Въпрос до вече мамите

  • 1 369
  • 17
Здравейте,от няколко дни бебка ака по два три пъти на ден,а преди това беше след всяко ядене.Не знам дали е запек,но тя постоянно се напъва,понякога и се разплаква.Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо,нека сподели как сте се справили.Трябва ли да й помагам с термометърчето или не?
Виж целия пост
# 1
Цитат на: BOROVINKA
Здравейте,от няколко дни бебка ака по два три пъти на ден,а преди това беше след всяко ядене.Не знам дали е запек,но тя постоянно се напъва,понякога и се разплаква.Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо,нека сподели как сте се справили.Трябва ли да й помагам с термометърчето или не?


Мила, 2-3 пъти на ден е направо пооовече от нормално:) За запек говорим едва, ако бебчето не е акало 2-3 дни! Възможно е да са колики, при които бебчето пак се свива и напъва понякога от болки в коремчето! Но запек не е:)
Виж целия пост
# 2
Здравей,
Аз съм против използването на термометъра с тази цел. Щом бебето ака по два пъти не мисля, че има проблем. Ако консистенцията не е твърда не мисля че има проблем дори да прескочи някой ден.
Може бебето да се напъва защото има колики.
Виж целия пост
# 3
Благодаря,за колики не помислих,защото когато имаше преди около седмица не се напъваше, а направо пищеше.
Виж целия пост
# 4
Аз също помагах с термометър ,когато се налагаше,но при вас всичко е нормално:)
Виж целия пост
# 5
Даже и на 2-3 дни веднъж ако ака, пак може и да не е запек.  Предполагам че го кърмиш, най-вероятно усвоява цялата кърма и е намалило акането в сравнение с преди.
Виж целия пост
# 6
Ами моето бебче също ака по 2-3 пъти на ден, а е само на 11 дни. Никога не е акала след всяко хранене. Но започна по същия начин след хранене се напъва и пресвива, аз реших, че това са колики. Дано не греша.
Виж целия пост
# 7
Когато започнеш да даваш пюрета ще ака по често. При нас беше така.  Tada
Виж целия пост
# 8
Мисля, че са колики.
Виж целия пост
# 9
Не е никакъв запек. Просто храносмилателната система се усъвършенства и започва да функционира нормално. Моята дъщеря акаше след всяко ядене до към 40 дена и после започна по 2-3 на денонощие. Точно тогава бях прочела една статия която казваше , че такава еволюция е нормална, така, че не се притесних, даже се учудих, как беба отговаря на "нормите".
Виж целия пост
# 10
Моята бебка прави абсолютно същите неща, а като гледам и възрастта е почти една и съща. По това съдя, че сигурно е нормално!
Виж целия пост
# 11
Zdraveite ,suvetvam vi mnogo da vnimavate s termometrite,zastoto moia priatelka go schupi do kato praveshe tazi manipulacia ,da ne vi razkazvam za shashkaneto ,slava bogu vsichko beshe nared,no vse pak vnimaviate!!! moiat suvet e ako bebeto e na kurma da se vidi hranata na maikata ,moje bi e iala nesto,koeto taka deisva na beboka i nai vajnoto ne se pritesniavai zastoto bebeto e tvoe ogledalo:)
budete zdraviii
Виж целия пост
# 12
Ама 2-3 пъти е направо супер. Ако не е твърдо няма запек.
Виж целия пост
# 13
Здравейте! Това е абсолютно редовно акане. Направо ви завиждам,защото при нас за жалост нещата не стоят така и си помагаме с термометара. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Майчета,не прекалявайте с термометъра!
Освен опасността от счупване,съществува и тази от привикване!Няма да ми стигнат и 10 страници да ви разкажа за проблемите на дъщеря ми с изхождането  до ден днешен!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия