Бананово руло

  • 15 427
  • 21
Рецептата е от новия брой на "Кулинарен журнал", приблизителна цена - 4 лв, време за приготвяне - 45 мин.

Продукти
За блата:
3 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1/2 настъргана лимонова кора
2 банана
За крема:
3 ч.ч. прясно мляко
3 с.л. брашно
5 с.л. захар
1 яйце
2 ванилии
125 г. краве масло

Начин на приготвяне
Яйцата и захарта се разбиват. Добавят се брашното, бакпулверът и настърганата лимонова кора. В тава се слага намазана с олио хартия, върху нея се изсипва тестото за блата. Пече се в умерена фурна до готовност.
Всички продукти за крема се смесват в тенджера. Слагат се на тих огън да се сгъстят при непрекъсното бъркане.
Блатът се маже с крема, слагат се целите обелени банани и той се навива на руло. Отгоре се намазва с останалия крем, може да се поръси със смлени орехи и се оставя в хладилника за няколко часа.

Ето и снимката http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=16571&AlbumId=48153
Извинете за лошото качество, снимах от списанието с телефона #Crazy
Виж целия пост
# 1
Интересно изглежда, а ти правила ли си го?
Виж целия пост
# 2
Днес ще го правя и ще кажа как е станало Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Една приятелка вече почерпи с такова руло и  Embarassed Embarassed Embarassed. Наистина беше много хубаво и не е толкова сладко но беше престояло 24 часа в хладилник.
Виж целия пост
# 4
Цели 24 часа Thinking Аууууууу не мога да издържа толкова. Най-много час-два и го излапваме newsm78
Виж целия пост
# 5
Направих го рулото, стана страхотно, както и предполагах Mr. Green
Сега отлежава във хладилника. Поне една част от него  Embarassed Joy Joy
Виж целия пост
# 6
  Аз правя от същите продукти-торта. Става невероятно лека и вкусна! Само че на крема му слагам какао! Пробвайте смело!
Виж целия пост
# 7
И аz го направих. Бърzо е и лесно  Grinning Препоръчвам го.
Само, че ми беше трудно да го навия. Кремът zапочна да се стича от краищата и направих една малка мацаница, но като цяло се получи много добре. Много съм доволна, при положение, че на мен доста често не ми се получава като правя кексове.
Виж целия пост
# 8
Ще пробвам,звучи страхотно.
Виж целия пост
# 9
Аз следващия път ще нарежа бананите на колелца и ще ги наредя по целия блат. Сега както се слагат цели ми се струват малко Embarassed Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Ще пробвам и аз,звучи страхотно.
Виж целия пост
# 11
сложих и малко сладко от смокини( имах отворено бурканче) при банана, стана вкусно
Виж целия пост
# 12
Вкусноооо LaughingЩе пробвам и аз WinkСамо,4е имам няколко въпроса newsm78
Крема топъл ли се маже вържу блата?И блатът студен ли трябва да е?И с какво навивате рулото,със самата хартия дето е отдолу ли?
Виж целия пост
# 13
Вкусноооо LaughingЩе пробвам и аз WinkСамо,4е имам няколко въпроса newsm78
Крема топъл ли се маже вържу блата?И блатът студен ли трябва да е?И с какво навивате рулото,със самата хартия дето е отдолу ли?
Аз мажа студен блат с топъл крем. След като се опече блата си забърквам крема, така че докато стане блата е изстинал Wink Навивам със хартията, т.е. блата го пека в тавичка покрита с хартия за печене и след това я използвам при навиването. Това е Mr. Green
Много е лесно рулото и мисля, че бананите могат да се заменят и с друг подходящ мек плод.  Аз не съм пробвала, защото бананите са на почит в къщи Grinning
Виж целия пост
# 14
Вкусноооо LaughingЩе пробвам и аз WinkСамо,4е имам няколко въпроса newsm78
Крема топъл ли се маже вържу блата?И блатът студен ли трябва да е?И с какво навивате рулото,със самата хартия дето е отдолу ли?
Аз мажа студен блат с топъл крем. След като се опече блата си забърквам крема, така че докато стане блата е изстинал Wink Навивам със хартията, т.е. блата го пека в тавичка покрита с хартия за печене и след това я използвам при навиването. Това е Mr. Green
Много е лесно рулото и мисля, че бананите могат да се заменят и с друг подходящ мек плод.  Аз не съм пробвала, защото бананите са на почит в къщи Grinning

Ок мерси  bouquetОще в неделя ще пробвам,защото утре сме извън града Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия