моля, помогнете рецепта за "Прасковки"

  • 629
  • 2
Мили, майки моля, помогнете. Търся рецепта за сладки "Прасковки"  chef. Имам много хубави детски спомени, но за съжаление нямам рецепта.
И ако някой знае от къде може да се купи сладкарска боя също моля да сподели.
Благодаря
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Продукти: 2 яйца; 1 1/2 ч.ч. захар, 1 кафена ч. олио, 1 к. чаша кисело мляко, 1 л. амонячна сода, ванилия, брашно (около 500гр.)
Разбиват се яйцата със захарта, слагат се олиото и млякото, прибавя се брашното, в което е содата. От полученото тесто се правят топчета колкото орех. Пекат се в равна тава, намазана с мазнина. Като изстинат, всяко топче се издълбава в средата. Пълни се с мармалат или маслен крем (аз натрошавам остатъка от "дупките" на сол и го смесвам мармалад) и в него се слага ядка (бадем, кайсиева, орех, може и фъстък). Залепват се двете орехчета. Боядисват се в розово и жълто (всяка страна се топва в съответния цвят, разтворен във подсладена вода). Овалват се в едра кристална захар, отгоре се украсява с чемишерени листенца (две на клонче)

Аз редовно правя такива - любимите ми. Хубаво е да престоят една нощ, за да си поемат от мармалада

Успех
Виж целия пост
# 2
И ако някой знае от къде може да се купи сладкарска боя също моля да сподели.

Аз използвам боята за боядисване на яйца. Обикновено на опаковките пише, че става и за сладкарски нужди
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия