Въпрос за изцеждането

  • 403
  • 4
Трябва ли след вяско кърмене да се изцеждам? Имам да правя толкова много неща, а това изцеждане много ме затормозява - цедене, стерилизиране на помпа . . . Педиатърката ми обясни, че трябвало да се изцеждам всеки път, защото иначе можело да се запушат канали и т.н., а и искам да си увелича още кърмата. Какво ще ме посъветвате?
Виж целия пост
# 1
ако гърдите ти са все още твърди след кърмене е по-добре да се изцеждаш,но ако бебето изсмуква по-голямата част няма нужда.При мен е така.В началото и аз се изцеждах редовно,но вече не го правя,защото остават до 30 грама.А иначе изцеждането наистина увеличава кърмата.Аз пия чая за кърмачки на хип-има полза
Виж целия пост
# 2
Аз се цедях първите няколко седмици, после спрях. И без това изцеждах след Гого по 10-20-30 мл най-много. След тов авъзобнових, за да трупам запас, но това е друга тема. А и никога не съм стерилизирала помпата след всяко цедене - само по веднъж на ден и то в началото, после почнах да разреждам. Не сме имали проблеми.
Виж целия пост
# 3
Ние сме на 1 и 1/2 месеца и ми казаха да продължавам да се изцеждам докато сде регулира кърмата-това ставало около 3 месец/предполагам е сврзано сс захранването с пюрета/.Аз също често изцеждам по малко-10,20,30.Но всичко е различно-понякога и повече.Да си призная в момента не виждам да е кой знае колко необходимо това изцеждане-познавам доста майки, които без изцеждат,продължават да си имат кърма.
А за стерилизирането на помпата-правя го доста рядко.Помпата трябва да бъде добре измита, за да не се възпалят зърната/особено, ако имаш проблем с тях/, а това помага и , за да няма гъбички в устата на бебо.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Кърмата се регулира обикновено между 4-8 седмици след раждането, пюретата нямат общо (да не започвам пак за предимствата на късното захранване).
Спокойно можеш да си спестиш главоболието и да цедиш само, когато имаш нужда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия