профилактика и рехабилитация чрез НОЙ,помогнете!

  • 936
  • 4
Р Е П У Б Л И К А     Б Ъ Л Г А Р И Я
НАЦИОНАЛЕН ОСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ
______
ГЛАВНА ДИРЕКЦИЯ “ОСИГУРИТЕЛНИ ВНОСКИ И КРАТКОСРОЧНО ОСИГУРЯВАНЕ"

....Право на парична помощ за профилактика и рехабилитация, съгласно чл. 2, ал. 2 от Инструкция № 1 имат лицата с най-малко 6 (шест) месеца непрекъснат осигурителен стаж....


Имам вродена локсация от 9м възраст. За мое щастие,родителите ми са я осетили навреме и съм била в някакво спец. стол4е,не се е стигнало до операция.... Но сега,след раждането(напълнях 20кг) имам отново разлика в краката(1см),организма го компенсира като е толкова малко,но ако не се лекувам,след 20г (сега съм на 22г) ще куцам и ще ме боли мн.
Отидох в НОЙ,но ми казаха,4е щом нямам 6м непрекъснат стаж НЕПОСРЕДСТВЕНО преди да изляза в май4инство,немога да отида на санаториум по линия на НОЙ..... Аз имам пове4е от 6м стаж,но е с прекъсвания и не е непосредствено преди май4инството ми.....Из4етох целия закон,по този въпрос,но никъде не пише,4е трябва да е така...(виж извадката от НОЙ)

Моля,ако някой е ходил на санаториум,4рез НОЙ,да ми каже,как аджеба става работата?!
Виж целия пост
# 1
никой ли не е наясно с решаването  на проблема ми?  newsm78
Виж целия пост
# 2
Миналата година ходих на санатариум. Сещам се, че ми искаха служебна бележка за дохода за последните 6 месеца. Аз тогава бях в майчинство, така че дохода ми включваше точно майчинството. Като гледам и ти последните 6 месеца си била в майчинство, така че, мисля си че трябва да нямаш проблеми. Обаче щом пък от НОИ са ти казали, че не може, значи може да има някаква промяна.
Виж целия пост
# 3
ами да,в майчинство бях последните 6м.,но дали жената си помисли,4е от както съм в майчинство няма 6м или просто май4инството не се води като стаж и е ме пита за 6м непрекъснат стаж преди май4инството,незнам....само разбрах,4е нямам право да се лекувам,4рез НОЙ ...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Ние също ходихме пре май на санаториум . Трябва ти бележка от работота ,че последните 6 месеца си осигурена .С тази бележка и две направления-зелени в два екземпляра за теб и детето/ важът 1 месец/ се ходи на В. Левски , но незнам кой номер и там ти правят резервация.А аз си направих резервация по телефона и те по факс ми пратиха потвърждение.С тези документи:
1.Бележка от работата
2.Две направления
3.Резервация
4.Документация за теб и детето
 Всичко това се носи в НОИ и веднага ти дават документ от там
Не знам при вас как ще бъде ,но понеже аз съм здравно осиг. трябваше на мен да ми напише лич.лекар дадени болести за да мога да заведа детето ,което всъщност имаше нужда .Ако нещо не ти е ясно пиши
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия