Бебета и летни жеги

  • 3 953
  • 31
Здравейте, аз не съм за този форум(детето ми е почти на 4 ), но реших да ви разкажа нещо, та дано ми помогнете. Снаха ми има малко бебе(на 1 месец). През псоледните дни постоянно плаче.Аз й казах няколко пъти ,че му е горещо и затова плаче и негодува , но тя не възприема.Отказах се да й говоря каквото и да било за бебето , защото всяка майка сама решава как да си го гледа. Преди 5  дни обаче видях, че след баня вечер му сложила шапка.Е, щях да откача, но нищо не казах.На другият ден по главичката ми големи червени петна , като от запаряване.Тогава й казах да не му слага шапка след баня. От тогава не го бях виждала бебето до снощи.Какъв беше ужасът ми обаче...детето няма местенце по главичката по кото да няма пъпчица, а отзад по главата червени петна с диаметър от 1 до 3 см. Личи се ,че се е запотило и е запарено.Ще плаче ами, как няма да плаче. Та, снахата каза , че и дупето на малката било жар червено.Аз пак казах да й слага постоянно пудра и да я мие по-често , тя твърди ,че от пудрата се запарявала и зачервявала.Взух я вчера за малко в мен и започнах да й правя с ръката "вятър"-детето се успокои само от това,.Представяте ли си .Кажете ми как да му помогна.Как обличате вие вашите едномесечни бебете,защото тя го навлича с бебешка камизолка и пелтенце, ританки, завито с тънко одеало!!! Sick
Виж целия пост
# 1
Въпреки, че бебето е само на месец, то би било добре да го облича с едно боди с къс ръкав+ ританки най-много. Пелена, не одеяло би трябвало да ползва за завиване. Пъпчиците да намаже с Бочко, на нас ни помогна много.
На тила и Тони има червени петънца, но това не са пъпки, т.е. не е от претопляне.
В най-горещото време е добре да е по боди само бебето, завито с пелена. Памперсите също загряват дупетата, нека го мие на 3 часа, а мокри кърпи по-малко да използва. Аз лично пудра на този етап не ползвам.
Виж целия пост
# 2
Дупето трябва винаги да е добре подсушено преди да се сложи памперса.Пудра и аз знам ,че не е добре newsm78....
За обличането-както виждаш моето бебе е на родено края на март(т.е. тогава не бяха такива жеги)тогава още(новородено)то стоеше вкъщи по едно  боди и ританки.Без елеци, желетки и т.н.Според мен трябва да се каляват децата от малки,защото после е по-трудно.мен примерно са ме навличали и до 4 клас бях все болнава.
Сега по жегите излизаме по боди-потник и на голите крачета мятам една трикотажна завивка...и пак му е топло.А кви са тия шапки #Crazyнезнамммм.Кажи и тя да сложи шапка и да се завие с одеало и две блузи да нахлупи #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Обличах с боди с дълъг ръкав, ританки и тънко одеалце.
Пудра никога не бих сложила  Naughty
И при подсечено мокрене само веднъж на ден, иначе мокри кърпи, ако мие всеки път, проблема ще се забърлбочава, защото водата изсушава.

Това са си мои правила, които на практика показаха, че действат ...
Виж целия пост
# 4
Боди с къс ръкав и панталонки с чорапки, или ританки. И на нас Бочко помага много при претопляне.
Виж целия пост
# 5
Сина ми е на 1 месец и го обличам по боди с къс ръкав и е по голи крачета.
Какви са тези шапки #Cussing outами то детето и показва, че не му е добре, аз и зимата не бих сложила шапка в къщи......
Виж целия пост
# 6

Мия го при всяко сменяне на памперса,първите  три месеца мажех със зехтин дупето.Ако случайно имаше зачервено с "Бочко" мажех.За бебе на един месец, боди от тънък памук с дълъг ракав и ританки е достатъчно.Аз така бих го обличала.Но пудра не.
Виж целия пост
# 7
Моето дете миналата година по това време беше на същата възраст. Обличах го само по боди с къс ръкав и му слагах тънки чорапки. При спане го завивах с тънка памучна пелена. Шапка съм му слагала чак през есента и то само навън. В къщи никога.
А снаха ти как се облича? И себе си ли навлича така? Ако го прави е по разбираемо иначе не.
Виж целия пост
# 8
Днес си разхождах сина по гащи и пак му беше топло! Като беше съвсем малък го обличах с боди с къс ръкав и отгоре памучна пеленка. Според майка ми на бебетата им е по-топло отколкото на нас защото изразходват повече енергия. Поне за моето дете е права Peace
Виж целия пост
# 9
... А снаха ти как се облича? И себе си ли навлича така? Ако го прави е по разбираемо иначе не.

О, това няма нищо общо, новороденото няма добра терморегулация, не го сравнявай с голям човек  Naughty
Виж целия пост
# 10
И аз мисля, че не трябва да се навличат дечицата. Ние ще се раждаме в началото на август, и смятам да сме по бодита и ританки, пък да видим Hug
Виж целия пост
# 11
моето бебе е почти на месец и я обличам само с потниче .Това ,че бебето на снаха ти  плаче и негудува обаче може да се дължи не само на горещината ,но и на започващите колики. Никога не може да сме сигурни защо  едно бебе мрънка:) Забелязвам ,че дъщеря ми вече не иска да лежи мирна в креватчето ,когато е будна.Не ,че и има нещо ,а просто кръгозора там е вече твърде ограничен и отдавна проучен. Тогава също мрънка и протестира. 
 Аз също не и слагам пудра. Сменям памперса на 2-3 часа- обикновено след хранене. Мажа  дупето и  сгъвките на крачетата най-горе с един крем на Чико, който е против кожни раздразнения и подсичания. Мисля ,че  подсичането е по-добре да се предотврати  , а не после да се лекува. Използвам за бърсането мокри кърпички ,а не вода./Въпреки ,че педито каза ,че трябва с вода, но то колкото педита толкова и мнения:)/
 Пелена не и слагам. Утре ще инсталират климатик в къщи  и съм в недоумение каква е идеалната температура за едно бебе.
 Така ,че не се притеснявай за бебето на снаха ти. И най-вече не и казвай как да го гледа и да се грижи за него. Освен като съвет и то , ако ти го поиска.Simple Smile Страшно е дразнещо и кара майката да се чувства неспособна ./Аз изпадат в тих гняв,когато вземат да ме съветват:)/
 Вече си споменала ,че вероятно на бебето е горещо и това е отчетено от мозъка на майчето.Simple Smile Остави я сама да премисли и да намери решение.
Виж целия пост
# 12
Горкото бебе! То е малко и наистина трябв ада е малко повече облечено от възрастен човек, но чак пък шапка  #Crazy Например боди или камизолка с късо ръкавче, ританки и някаква лека блузка отгоре.
За подсечено много помага кремчето "Павлодерм" и наситина не е хубаво да го мие с вода при всяко преобличане, а да го бърше с мокри кърпи. Да го оставя без памперс на въздух, за да подиша кожата.
А да не би да не му понася марката памперси? нека да ги смени с други и да пробва ...
Виж целия пост
# 13
За дупето може и да е от пудрата, но да го намаже с Бочко при нас има ефект. За обличането на тея жеги едно боди с късо ръкавче и чорапки, че още е малъко и нека щом иска да го завива, но с тънко одеалце. Кажи и да го оставя без пампер да му диша дупенцето когато може
Виж целия пост
# 14
и при нас, като се зачерви дупе, педиатърката изрично рече, че не трябва да се мие. Само кърпички.
но за обличането - по - лекичко трябва да е. Варианти има много, но навличането никак не е добро нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия