Акт за раждане

  • 1 742
  • 11
Другата седмица си идвам в България и трябва да си вадя нов паспорт. От последният път имам спомен, че ми искаха и акта за раждане, обаче след последното местене съм си затрила моя някъде, снощи се рових из всички документи- няма го Sad  Има ли възможност да ми извадят някакъв препис или дубликат в съвета, знаете ли?  Ако не може, да отивам да обръщам мазето докато има време още Wink
Мислех да се обадя там на жената, която се занимава с тези работи (познавам я бегло), но си викам първо да питам тук, че да не се изложа нещо Mr. Green Wink
Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1

Не знам каква е процедурата, но е тегава със сигурност ...
Виж целия пост
# 2
Препис се прави в общината по местораждане.
Ако си им много симпатична може и за 1 час да стане.  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Сега се зачетох на сайта на МВР за необходимите документи и едно изреченение нещо не мога да го разбера Embarassed, ако може някой да ми го разтълкува Wink

Цитат
При подаване на заявление за издаване само на първи документ за самоличност се изисква и подаването на удостоверителен документ за раждане

Какво се разбира под "първи документ"? Означава ли това, че като имам валидна лична карта няма да ми трябва акта за раждане newsm78
Виж целия пост
# 4
Дубликат се вади, не знам за колко време.
Аз съм с дубликат, но майка ми го е вадила преди много години и не помни подробности  Blush
Виж целия пост
# 5
Аз мисля, че няма да ти трябва акт за раждане. Само за първи път като си вадиш май ти трябва.
Виж целия пост
# 6
Цитат
При подаване на заявление за издаване само на първи документ за самоличност се изисква и подаването на удостоверителен документ за раждане

Какво се разбира под "първи документ"? Означава ли това, че като имам валидна лична карта няма да ми трябва акта за раждане newsm78
[/quote]

Точно това означава,само,че те съветвам изобщо да не разчиташ на законовото положение.ДЛИбоко ще се разочароваш,тъй като ”жениците”, които приемат документите хич и не ги интересува кво пише в закона и са на друго мнение,а то е меродавно. Казвам ти го от собствен опит.За 3 път си сменям личната карта и паспорта и повярвай ми и 3 пъти ми искаха акта за раждане. Иначе дубликат съм си вадила преди години в общината по месторождение.За няколко часа го спретнаха срещу представяне на паспорта(сега лична карта).Но нещата са се променили и със сигурност усложнили (задължително правило в нашата администрация-не е важно да улесним гражданите,по-важно е да ги разиграваме,за да видят кон боб яде ли Mr. Green). Така че бегом към мазето и дано го намериш,че ще си скъсаш нервите после Laughing
Виж целия пост
# 7
Дубликат се вади, не знам за колко време.
Аз съм с дубликат, но майка ми го е вадила преди много години и не помни подробности  Blush

И аз така
Виж целия пост
# 8
Мама ми извади дубликат от общината, че и моя се затри точно преди сватбата ни, а без него недават ...

А ПЪРВИ ДОКУМЕНТ не е ли личната карта ... може и да съм грешка  Peace
Виж целия пост
# 9
Мама ми извади дубликат от общината, че и моя се затри точно преди сватбата ни, а без него недават ...

А ПЪРВИ ДОКУМЕНТ не е ли личната карта ... може и да съм грешка  Peace

да и аз мисля така, т.е за първи път да си вадиш лична карта, а не да си подмняш изтеклата.
Ти със зелен паспорт ли си още?
Иначе при загубен акт ти вадят дубликат, и моя мъж е с такъв, при него са го вадили тъй като му е сменяна фамилията (има един период от време в който за фамилия на децата са слагали дядовото име пък той бил единствения продължител на рода та трябвало да си запазят фамилията)
Виж целия пост
# 10
Здравей,
в момента срещу съответно заплащане общината ти издава всякакви документи, включително дубликат. За обикновена поръчка - 3 лева, за експресна - 9. На мен ми издадоха документ за родство - т.е. че съм майка на децата си.
Преди месец си смених личната карта и не ми искаха акт за раждане, а само старата и документ от общината за постоянен адрес, за който ми трябваше седмица за да го получа.
Виж целия пост
# 11
...
да и аз мисля така, т.е за първи път да си вадиш лична карта, а не да си подмняш изтеклата.
Ти със зелен паспорт ли си още?


Не, имам лична карта. Преди 5 години, когато трябваше задължително да си сменя задграничният паспорт си смених и зеленият, въпреки, че зелените бяха още валидни. Тогава със сигурност ми искаха акта за раждане, но вадих и двата документа едновременно и предполагам единият се е броил за "първи" newsm78 Върви им разбери обясненията... ще ходя да ровя пак Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия