Затварят заведения за хранене, които не отговарят на изискванията на ЕС

  • 1 121
  • 18
Незнам дали сте се интересували, но в момента масово затварят заведения за хранене, цехове, фурни, мандри, та дори и цели предприятия, които не отговарят на изискванията на ЕС и знаят, че след 01.01.2007г няма да могат да удовлетворят нормите на ЕС за производство на храни.
В това число попадат и детските кухни - замисляли ли сте се какво ще се случи с тези от тях  / било то общински или частни/', които не могат да покрият тези изисквания? Не стига, че те и сега не достигат, ами ако вземат и да затворят половината, съвсем вече незнам какво ще правим!
Виж целия пост
# 1
Ами какво може да стане - ще си готвим ние на децата. Митко не съм го записвала на детска кухня, аз си му готвя и не ми тежи. Не мисля, че е голяма философия да свариш една супа на детето. Освен това има всякакви готови пюрета по магазините.
Виж целия пост
# 2
Да, има готови пюрета, но само едното струва 3лв, ами супичката, десертчето...Пък и аз съм за прясно приготвената храна, но за съжаление не на всеки му се отдава готвенето, а още повече, когато става дума за децата ни.
Виж целия пост
# 3
Много мразя да готвя, но през цялото време много успешно готвих на моите деца по книгата на Маряна Маринова и напр събирате се три майки едната днес ще готви супата другата второто, а третата десерта и менкате, а рецептите там са толкова вкусни, че и възрастните могат да намажат със здравословна храна.
Виж целия пост
# 4
По-добре така, отколкото да лежиш в болница с детето си и да се чудиш дали ще оживее, както се случи преди няколко месеца с майките от Враца.
Виж целия пост
# 5
По-добре така, отколкото да лежиш в болница с детето си и да се чудиш дали ще оживее, както се случи преди няколко месеца с майките от Враца.

Пропуснала съм - какво е станало във Враца?
Виж целия пост
# 6
Това открих в Интернет, а научих за случая от разказа на една майка от форума, която беше приета в болница с детето си, но Търсачката не ми го намира.
Виж целия пост
# 7
Прочетох го - ужас! Е там точно е проблема - "издадени са предписания" - какво означава това? Че нещо не е както трябва и е нужно да се оправи. Обаче след нова година като не е оправено и като хлопнат кепенците... И защо изобщо е нужно да се стига до застрашаването на детския живот , за да се издадат тези предписания?
Май по-добре който не отговаря на изискванията да го затворят, за да няма повече такива случаи.
Виж целия пост
# 8
А в Центъра на София има хлебарница, която по което време да минеш виждаш как се разхождат хлебарките
Виж целия пост
# 9
Ами щом не отговарят на изискванията значи си направете сметка за какво става дума.Аз не виждам никакъв проблем в това,даже много добре правят.Така трябва да бъде,а що се отнася до готвенето...... е се нещо ще спретнете на децата. LaughingНикой не се родил научен да готви. Peace
Синът ми никога не съм го хранила с храна от кухня именно по тази причина.  bouquet
Виж целия пост
# 10
Браво, страхотна новина.....най- накрая това трябваше да стане....стига сме яли боклуци......Знаете ли, че преди време от Олинеза, мисля, че беше...изнасяли кьополу за Канада...властите веднага го върнали, защото не отговаряло на нормите за безопасност.........
Виж целия пост
# 11
Ами какво... децата ще проядат по качествена храна. И в нашия квартал няколко майки са се събрали и всяка готви по 1-2 седмично.
Виж целия пост
# 12
Ами какво... децата ще проядат по качествена храна. И в нашия квартал няколко майки са се събрали и всяка готви по 1-2 седмично.
Много добра идея Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Много хубаво!!!Не печелят децата кой знае колко от яденето на сварен настърган лук, супа топчета с едно топче за цвят и нишестени кремове, пълни с "Е"-та Sick
Виж целия пост
# 14
преди около 4 години  в Русе също се натръшкаха над 40 деца в инфекциозното...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия