Стандартен въпрос - за детските ясли

  • 837
  • 6
Здравейте мами,

Въпросът ми е кога се подават документите за детска ясла? Детето ми е на 1 година - раничко е още за ясла. Дали трябва от сега да търся ясла и да го записвам?
И още един въпрос : Някакви предложения за ясла в ж.к. Лозенец???? (около басеин "Спартак")

Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
НЕ е рано за подаване на документи - в София на повечето места се чака по 1 год, така, че ако подадеш сега като стане на 2год ще ви приемат. Различните ясли имат различна политика - някои ясли приематат нови деца само септември, а документите за септемврийския прием започват да приемат от януари същата година, т.е. ако искаш да запишеш детето от септември 2007 ще трябва да изчакаш януари 2007, за да подадеш документи. В дуги ясли пък приемат деца и документи по всяко време. така че те съветвам да си избереш ясла и да провериш в нея как са правилата и ако няма изискване да се подават документите след януари, то подай си ги още сега, че да ви тече ред. Ясла в Лозенец не знам, но синът ми ходи в Първа Ясла на 6 Септември (до Френската гимназия) и съм много доволна, там го запивах без ред и предварителни молби.
Виж целия пост
# 2
И в Стара Загора е така с яслите .Има такива в които могат да те приемат и до седмица а има и такива за които се чака по година. Така че си избери яслата и отиди на място да попиташ как стои въпроса с подаването на документи.
Виж целия пост
# 3
Здравей, нямам представа колко ясли има в Лозенец, но май си позакасняла.
Аз подадон когато беше на 6м за да ми дойде реда като навърши 2г, моя позната подава когато вевчо беше на 3 и пак не и гарантират.
Е, всичко зависи от наплива, но дано да имате късмет!
Виж целия пост
# 4
Отвори http://www.bgmaps.com/ избери си района и има опция да ти покаже 5-те най-близки детски градини в района. После избираш малко по-далечна точка и пак същата процедура. Набелязваш си тези, които те устройват и тел. можеш да намериш http://www.bg-mamma.com/site/content/view/150/61/ и звъниш. Ако имаш възможност и на място отиваш.
Аз така процедирах и открих неподозирани за мен ДГ в района на кино Изток.
Успех и да попаднете на добри учителки Grinning
Виж целия пост
# 5
Благодаря Ви много за съветите. Много е необнадеждаващо, но ще се помъча да преборя системата. Стискайте палци!
Още веднъж Благодаря
Виж целия пост
# 6
Моята любима ясла се намира на Свети Наум , №46 Мики Маус
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия