комбиниран под-паркет+гранитогрес

  • 8 339
  • 15
моля ви за малко помощ.наскоро си купихме нова къща и ни предстои голям ремонт.проблемът е, 4е в хола и трапезарията подът е частично покрит с паркет.точно по средата и в двете помещения има правоъгълник-с големината на килим и покрит с такъв,който е само една талашитена плоскост.къщата е стара и така са го направили,за да сложат скъп паркет,но и да спестят материал.та решили хората,какъв е смисъла да даваме пари за паркет като така или иначе там ще има килим.странна логика,ама карай.ние с мъжа ми решихме да запазим вече сложения паркет,защото е хубав и запазен и където е дупката да наредим гранитогрес.дадоха ни тази идея роднини от бг,които казват,че било много хубаво.да ама аз не мога да си го представя и съответно и плочките не мога да избера,а времето напредва-другата седмица се местим.моля ви,ако някой има направено нещо подобно в къщата си,да ми изпрати снимки или поне ми дайте идея какъв цвят би отивало.снимки в нета не можах да открия,за да видия това много"хубаво"чудо.подробност-едната стена ще е боядисана оранжево,а другите 3 в светло жълто, почти бяло.паркетът е естестжен дъбов цвят.
благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
на мен не ми звучи добре тази комбинация, но все пак си е въпрос на вкус  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
а, не е лоша идеята... нямам снимки, но трябва да се подбере нещо в същата гама, както е паркета. Ние сме замислили нещо аналогично - с петна теракот/гранитогрес и паркет, като се слагат преходни лайсни между тях.
Виж целия пост
# 3
Виждала съм такава комбинация, но обратно, в средата беше паркета, а гранитогресът от страни, нещо не ми допадна  Rolling Eyes

Може да си запазите паркета, само да докупите за дупката от същия вид, като се изцикли и лакира, няма да личи, че е слаган по различно време  Peace
Виж целия пост
# 4
Аз съм виждала комбинация паркет - корк, много ми хареса, но не беше на едно място, а разхвърляно на доста места из помещението. Цветовете не бяха в еднакъв тон, но хармонираха с общия вид на стаята, лошото при теб е, че има риск  да направиш една голяма кръпка в средата на стаята си и да не стои  Thinking
Виж целия пост
# 5
и мен ме е страх да не стане като петно,което няма и евтино да ми излезне.търсихме същия паркет къде ли не, но няма.доста отдавна е правен.мислихме и дрг цжят да сложим, купихме мостри-кошмар.ако все пак някой има снимка за идея ще е страхотно.
Виж целия пост
# 6
Така би могло да изглежда ако наредите друг вид паркет


Виж целия пост
# 7
Комбинацията е супер готина - у нас така го направихме и стана много ефектно. Отстрани е теракот а в средата на стаята ламинат. Съединяват се със специална лайсна. Много е елегантно и най-вече ако не харесваш килими и други постелки - седи красиво и без тях.

п.с. кофти е че ми откраднаха апарата и нямам как да ти пратя снимки.
Виж целия пост
# 8
на мен не ми звучи добре тази комбинация, но все пак си е въпрос на вкус  Simple Smile
newsm10
Виж целия пост
# 9
Снимка не мога да ти прат, но ще ти опиша как е при съседите - там където е трапезарията сложиха плочки, а на холната част паркет, разделени са с лайсна. Много е идейно ако успеете да пренаредите сегашния паркет.
Успех в рехаването на проблема Peace
Виж целия пост
# 10
ама за ламинат ли става въпрос? аз разбрах - дървен паркет  newsm78
Виж целия пост
# 11
наши приятели имат подобен под и е много красиво, но самата комбинация е много успешна - пъркет и в средата - мрамор Peace Но зависи от съчетанията - според мен - цветове, обзавеждане и т.н. Peace
Виж целия пост
# 12
хубаво е, просто се консултирайте с фирма за настилки.
Виж целия пост
# 13
наши приятели имат подобен под и е много красиво, но самата комбинация е много успешна - пАркет и в средата - мрамор Peace Но зависи от съчетанията - според мен - цветове, обзавеждане и т.н. Peace
Съжалявам за офф-а, но не мога да си гледам така грешката Wink, а не ми дава да си редактирам поста Peace
Виж целия пост
# 14
хубаво е, просто се консултирайте с фирма за настилки.

Polarox за консултация ми искат 9000 $, затова сами трябва да решим.аз още търся ,но не мога да намеря снимки.май ще карам на интуиция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия