Какво означава Система Халифакс?

  • 26 830
  • 35
"системата е халифакс". Чух го наскоро от една жена, която непрекъснато го употребяваше.
Виж целия пост
# 1
доколкото знам, някакъв термин от картите е... май от бриджа. бриджорките да кажат!
Виж целия пост
# 2
3 години Бридж играх в университета, и на турнир ходих ... не съм го чувала това?  Thinking

Зайка, айде на кю
Виж целия пост
# 3
синоним е на "положението е извън контрол", " пълна лудница" , "нещата са прецакани" и др. такива  Wink
Виж целия пост
# 4
Точно.
Използва се нарицателно, във връзка с избухването на пожар в град Халифакс в Канада.
Виж целия пост
# 5
"системата е халифакс".

"Синджирът се връща, козата я няма."
Виж целия пост
# 6
През... незнамсикоя година в летището на град Халифакс се пуска в експлоатация нова система за навигация и контрол. Оказва се, че системата работи изключително точно и прецизно и от тогава "система халифакс" е синоним на "точна работа", "Прецизно изпълнение" и т.н.
Виж целия пост
# 7
През... незнамсикоя година в летището на град Халифакс се пуска в експлоатация нова система за навигация и контрол. Оказва се, че системата работи изключително точно и прецизно и от тогава "система халифакс" е синоним на "точна работа", "Прецизно изпълнение" и т.н.

Хм..твоето обяснение е точно обратното на това:

синоним е на "положението е извън контрол", " пълна лудница" , "нещата са прецакани" и др. такива  Wink

 Thinking
Виж целия пост
# 8
През... незнамсикоя година в летището на град Халифакс се пуска в експлоатация нова система за навигация и контрол. Оказва се, че системата работи изключително точно и прецизно и от тогава "система халифакс" е синоним на "точна работа", "Прецизно изпълнение" и т.н.

Хм..твоето обяснение е точно обратното на това:

синоним е на "положението е извън контрол", " пълна лудница" , "нещата са прецакани" и др. такива  Wink

 Thinking

Ами и аз забелязах "малката" разлика в тълкуванията, но за "системата халифакс" по-големичките със сигурност ще си спомнят в кои случаи се ползваше по-рано. Сега вече времето може и мааалко да е позавъртяло тълуването Wink
Виж целия пост
# 9


"Синджирът се връща, козата я няма."


Е това е истината за системата  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
През... незнамсикоя година в летището на град Халифакс се пуска в експлоатация нова система за навигация и контрол. Оказва се, че системата работи изключително точно и прецизно и от тогава "система халифакс" е синоним на "точна работа", "Прецизно изпълнение" и т.н.

Хм..твоето обяснение е точно обратното на това:

синоним е на "положението е извън контрол", " пълна лудница" , "нещата са прецакани" и др. такива  Wink

 Thinking

Ами и аз забелязах "малката" разлика в тълкуванията, но за "системата халифакс" по-големичките със сигурност ще си спомнят в кои случаи се ползваше по-рано. Сега вече времето може и мааалко да е позавъртяло тълуването Wink

Според мен авторката на темата най-добре може да каже в кой смисъл е бил използван израза (честно казано прекаленото му използване леееко ми простее), според контекста на разговора, в който го е чула.
Виж целия пост
# 11
Аз лично използвам този израз, когато нещо не е наред, пълен хаос е, объркано е.
Виж целия пост
# 12
"системата е халифакс".

"Синджирът се връща, козата я няма."

newsm62 newsm62 newsm62
Виж целия пост
# 13
синоним е на "положението е извън контрол", " пълна лудница" , "нещата са прецакани" и др. такива  Wink


 Peace
Виж целия пост
# 14
"системата е халифакс".

"Синджирът се връща, козата я няма."

Страшен лаф, смяхме се всички вкъщи  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия