Алергия от зеленчуково пюре на ХИП????

  • 2 943
  • 11
здравейте мамчета с опит по-голям от моя,

може да ви се стори много странно, но и аз не знам дали е възможно това...синът ми е на 4 месеца и 10 дни, преди 5 дни го захраних с пюре на ХИПП. Дадох му 1 чаена лъжичка от зеленчуковото пюре ранни моркови с картофи на ХИП и всичко беше ОК. На следващия ден на обяд още 2 лъжички и вечерта в 20 часа какво да видя целия се е обринал с едни ситни едва забелижими пъпчици. Те бяха точно под гърдичките до пъпчето - като правоъгълник, без да са по-горе или по-долу. От 3 дни не му давам пюре въпреки КАТЕРИГОЧНОТО мнение на педиатърката, че обрива не е от пюрето. Е да де, но днес почти е изчезнал и аз не знам дали наистина не е от прехвалените екологични пюренца на ХИП. Иначе сме изцяло на кърма, не искам да го захранвам, защото имам много и му стига. Но просто след 2-3 месеца се връщам на работа и трябва да започнем с немлечните храни.
Ще бъда щастлива ако споделите дали ви се е случвало и да взема ли друга не алергизираща марка.
Виж целия пост
# 1
Не бързай със захранването. Даже и да се върнеш на работа, пак има време.
Спри пюретата за 2 седмици (най-малко), за да видиш ще се махне ли обривът.
А иначе, можеш да работиш и да кърмиш, не си единствената, която го прави. Можеш да оставяш изцедена кърма, или да дава (гледачката) ад. мляко докато те няма - за по-малко дете това е по-добрият вариант, отколкото изцяло заместено хранене според мен.
Виж целия пост
# 2
Боо ти е написала много добре, но аз да допълня д моят опит. Аз се върнах на работа когато малчо беше на 5 месеца и дотогава нямаше заместено хранене, а смо беше опитвал от някои храни. Ако имаш много кърма ще се цедиш през деня и човека който гледа бебо ще му го дав с шише. Аз от навършени пет месеца започнах да разнообразявам менюто, но понеже аз съм алергична и скъпият също много бавно и внимателно съм давала нова храна. Въпреки това ми направи обриви от някои храни.
Много е възможно да има алерг. реакция от мжркова. Ти преди това давала ли си сокове?
Ппакайте сега само кърма и след 10 дена опитай с някакво друго пюренце, напр. от тиква.
Виж целия пост
# 3
благодаря ви момичета,

аз също не исках да насилвам детето си поне докато не навърши 6 месеца. давала съм му сокче от моркови, но той определено не си падаше по него и предпочиташе ябълковия сок. но не съм била постоянна в даването на сокчета, да не говорим, че вода изобщо не сме пили от раждането насам. да е изпил 100 мл за тези 4 месеца.

ще прочета статията от библиотека за работещите и кърмещи мами....Simple Smile)
Виж целия пост
# 4
Хм, нещо не ми се вярва да е алергия от пюрето....Точно в това пюре не виждам нищо алергализиращо.С какво мажеш бебето?
Виж целия пост
# 5
Цитат на: BIK
Е да де, но днес почти е изчезнал и аз не знам дали наистина не е от прехвалените екологични пюренца на ХИП.


Алергията не зависи от това до колко е екологично пюрето. Ако детето алергизира на морков и екологичен да е той и неекологичен - пак тая. Ще има обриви. Спираш всичко ново - пюрета, лосиони за тяло, нови дрехи, сапуни, прах за пране и т.н. Ако единственото ново е пюрето спираш го. След няколко седмици пробваш с нещо друго.
Виж целия пост
# 6
Разбира се, че е от пюрето (най-вероятно). Синът ми също го захранвах с пюренца на Хип, нали уж били по,по... Изрина се по аналогичен начин от пюре с картоф, карфиол и още нещо, не помня вече. С възрастта се израстват тези "алергии", то не е алергия, а повишена чувствителност към тези продукти. Поизчакай със захранването, или давай само неща, които със сигурност му понасят на бебчето.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: PetiaK
Разбира се, че е от пюрето (най-вероятно). Синът ми също го захранвах с пюренца на Хип, нали уж били по,по... Изрина се по аналогичен начин от пюре с картоф, карфиол и още нещо, не помня вече. С възрастта се израстват тези "алергии", то не е алергия, а повишена чувствителност към тези продукти. Поизчакай със захранването, или давай само неща, които със сигурност му понасят на бебчето.

Ама Isa го е казала по-горе. Алергичната реакция е към някоя съставка и няма значение дали зеленчукът/примерно/ е екологично чист или не...двете неща са съвсем различни.
Виж целия пост
# 8
да момичета,

така и направих - спрях пюрето и пак кожата ни е белоснежко. само да ви напиша, че със сигурност не е имало нищо ново за бебо - олио на Бюбхен ползвам от 4 месеца, сапун Нивеа също толкова, от 2 месеца прах за пране САНО максима ........... а и пелени ПАМПЕРС от самото раждане.
Реших докато имам кърма и възможност да се наслаждаваме заедно с момченцето ми. а пюретата и кашите като станем по-големи и по-гладни.

благодаря на всички за отделеното време. а и ако започна с пюретата след 7-8 месец май ще си ги правя вкъщи сама.

всичко най-най
Виж целия пост
# 9
Предполагам, че Beria=BIK?
Радвам се, че сте се оправили.
Виж целия пост
# 10
da, boo

beria tova beshe imeto, koeto stjah da dam ako si imah dasterichka;))) no se rodi nasheto momchenze i sega mama vliza s parvite bukvi na imeto si BIK.
Виж целия пост
# 11
Оф:
Берия е хубаво име, ама ми напомня за съветския Берия... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия