Докато четях рецептата на сладкиша с извара на Джемма, реших и аз да ви предложа една рецепта, в която има смес за пудинг  Simple Smile

Рецептата съм я взела от allrecipes, изпробвана е многократно и оценена високо  Grinning

4 1/2 чаши брашно
2 лъжички сода
2 чаши масло, размекнато
1 1/2 чаши кафява захар
1/2 чаша захар
2 пакетчета пудинг
4 яйца
2 лъжички екстракт от ванилия
4 чаши шоколадови пръчици
2 чаши счукани орехи
Маслото, захарта и кафявата захар се разбиват до гладък крем, прибавят се двете пакетчета смес за пудинг. След като се разбият добре се прибавят яйцата и ванилията, после брашното, пресято със содата. Най-накрая се прибавят шоколадовите пръчици и ядките. Вземаме от сместа с лъжица и поставяме върху хартия за печене. Пекат се на 175 градуса около 10-12 мин, докато ръбчетата им станат златисти

Значи, аз ядки не слагам, но се получават чудесни и без тях. Не винаги имам екстракт от ванилия и си слагам нормална ванилия, на прахче, няма проблем. Използвам шоколадов или ванилов пудинг, а понякога разделям сместа на две и правя половината сладки ванилови, а другата полвина шоколадови. Също така не ги слагам с лъжица, а с ръчичка, оформям ги като кюфтенца и ги сплесквам Wink Не се притеснявайте ако ви изглеждат леко недопечени след 10-12 мин - като изстинат стягат. И последно - добре е да ги оставите да изстинат върху скара. Надявам се да ви харесат  Hug
Виж целия пост