Допълнително цедене

  • 356
  • 4
Здраейте мами,храня бебчо с кърма,но изцедена зашющото не иска да суче.Въпросът ми е трябва ли след като изцедя 120 и му ги дам да се доизцеждам?Четох във форума,че не е необходимо а аз до сега го правех(събирах около 50 от двете)-да продължавам ли?
Виж целия пост
# 1
Аз храних почти до 4-я месец с изцедена кърма...не искам и да си спомням честно казано..такава хамалогия е.Цедях до последно случвало ми се е по 200мл да изцедя от гърда....(така има риск от хиперлактация..иначе пък да не ти стига кърмата).Кърмехме се само нощем и някой път сутрин.Но постепенно започнах да давам все по-често гърда, минахме през кошмар меко казано,имаше моменти когато малкия плачеше само като ми види гърдата,накрая с много воля и усилия успехът беше налице.Сега си се кърмим без проблеми,кърмата ми се регулира,цедя само ако усетя по-силно напрежение в гърдите ми и бебчо не е гладен Simple Smile.
Пробвай да кърмиш когато бебето заспива или докато спи,като се събужда пак.Ако трябва се осамотяваш някъде на по-спокойно място,за да не се разсейва и скоро ще видиш положителен резултат Grinning
Вярвай ми така ще е хиляди пъти по-добре и за бебчо и за теб Hug
Успешно кърмене  bouquet

Виж целия пост
# 2
Мисля, че не трябва да се доизцеждаш.Това и аз го бях чела тук някъде.
При нас имаше 2 кърмачески стачки досега.Кърмех в полубудно състояние(на бебето).Трудно е и е необходимо голамо търпение.Дано скоро се нормализират нещата при вас.
Виж целия пост
# 3
   Ако ги усещаш препълнени и напрегнати все още, ги изцеждай по малко. Иначе след втория месец ще имаш, колкото изцеждаш.
Виж целия пост
# 4
Здраейте мами,храня бебчо с кърма,но изцедена зашющото не иска да суче.Въпросът ми е трябва ли след като изцедя 120 и му ги дам да се доизцеждам?Четох във форума,че не е необходимо а аз до сега го правех(събирах около 50 от двете)-да продължавам ли?

Ако ще храниш с шише, винаги трябва да цедиш по около 20мл повече отколкото бебето изяда. Това е защото стимулацията която я има при кърмене от бебешката устичка неможе да се направи от никоя помпа, съответно в периодите на усилен растеж ще ти трябва бързо да увеличиш млякото, а това с помпане за 1-2 дена няма да стане, а за поне двойно повече време.
Освен това поне първите 2-3 месеца трябва да цедиш минимум 8-12 пъти на ден. Под 8 пъти няма да можеш да стимулираш достатъчно лактацията.
2 от цеденията трябва да са между 3 и 8 сутринта.
Когато храниш с шише и цедиш рядко се стига до хиперлактация между другото. Много майки цедят "до капка" и замразяват, за черни дни когато не успяват да наваксват количеството мляко при поредния скок  в растежа.

Поне при мен с цедене може само да поддържам лактацията, но не и да я увеличавам и на твое място бих цедила колкото мога повече и замразявала.

Защо не опиташ поне нощем да кърмиш? Добре е да помислиш може би за връщане към гърдата и да спреш с тоя тормоз
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия