ЗАХЛАСВАНЕ=ГЪРЧ

  • 2 210
  • 7
още откакто бебка се е родила като започне да плаче почти винаги се захласва..дори спира да диша и й посиняват устните...всичко това се случва първите 4-6 секунди преди да си поеме дълбоко въздух и да изреве силно с цяло гърло...и днеска ходихме при новия педиатър/стария го сменихме/..и той като видя как детето се захласна след обождането от ваксината..каза, че с това шега не бива и че се това се води някакъв вид  " респираторни гърчове "...каза също ,че в момента в който започне да се захласва ВЕДНАГА да я ускубя или да духам в лицето  или каквото и да е - само и само да не изпада в състояние да не душа и да посинява....има ли и други бебета ,които така да се захласват като нас...някой ако има опит да ми каже , че се притесних
Виж целия пост
# 1
Да ти кажа случва се и при други деца.
Този доктор вместо да те успокои те е стреснал!
Това с духането в лицето при нас не помагаше и ние така се стряскахме, че започвахме да и викаме! Това докато не го направи пред една педиатърка тя просто взе спокойно детето в ръце и го повдигна  нагоре все едно го подхвъря 1-2 пъти и захласването отминава и така от там нататък пправехме само това. Това било естественно защото при това движение детето несъзнателно си взема въдух.
Бях чела и друго, че доста деца като видят че това привлича вниманието на родителите им започват от един момент да го правят съзнателно.

Виж целия пост
# 2
При нас това се получаваше при силни колики и метода който сме използвали е, като този на педиатърката на NadiaNGX . Не се притеснявай, ще отмине Simple Smile
Виж целия пост
# 3
И ние бяхме така, ама май го израстяхме  Wink Аз прилагам подухването в лицето, или в устата, за да може да му се напълнят дробчетата с въздух.
Виж целия пост
# 4
Аз съм била така като малка. Оправяли са ме с духане в лицето или са ме пръскали с вода. Сега по същия начин се захласва и едната ми племенница. Най-вече от серсемлък. Обикновено се израства с възрастта.
Виж целия пост
# 5
моят бебчо е на 1,4 г. и се захласва редовно и досега - когато иска нещо да стане на неговата
забелязах, че като е сам - навреме се спира и поема въздух
а когато сме до него - дере се до посиняване
духване в лицето и потупване по дупето вършат работа
за първи път чувам, че е вид гърч?
Виж целия пост
# 6
Направо не искам и да си спомням как се захласваше дъщеря ми. На няколко пъти е обръщала очите и ми е изпадала почти в безсъзнание в ръцете  Sad . Нещо ужасно е това преживяване. Слава Богу вече не се случват подобни неща, явно се израстват. При нея, обаче, духането в лицето само влошаваше нещата. Обикновено я хвърлях нагоре, за да си поеме въздух, а при тежките пристъпи съм я обръщала и с надолу главата.
Виж целия пост
# 7
при нас доста често се случва и затова много ме е страх винаги, когато плаче неистово. предишната ни педиатърка много ме беше наплашила. случи се при нея, когато й слагаше ваксина на малката. захласната, а лекарката в паника почна да тича напред назад с детето на ръце и да й вика името. което паникьоса и мен. каза много да внимаваме да не става така.
сегашният ни педиатър е на съвсем друго мнение. според него няма дете, на което да се е случило нещо лошо в следствие на захласване. когато се захласне трябва да му духнеш в лицето, да го вдигнеш нагоре. ако и това не помага, натискаш езичето в устата. защото захласването е точно това- залепват си езичето на небцето и не се сещат да го пуснат. така че с пръст просто го натискаш надолу. освен това според него при плач нивото на кислорода в мозъка се вдигало много и един вид захласването естествено спирало достъпа на кислород до мозъка, за да може да се нормализират нещата.
напълно му вярвам, защото все пак е национален консултант по педиатрия.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия