето е яло и гърдите са полупразни ще изцедиш кърма за следващо хранене - ами няма да можеш. Другият вариант след хранене да доизцеждаш останалото мляко и да го замразяваш във фризера, за да имаш за разходките, но пък това мляко ще е замразено и ще трябва да го размразиш и стоплиш преди разходката и мисля, че ако чакаш 2-3 часа преди да го предложиш за консумация то ще прокисне.
Мисля, че в жегата както и да държиш млякото е рисковано да го даваш на бебе, освен ако не е в гърдите или в хладилник.
Ако толкова те е срам да кърмиш навън ще се наложи да тичаш до в къщи да се храните - това са двата варианта.
Виж целия пост
# 13
   От термобоксовете не съм доволна - нито в студеното време , нито в топлото. Всъщност ако се наложи да давам мляко навън, просто слагам шишето в количката и гледам да не го пече слънцето много, естествено. А за температурата нямаме претенции.
Виж целия пост
# 14
    Освен в гърдите, друг начин за съхранение не виждам в тези жеги Rolling Eyes  Някаква хладилна чанта сигурно е вариант, но пък си остава проблемът с температурата.  Може да пробваш с термобокс, но не знам дали ще успееш да изцедиш достатъчно кърма, може би ще трябва да я събираш няколко пъти.  Пък и стерилизирането на шише, изцеждането, притесненията за стерилността и температурата на кърмата автоматично отпадат, ако се престрашиш да кърмиш навън Grinning Притеснително е само първият/първите пъти, после се превръща в  съвсем естествено и спонтанно действие. Вземи си някоя дружка - кърмачка за компания и пробвай да кърмиш навън. в библиотеката има статии за дискретно кърмене
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия