Вагиналният ехограф - опасен или не? (извадено от седмичната тема)

  • 36 526
  • 124
 а какво представлява прегледа само ехограф или и нещо друго. питам не за друго а да съм подготвена когато отида утре
Виж целия пост
# 1
 Уффф... вече нямам търпение да разбера какво стаава с гладнес и МЕГИ...  Praynig


 Гладнесс само ехография и най много да ти назначат кръвни изследвания... само не си прави вагинален ефограф защотот е опасно ако има бременност... била сам в геникологичен кабинет и знам какво се препоръчва...  Wink
Виж целия пост
# 2
gladness, зависи от практиката на лекаря и с каква апаратура разполага.
видеозонът може да е вагинален (но не всички доктори ги имат) или коремен.
някои доктори правят и мануален преглед, но съм чувала, че не се препоръчва, особено ако докторът не е много внимателен.
това е.
подготвяш се, като за обикновен гинекологичен преглед.

Мегита, недей напряга момичетата излишно... не е хубаво така. На всички им е нужно търпение Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Уффф... вече нямам търпение да разбера какво стаава с гладнес и МЕГИ...  Praynig


 Гладнесс само ехография и най много да ти назначат кръвни изследвания... само не си прави вагинален ефограф защотот е опасно ако има бременност... била сам в геникологичен кабинет и знам какво се препоръчва...  Wink

хихихи утре ще разбереш за мен
Виж целия пост
# 4
а какво представлява прегледа само ехограф или и нещо друго. питам не за друго а да съм подготвена когато отида утре
Ехограф-вагинален-ако има нещо ще се види на екрана като малка черна точка-при това ти закъснение, дори и при късна овулация.Тогава, ако се установи бременност-може да погледне на магарето-канала добре ли е затворен.Ако зацапването е било инцидентно-ок/ то има ли такова?/Ако зацапваш постоянно-хапченца и лежане.Това е-ако се установи бременност.Успех.

П.П. за първи път чувам,че вагиналният ехо- е вреден....я малко инфо, моля.
Виж целия пост
# 5
благодаря на всички за инфото   bouquet
Виж целия пост
# 6
Не им позволявай да те бъркат по какъвто и да е повод... първо разбери дали си бременна... но не има позволявай друго освен коремен ефо и палпация или кръвни изследвания...  Hug

пенелопа доказано е че до третия месец плода е все още ембрион и все още се намира в голяма близост до влагалището и има голяма опасност от спонтанен аборт ако се вкара чуждо тяло (освен мъжкото де) във влагалището... дори се препоръчва когато се прави сеь повреме на бременност да се прави внимателно така, че да не застрашат плода...
Виж целия пост
# 7
Не им позволявай да те бъркат по какъвто и да е повод... първо разбери дали си бременна... но не има позволявай друго освен коремен ефо и палпация или кръвни изследвания...  Hug


ами надявам се тогава да е коремен ехограф
Виж целия пост
# 8
Не им позволявай да те бъркат по какъвто и да е повод... първо разбери дали си бременна... но не има позволявай друго освен коремен ефо и палпация или кръвни изследвания...  Hug

Мегита, пак те моля-би ли споделила с какво е вреден вагиналният ехограф.Остави "бъркането"
Виж целия пост
# 9
за този случай (на гладнесс) съм убедена, че ехографът трябва да е вагинален. С коремен може и да не се види.
Виж за мануалния преглед съм съгласна, че трябва да е със сигруност внимателен доктор.
Виж целия пост
# 10
Не им позволявай да те бъркат по какъвто и да е повод... първо разбери дали си бременна... но не има позволявай друго освен коремен ефо и палпация или кръвни изследвания...  Hug

Мегита, пак те моля-би ли споделила с какво е вреден вагиналният ехограф.Остави "бъркането"

 Виж на страница 19... там сам написала...а който не е съгласен той да му мисли... има книги и правила за преглед на бременна... ако не ги знаете по добре не ходете на преглед... Naughty
Виж целия пост
# 11
Мегита, извинявай, но откак съм бременна имам 3 прегледа с вагинален ехограф - до момента, да чукна на дърво всико ми е наред. Лекарите са внимателни, а техниката е на ниво.
Асса е права, че вагиналния ехограф дава много по-точни и прецизни данни за състоянието.
Виж целия пост
# 12
за този случай (на гладнесс) съм убедена, че ехографът трябва да е вагинален. С коремен може и да не се види.
Виж за мануалния преглед съм съгласна, че трябва да е със сигруност внимателен доктор.

малко се обърках  #Crazy. а какво е мануален преглед? ходила съм 1 път на гинеколог и тогава се опитаха да ми вкарат нещо ама неможаха доста се притеснявах
Виж целия пост
# 13
Мануалният преглед при мен мина само с поглеждане на Ц Канал-дали е затворен вече добре.Никой не ме е "бъркал"Естествено-нужно е да предупредиш, защото старата генерация може и да се опитат...Иначе ранна бременност коремният не хваща и така ще ходиш в неизвестност още 10 дена примерно.С вагинален съм гледана до 3 месец през седмица.Тогава ми бе обяснено че няма нищо вредно в него. newsm78Моля за информация защо е вреден?

мануален преглед е опипване с ръка
Виж целия пост
# 14
Мегита,няма такива работи Naughty!Не плаши момичето!Напротив - само с вагинален ехограф на този етап може да се проследят нещата.Говоря от личен опит - като прокървих в 6 г.с. отидох при една лекарка,защото не можах да открия моя док,гледа ме на коремен и каза "Спокойно,имплантационно зацапване/в 6г.с. - ужас направо,то е някъде седмица след овулацията #Cussing out/,пий дуфастон да се закрепи".Ама аз не мирясах и вечерта открих моя лекар - на прегледа с вагинален/нито боли,нито има някаква опасност -/ вие секс къде правите newsm78?/ се видя мола и през нощта ми направи абразиото...Не ми се мисли какво можеше да стане ако бях следвала препоръките на онази некадърница #2gunfire...сигурно щях да си закрепя молата с дуфастона и да си расте,расте...
Така,че ако не сте сто процента сигурни - моля,НЕ давайте съвети Naughty!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия