Бананова или оризова каша?

  • 4 343
  • 30

Анкета

С коя каша е по-добре да захраним?

Опции:

Мами ще се захранваме с каша. С коя според вас е по-добре? Бананова или оризова?
Виж целия пост
# 1
дА ти кажа, аз дадох първо оризова каша, досега чиста бананова каша не съм давала, защото в кашите слагам намачкан банан  Grinning но като ви гледам възрастта по-добре ще е да започнете с оризовата, тъй като не е алерген !
Виж целия пост
# 2
Оризова! Peace Най-щадяща е за стомах4ето на бебето.
Виж целия пост
# 3
Оризова Peace.
Виж целия пост
# 4
Оризова, без плодове, като начало. Ще имате време занапред да изпробвате цялото многообразие - бананови, зърнени, с бисквитка, даже и с какао има вече /така и не съм я давала последната/
Виж целия пост
# 5
Оризова!
На 6-ти месец и 5 дена дадох оризова на Хипп.
Ако имаш възможност направи домашна.

В повечето страни като първа храна за захранване се препоръчва каша, най-често от ориз. Предпочита се кафявият неполиран ориз, който е по-богат на витамини и баластни вещества, макар че може да се използва и бял полиран. Другите култури, подходящи за приготвяне на каша, са царевица и елда, а след 9 месеца - всички останали житни (пшеница, овес, просо и др.) Кашата от пълнозърнести житни храни е особено богата на витамини от група В, които укрепват нервите. Тя е основната храна на бебето. Може да се приготвя в къщи от прясно смлени житни зърна, като постепенно се дават нови видове жито: първо безглутенови - ориз, царевица, елда, просо и едва след края на първата година пшеница, ечемик и овес. Готовите каши често са смес от няколко вида зърно, съдържат оцветители, ароматизатори, стабилизатори, така че не са подходящи за бебето, ако сте фен на здравословното хранене, още повече, че съдържат повече захар, отколкото бебето има нужда. Някои каши са на пшенична основа (съдържат глутен), така че не са подходящи за малки бебета; други са млечни (съдържат сухо краве мляко), така че могат да предизвикат реакция при предразположени към алергия бебета.
Виж целия пост
# 6
Първо оризова, след това дай бананова.
На Хумана е много хубава, на Милупа също.
Виж целия пост
# 7
Ами аз захраних първо с бананова на Милупа  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Аз също днес започнах с оризовата на Милупа.  Hug
Виж целия пост
# 9
Оризова,безмлечна Peace
Виж целия пост
# 10
Ками може ли да разясниш малко... аз също дадох безмлечна, но добавих адаптирано мляко защото педито ми каза че трябва да е млечна. Млечната с адаптирано мляко ли е пак или какво? newsm78
Виж целия пост
# 11
Оризова на Милупа - най-хубавите са Peace
Виж целия пост
# 12
Ками може ли да разясниш малко... аз също дадох безмлечна, но добавих адаптирано мляко защото педито ми каза че трябва да е млечна. Млечната с адаптирано мляко ли е пак или какво? newsm78
В безмлечната трябва да добавяш АМ защото детенце няма да се засити. До колкото знам на Милупа са с адаптирано мляко, може би и другите са така.
Виж целия пост
# 13
Оризова Peace
Виж целия пост
# 14
Оризова е по-добре сякаш Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия