София няма да е домакин на Зимна олимпиада...

  • 1 496
  • 24
По руските новини току-що съобщиха, че в тройката на спечелилите, от които ще се избере страната-домакин за зимните олимпийски игри са Русия (Сочи), Австрия (Залцбург) и Южна Корея (не запомних името на града).

Яд ли ви е?  newsm78
Виж целия пост
# 1
И по NTV казаха. Ами не ме е яд, истината е, че нямаме ресурс да направим такова нещо. Огледайте се на какво приличат спортните бази Sad
Виж целия пост
# 2
И по NTV казаха. Ами не ме е яд, истината е, че нямаме ресурс да направим такова нещо. Огледайте се на какво приличат спортните бази Sad

Ми те отпускат средства за това.........
И - да мен ме е яд.Защото това щеше да е една чудесна реклама на Б-я пред света ,щяха да постъпят много средства както в държавата така и в частния сектор.Но истината е ,че нашта страна не буди кой знае какво доверие ,за да се решат да инвестират тук.
Виж целия пост
# 3
 Къде ще се провежда тази Олимпиада ако спечелим домакинство......... newsm78
Виж целия пост
# 4
Къде ще се провежда тази Олимпиада ако спечелим домакинство......... newsm78
Същият въпрос се гнезди и в моята прелестна червенокоса главица.
На Витоша вече почти останаха само деца да се учат да карат, Боровец е пренаселен, а магистралата, дето щеше уж за 2 часа да си до Банско-нъц.
Не сме узрели още за олимпиада, мисля аз.
Иначе патриотизъм си имам и аз. Peace
Виж целия пост
# 5
И по NTV казаха. Ами не ме е яд, истината е, че нямаме ресурс да направим такова нещо. Огледайте се на какво приличат спортните бази Sad

Ми те отпускат средства за това.........
И - да мен ме е яд.Защото това щеше да е една чудесна реклама на Б-я пред света ,щяха да постъпят много средства както в държавата така и в частния сектор.Но истината е ,че нашта страна не буди кой знае какво доверие ,за да се решат да инвестират тук.


Вярно е всичко, което казваш, ама ние българите искаме да имаме сламена колиба и да спечелим проект за преустройството му в царски палат. Ако имахме поне сносна къща на 2,3 етажа, чиста и подържана, можеше и да стане да ни дадът пари за палат.
Виж целия пост
# 6
Не съм си и мислила, че ще ни допуснат - само с един гола патриотизъм работата нестава.
Причините, които са изтъкнати, са повече от основателни....
А че хората дават пари, това е ясно, но и страната домакин дава Wink
Тъй че само на хорските пари не се лежи....
Виж целия пост
# 7
И по NTV казаха. Ами не ме е яд, истината е, че нямаме ресурс да направим такова нещо. Огледайте се на какво приличат спортните бази Sad
И - да мен ме е яд.Защото това щеше да е една чудесна реклама на Б-я пред света ,щяха да постъпят много средства както в държавата така и в частния сектор.Но истината е ,че нашта страна не буди кой знае какво доверие ,за да се решат да инвестират тук.
newsm10
Виж целия пост
# 8
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108685.0

Къде ще се провежда тази Олимпиада ако спечелим домакинство......... newsm78
http://www.sofia2014bg.org/strong_points.php
Виж целия пост
# 9
Едно не ми е ясно - след като си даваме ясната сметка, че нямаме нито база, нито нищо за едно нормално провеждане на една Олимпиада, защо по всички медии само за това се агитира напоследък?
Виж целия пост
# 10
Мен си ме е яд.... Crossing Arms
Виж целия пост
# 11
Не си представям такава организация в България, честно  newsm78
Виж целия пост
# 12
Виж сега, няма нищо лошо, самото кандидатсване си е вид реклама, кандатките се представят, правят се рекламни клипчета и прочае. Така че не губим от това, че сме кандидатствали.
А как държавните администрации се захващат с неща, които предварително е ясно, че няма да станат, но е важно шум да има и да се имитира действие няма да разказвам сега, че ще ме уволнят без време.
България има страхотна природа, но само това не стига.
България има умни деца, но само това не стига, за да успяват в живота и то тук.
България има един от танй- високите проценти жени вишисти, но това не стига, за да борят "турското" схващане, че мястото им е бременни и в кухнята.
Българите са много оправни и от всичко разбират, но е факт че не могат да работят в екип и това ги спъва на всяка крачка (Аз да съм добре, Вуте да е зле)
и т.н ....................
Виж целия пост
# 13
натискането за олимпиади се прави, за да се създават, а не да се провеждат във вече създадени бази. тоест, това, че нямаме бази, не означава, че не можем да сме домакини.
домакинът на олимпиада си вдига стандарта, влизат страшно много инвестиции и тн.
БВП се покачва, създават се работни места и тн.
подобрява се инфраструктурата, строят се сгради, и въобще, много освежаващо е за икономиката.в този смисъл съжалявам, че не минахме ситото.

от друга страна знаейки какви майстори сме да крадем от 'матрялите' и какво ще е качествтото на построеното ( спомнете си световното по плуване май беше, когато  изпопадаха плочките в басейна преди състезанието) , а също така знаейки какъв огромен процент от парите ще потънат в корумпираните джобове на държавните служители , за липсата на чисто човешки  ресурси ( доброволци, например) да не говорим -
хич не съжалявам, че някой по-достоен ще стане домакин.

 Peace
Виж целия пост
# 14
България има природа и всичко друго си има , но няма ЛОБИ , т.е. няма кой да раздаде подкупите ..
София почти е печелила домакинство , по времето на Батето , който е раздал почти достатъчно подкупи  , е , французите тогава по-добре са се организирали , та те печелят съвсем за малко ..

иначе няма почти няма олимпиада завършила с печалба за домакините ( само тези организирани в щатите- солк лейк сити и атланта ) , та освен за престиж , не знам за какво ще ни е друго ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия