Как бихте реагирали на подобни квалификации

  • 4 547
  • 43
Знам, че темите за свекървите са ви омръзнали, но и аз реших да ви досадя малко с моята  Mr. Green
Е, поводът е, че постоянно се дразня от нейните квалификации по отношение на детето ми от рода на : "уууу, баба, много си лош", "о, какъв си бесен или гледай ти какво бясче", " от ден на ден ставаш все по-лош" и подобни .... И то по някакви тривиални причини от рода на това, че не й дава да го облече, дърпа се, разхвърля играчки, мести столове и т.н. незначителни неща.
Да добавя, че живеем заедно с нея и тя пази сутрин малкия.
Как бихте реагирали на тези излияния? Или бихте си замълчали?
Аз за сега пасувам, но постоянно ми избиват нерви ... Crazy
Мъжът ми казва да не й обръщам внимание, че просто така си говорела, но аз на моменти доста се връзвам ... #Crazy
Виж целия пост
# 1
С усмивка, под формата на майтап. просто казваш "бащичко"  Wink
Виж целия пост
# 2
С усмивка, под формата на майтап. просто казваш "бащичко"  Wink
smile3521 newsm10 smile3521
Виж целия пост
# 3
С усмивка, под формата на майтап. просто казваш "бащичко"  Wink

Да де, ама тя се изказва, че едно време татко му бил "едно такова послушно и тихо дете" .... Flutter
Виж целия пост
# 4
Ми, връзвам се, щото смятам, че една лъжа, казана 100 пъти става истина. В един момент ще повярват на това което говорят и ще му лепнат етикет. Затова стриктно следя да отговарям на всички квалификации към детето ми от страна на роднини, дори и да изглеждам като майка-орлица. Слава богу, вече все по-рядко му правят психологически портрет въз основа на това как е погледнал или как е пристъпил
Виж целия пост
# 5
Ох, Калина, това би означавало постоянно да се караме и да се гледаме на криво / не, че не е вярно, де  Mr. Green /, но тя и без това ме е обявила за командажиийка ... Crossing Arms
Виж целия пост
# 6
А моята свекърва казва точно обратното. Дори малката цял ден да е била непослушна се изцепва : "на баба послушното момиче" и "ама тя много слуша" , та сега малката си прави бели и аз като реша да я накажа получавам отговор ама аз слушам.

Виж целия пост
# 7
Моята свекърва наскоро гушкаше малкия и му е радваше с думите-ой на баба кучето.
Ама понеже аз съм набедена от мъж ми за конфликтна личност си замълчах ...а трябваше да кажа -на кучето баба му е кучка.....
Виж целия пост
# 8
Поговори си сериозно с нея, спокойно (ако можеш без да повишаваш тон Wink ), че такива квалификации са недопустими. Ако направи нещо недопустимо вместо "лошо дете" да казва "това, което направи, е лошо" и т.н. - но наистина става въпрос все пак за наистина сериозни неща, които биха довели до нещо опасно за него.
Успех със свеки!  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
определено не се притеснявам да правя забележки при подобни квалификации - имала съм случаи и в едната, и в другата посока.
За отрицателните - едната баба, дето помагаше викаше в изблик на радост "Дяволче такова" на дъщеря ми. Изключително гадно ми стане. То повече прилича на ангелче... И си казах направо, че никак не отговаря определението на това, което виждам и искам да чувам. оправданието беше, че видите ли, детенцето едно такова живичко... Както и да е...
За положителните - права е онази мама, която смята, че и това е проблем. Имам го с другата баб, която сега гледа момиченцето - каквато и беля и магария да прави, все изпада в бурна радост и смях. Е, да де, ама детето няма да разбере кое е добро и кое е лошо, щом всяко действие е поощрявано по този начин. С майка пък изобщо нямам проблем да й кажа изискванията си и да обясня, че глезла дъщеря не искам да имам, а предполагам тя не иска да има глезла - внучка.

Като обобщение искам да кажа, че според мен, ако се изрази становището спокойно, без да звучи обвинително, би следвало да има ефект. Т.е. казва се на съответната баба, че това поведение и тези определения водят до еди си какви последици. Просто и ясно, но без раздразнение. Особено важно е да се упомене, както дадох пример с моята майка - ти нали не искаш да имаш ... глезено или слабохарактерно ... или наплашено ... или без самочувствие ... внуче, което да вярва, че е... "куче", "че е лошо", "че всяка грешка му е простена, защото е негова" и т.н. Т.е. да се покаже, че очертаните лоши последици за лоши и за тях, а не е просто мнение на конфликтната снаха или дъщеря...
Виж целия пост
# 10
...а трябваше да кажа -на кучето баба му е кучка.....
Joy  Peace Peace
Виж целия пост
# 11
С усмивка, под формата на майтап. просто казваш "бащичко"  Wink
smile3521 Чудесна идея Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Ами и аз съм изказвала мнение, но тя не иска да ме чуе ... честно ви казвам, момичета и момчета ... За нея тези "научни" работи дето искам да ги прилагам при гледането на детето били измислици. То не разбирало още какво му казва. #Crazy Е, хубаво де, тя как ще прецени кога той е започнал да разбира?
И тези излияния са постоянни, то е нещо като модел, като отношение - тя просто е решила, че той е много палав, непослушен и всико дето го прави е беля. Синът ми наистина е буен, но това не означава, че е лош. Той просто е много екстровертно дете, с много енергия и в момента е в такава възраст, в която проверява до къде стигата правата му. Но! Тия научни измишльотини нея не я интерсуват. Thinking
Виж целия пост
# 13
С усмивка, под формата на майтап. просто казваш "бащичко"  Wink
smile3521 Чудесна идея Mr. Green

Ей, това наистина ще го пробвам при първа възможност!!!  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
С усмивка, под формата на майтап. просто казваш "бащичко"  Wink

С усмивка  Laughing "На татко си се е метнал ! "  hahaha Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия